Pleasures Eau Fraîche (Estée Lauder)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

lilie, pivoňka, jasmín, červený pepř

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Estée Lauder Pleasures Eau Fraîche

Ada

Recenze na Pleasures Eau Fraîche by se dala odbýt jednoduše: je skoro stejná jako Pleasures. Ale možná původní Pleasures neznáte, nebo chcete vědět, co znamená to skoro.

Pleasures je dnes už klasická květinová vůně, a když říkám květinová, tak myslím stoprocentně květinová. Jestli ještě nemáte s parfémy moc zkušeností a Pleasures vyzkoušíte, bude vám pravděpodobně připadat až staromódní (přestože je z roku 1995 - některé čtenářky Arôme tou dobou sice možná ještě nebyly na světě, ale zase tak dávno to není!). Je to mix růží, pivoněk a šeříků se starodávně romantickým nádechem. Jenže Pleasures je občas „moc“, jak už čisté květinovky někdy bývají, a zřejmě proto vznikla její novější verze. Přestože je označena jako eau fraîche (lehká vůně, která by měla být slabší než eau de toilette, cca na úrovni kolínské), má dobrou výdrž i intenzitu. Od své předchůdkyně se liší hlavně tím, jak jsou v ní poskládané jednotlivé složky, které jsou jinak z valné části stejné! V čele opět stojí pivoňka, nechybí tóny růží a dalších květin, ale celek je klidnější a harmoničtější. Druhou výraznou květinou v parfému je jasmín, a to nikoli ve sterilní hladké podobě, ale s trochou těch realistických indolických tónů.

Přestože je Pleasures Eau Fraîche mírnější než Pleasures, určitě ji nedoporučuji kupovat bez vyzkoušení, je to stále čistá květinovka a není uhlazená jako univerzální květinově ovocné polévačky.

Hodnocení parfému Estée Lauder Pleasures Eau Fraîche od uživatelek 24 hodnocení

Líbí se (15)
63%
Nelíbí se (5)
21%
Neutrální (4)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Estée Lauder Pleasures Eau Fraîche


13.05.13

Krásná moderní vůně do horkých letních dní. Jemně Vás ovane prolínání květinových tónů lilie spolu s něžnou bílou pivoňkou a trochou jasmínu. Koketní růžový pepř Vám dodá energii. Super vůně na léto, vřele doporučuji, bohužel s výdrží vůně to není moc slavné, alespoň na mně.

Komentáře Estée Lauder Pleasures Eau Fraîche

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Estée Lauder Pleasures Eau Fraîche

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist