Shaal Nur (Etro)

Unisex vůně
Rok:

1997

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, bergamot, grapefruit, tangerinka, růžové dřevo, koriandr
SRDCE: tymián, estragon, rozmarýna, karo-karounde, růže, petitgrain
ZÁKLAD: muškátový oříšek, pačuli, vetiver, cedr, opopanax, kadidlo, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Etro Shaal Nur:

Hodnocení parfému Etro Shaal Nur od uživatelek 44 hodnocení

Líbí se (30)
68%
Nelíbí se (4)
9%
Neutrální (10)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Etro Shaal Nur18.07.14

Shaal Nur. Prý se tak jmenovala indická princezna… Princeznu jsem ještě nikdy nepotkala (nebo o tom nevím), natož pak indickou. Tahle princezna se zřejmě procházela hned po ránu po ovocném trhu, kde ochutnávala citrusy. Procházela také kolem prodavačů koření, ale pak se před sluncem přišla uchýlit do stínu paláce, jehož komnaty provoněly bylinky a med. Teď princezna odpočívá ve svých komnatách a vlahý vítr sem přináší vůni růží kvetoucích pod okny a závany kadidla. Po poledni se ale i palác prohřívá. Z kuchyně voní vanilka a muškátový oříšek, jejichž postupně slábnoucí vůně naplňuje palác až do večera.13.06.11

Nádherná kadidlová vůně s kupou bylinek, zajímavého koření a aromou hořkastých citrusů. Tento typ vůní je úžasně proměnlivý, hodně reaguje na počasí a pokaždé vám ukáže nějakou svoji další tvář s jinou složkou v popředí. Shaal Nur je velice propracovaná a povedená unisexová vůně s úžasnou výdrží a pokud někomu sedne, musí být ohromná jak na muži, tak i na ženě. Je to vůně-osobnost.

Komentáře Etro Shaal Nur

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Etro Shaal Nur

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist