Heliotrope (Etro)

Unisex vůně
Rok:

1989

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, petitgrain, mandle
SRDCE: ylang-ylang, růže, jasmín, kosatec
ZÁKLAD: tonka, vanilka, balzám tolu, peruánský balzám, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Etro Heliotrope:

Hodnocení parfému Etro Heliotrope od uživatelek 108 hodnocení

Líbí se (78)
72%
Nelíbí se (8)
7%
Neutrální (22)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Etro Heliotrope - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Etro Heliotrope


02.08.12

Bez znalost složení, jsem při prvním přivonění překvapeně přiblížila zápěstí blíže k nosu a jala se intenzivně nasávat vůni. Skutečný, velmi reálný marcipán a snad voní ještě lépe, jak marcipán. Marcipánověji.
Lahůdka pro gurmány a nejen pro ně, jelikož po chvíli dá vůně více, než jen ten marcipán a i když je pěkné a příjemné jej cítit, stal by se jistě po chvíli nudným a možná i obtěžujícím. To tady rozhodně nehrozí, jelikož se po chvíli začne pěkně rozkládat na jednotlivé složky, převážně mandle a k nim se přidává příjemný a oživující větřík s dřevitými tóny.
Počáteční výraznost se ztrácí a stává se smetanově hebkou, ne tak ostrou a ne tak výrazně marcipánovou, ale mírně sladkou, pudrovou a chutnou vůní.
Je jako bílá čokoláda s mandlemi, kterou si vychutnávám při procházce zahradou, kde voní růže.


28.02.12

Počáteční fáze je opravdu silně ve znamení marcipánu s opodál stojící sklenkou lahodného voňavého amaretta. Připomnělo mi to Caru, ale tam jsou mandle lehčí, hodně poprášené vanilkou a víc do pudrova. U Heliotrope jsou mandle lahodnější, smyslnější, likérovější. Mandlová fáze dominuje celkem dlouho a květinový akord jsem u Heliotrope schopna určit pouze při srovnávání s Carou. Cítím jen takový lehoučký tón, který vůni dotváří a prohlubuje, lehce usměrňuje mandle a ten právě přičítám květinám zmíněným ve složení. Všechno do sebe krásně zapadá. Postupně vůně trošku zhoustne a ještě zlahodní, to se ke slovu dostává směs pryskyřic, vanilky a pižma ze základu. Pro mě krásná vůně, gurmánský obláček si náležitě vychutnávám při každém pohybu. Také bych tuhle lahůdku za unisex neoznačila, přijde mi vyloženě dámská, jemná, delikátní … a je silně návyková!



21.01.11

Začíná pěkně průrazným marcipánem se vším všudy - až jsem se trochu vyděsila, marcipánový „soliflor“ by mě teda fakt neto.
Ale! Stejně jako pořádnej chlap, čím starší, tím lepší! Nevím jak , ale během tří hodin se Heliotrope nádherně zhoupnul do supergurmánky gourmand-coquinovského střihu. Kytky? Neee… Pižmo? Ale kdeže…
Pořádná čokoláda s pořádnými celými mandlemi? Jooo…
Je to mazlíček…nemá v sobě nic addictovského, nic blackorchidského, ale taky nic banálně amourdecacaovského. Nesrovnávala bych ji s ničím - Jasmin Noir není gurmánský, Louve taky ne, Amandes Orientales mají příliš postelový potenciál, Oriental Brulant je proti Heliotrope tetka z venkova…prostě ne. Heliotrope je jen jedna jediná. A je božansky boží! :heart:



04.05.10

Vysloveně gurmánská vůně - čokoládovo mandlovéhý bonbón z bonboniéry zapíjený amaretem. Později tato kaloricky hodnotná kombinace zjemněla a zeslábla, ovšem doplnila ji ještě vanilka a opravdu jemný pižmový obláček. Ve složení je sice nějaká květena, ale ta nedostala vůbec šanci se předvést. Je sice uváděna jako unisex, ale sorry - tohle si na chlapovi vůbec nedovedu představit.

Komentáře Etro Heliotrope

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Etro Heliotrope

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist