Knowing (Estée Lauder)

Dámská vůně
Rok:

1988

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, tuberóza, mimóza, švestka
SRDCE: jasmín, pačuli, pomerančový květ
ZÁKLAD: větvičník, vetiver, santalové dřevo, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Estée Lauder Knowing:

Hodnocení odbornice: Recenze Estée Lauder Knowing

Ada

Na papírku se mi zdála podezřele mýdlová, chtělo by to spíš zkoušku na ruce, neboť uživatelky Knowing většinou mluví o květinově orientální vůni a ne o mýdlové vodě.

Hodnocení parfému Estée Lauder Knowing od uživatelek 93 hodnocení

Líbí se (67)
72%
Nelíbí se (8)
9%
Neutrální (18)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Estée Lauder Knowing - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Estée Lauder Knowing


29.11.16

Když se mi do rukou dostala původní verze této vůně, nemohla jsem se dočkat, až ji porovnám se současnou verzí, která má za sebou reformulaci. Tak nějak předem už jsem předpokládala, že úprava složení jí (ostatně jako mnoha jiným vůním) spíš ublížila.
Starší verze vás hned na začátku praští do nosu aldehydy a větvičníkem. Ne, že by ta mladší byla v tomhle směru neviňátko, ale ostré mýdlové a chypré tóny drží víc na uzdě. Pokud u starší verze hned neomdlíte, dočkáte se luxusního mýdla s bílými květy a jemně kořeněným švestkovým kompotem. Větvičník a aldehydy to nevzdávají, ale postupem času zdvořile ustupují do pozadí a celou kompozici jen tak zlehka podpírají.
Současná verze zůstala své „mateřské vůni“ věrná, jak jen to šlo; vlastně je jen na začátku uhlazenější a přívětivější a možná se malinko víc stylizuje do orientálky než do chyprovky. Jinak je to pořád ta přitažlivá a hlavně neotřelá vůně, která je stejně dobře nositelná jako v době svého vzniku. Jsem ráda, že výsledkem tohoto srovnání není povzdech nad nepovedeným „faceliftem“; drobná, ale znatelná kosmetická úprava vůni jednoznačně prospěla.


31.05.16

Když jsem zkoumala Knowing (Estée Lauder), padla mi do oka složka označená jako pit(t)osporum. Česky je tento drobný, sladce vonící kvítek nazýván slizoplodem. Opravdu netuším, nakolik se podílel na výsledném vyznění vůně, ale musím říci, že se prostě povedla. Osmdesátková vůně (z r. 1988) se vším všudy! Trochu mi připomněla tehdejší módu – ramena hráče amerického fotbalu, mrkváče, lesk, třpyt, a to všechno korunováno účesem ve stylu Ludvíka XIV. – a neříkejte, že jste to nenosily(i)! Srovnám-li tento parfém s nedávno testovanou Ysatis, najdu mnoho společného. Knowing bych označila za spíše chypre než květinovou, je ostřejší, kořeněnější (snad i pálivější). V začátku ucítíte nezbytné aldehydy a větvičník – a ten má tedy grády! Předpokládám, že od doby vzniku prošla vůně reformulací, a potom si opravdu nedovedu představit údernost výše zmíněné složky v původní verzi!? I další ingredience prostě štípou v nose – nálož mimózy, pačuli a dalšího koření (bobkový list!). Živočišna se moc obávat nemusíte – jeho závany začnou po několika desítkách minut obrušovat hrany, vůni v této fázi vnímám jako hladkou, vetřenou do pokožky. Zatímco Ysatis byla nejsladší v prvních minutách, Knowing to má naopak. Sladkost přichází v závěru – švestka ve spojení s ostatními přísadami ve mně vyvolává vzpomínky na koláče, které každoročně koncem léta peču. A švestičky mám z naší zahrádky :mrgreen: !

Komentáře Estée Lauder Knowing

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Estée Lauder Knowing

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist