Heliotrope (Etro)

Unisex vůně
Rok:

1989

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, petitgrain, mandle
SRDCE: ylang-ylang, růže, jasmín, kosatec
ZÁKLAD: tonka, vanilka, balzám tolu, peruánský balzám, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Etro Heliotrope:

Hodnocení parfému Etro Heliotrope od uživatelek 107 hodnocení

Líbí se (77)
72%
Nelíbí se (8)
7%
Neutrální (22)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Etro Heliotrope - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Etro Heliotrope


02.08.12

Bez znalost složení, jsem při prvním přivonění překvapeně přiblížila zápěstí blíže k nosu a jala se intenzivně nasávat vůni. Skutečný, velmi reálný marcipán a snad voní ještě lépe, jak marcipán. Marcipánověji.
Lahůdka pro gurmány a nejen pro ně, jelikož po chvíli dá vůně více, než jen ten marcipán a i když je pěkné a příjemné jej cítit, stal by se jistě po chvíli nudným a možná i obtěžujícím. To tady rozhodně nehrozí, jelikož se po chvíli začne pěkně rozkládat na jednotlivé složky, převážně mandle a k nim se přidává příjemný a oživující větřík s dřevitými tóny.
Počáteční výraznost se ztrácí a stává se smetanově hebkou, ne tak ostrou a ne tak výrazně marcipánovou, ale mírně sladkou, pudrovou a chutnou vůní.
Je jako bílá čokoláda s mandlemi, kterou si vychutnávám při procházce zahradou, kde voní růže.


28.02.12

Počáteční fáze je opravdu silně ve znamení marcipánu s opodál stojící sklenkou lahodného voňavého amaretta. Připomnělo mi to Caru, ale tam jsou mandle lehčí, hodně poprášené vanilkou a víc do pudrova. U Heliotrope jsou mandle lahodnější, smyslnější, likérovější. Mandlová fáze dominuje celkem dlouho a květinový akord jsem u Heliotrope schopna určit pouze při srovnávání s Carou. Cítím jen takový lehoučký tón, který vůni dotváří a prohlubuje, lehce usměrňuje mandle a ten právě přičítám květinám zmíněným ve složení. Všechno do sebe krásně zapadá. Postupně vůně trošku zhoustne a ještě zlahodní, to se ke slovu dostává směs pryskyřic, vanilky a pižma ze základu. Pro mě krásná vůně, gurmánský obláček si náležitě vychutnávám při každém pohybu. Také bych tuhle lahůdku za unisex neoznačila, přijde mi vyloženě dámská, jemná, delikátní … a je silně návyková!21.01.11

Začíná pěkně průrazným marcipánem se vším všudy - až jsem se trochu vyděsila, marcipánový „soliflor“ by mě teda fakt neto.
Ale! Stejně jako pořádnej chlap, čím starší, tím lepší! Nevím jak , ale během tří hodin se Heliotrope nádherně zhoupnul do supergurmánky gourmand-coquinovského střihu. Kytky? Neee… Pižmo? Ale kdeže…
Pořádná čokoláda s pořádnými celými mandlemi? Jooo…
Je to mazlíček…nemá v sobě nic addictovského, nic blackorchidského, ale taky nic banálně amourdecacaovského. Nesrovnávala bych ji s ničím - Jasmin Noir není gurmánský, Louve taky ne, Amandes Orientales mají příliš postelový potenciál, Oriental Brulant je proti Heliotrope tetka z venkova…prostě ne. Heliotrope je jen jedna jediná. A je božansky boží! :heart:04.05.10

Vysloveně gurmánská vůně - čokoládovo mandlovéhý bonbón z bonboniéry zapíjený amaretem. Později tato kaloricky hodnotná kombinace zjemněla a zeslábla, ovšem doplnila ji ještě vanilka a opravdu jemný pižmový obláček. Ve složení je sice nějaká květena, ale ta nedostala vůbec šanci se předvést. Je sice uváděna jako unisex, ale sorry - tohle si na chlapovi vůbec nedovedu představit.

Komentáře Etro Heliotrope

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Etro Heliotrope

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist