Vicolo Fiori (Etro)

Unisex vůně
Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, zvonek
SRDCE: leknín, lotos, brambořík, divoká růže, ylang-ylang, bílá broskev, kantalup
ZÁKLAD: pižmo, kosatec, santal, vanilka, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Etro Vicolo Fiori:

Hodnocení parfému Etro Vicolo Fiori od uživatelek 32 hodnocení

Líbí se (25)
78%
Nelíbí se (3)
9%
Neutrální (4)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Etro Vicolo Fiori


15.02.14

Hodně zvláštní květinová alej. Skleník mi nepřipomíná, spíš jezírko s vodními květy, obklopené bramboříkem a ovocnými stromy a trávou. Ovoce je taktéž vodní a svěží. Kromě jezírka je tu i malý vodopád. Okolní zem je vlahá právě od kapek vody, které na ní dopadají odrazem od vodní hladiny.

Nad jezírkem se vznáší pudrový kosatcovo-pižmový obláček. Nedaleko něj najdeme na dřevěné lavičce pod broskvoní i otevřenou lahvičku s opalovacím krémem, kterou se asi někdo chystal použít, aby se ochránil před jarním sluncem v podobě hřejivé pryskyřičnaté am­bry.

Pokud je na vás taková zahrada v Edenu (Cacharel) příliš depresivní nebo hřbitovní, možná by mohla tudy vést cesta. Tahle zahrada není zarostlá či kompostová, je vcelku udržovaná, ani si to nešine na jih jako tropická L´Eau de Circé, drží se hezky v našich klimatických podmínkách.


14.05.13

Název vůně se dá přeložit jako květinová alej, ale také jako mrtvé květiny. Mno. Popravdě. Sedí oboje. Když mne můj drahý obejmul zahlásil jedním dechem lilie a růže. Je to vůně květinového skleníku, který krapítek pustne. Ve vůni dýchají různobarevné květy jak v rozpuku, tak už lehce uvadající, do toho trocha suchého a trocha zeleného listí a do toho všecho se vypařuje vlhkost ze štěrkopískového podloží skleníku. Skleník je větraný a praží do něj slunce. Je to krásně květinové a vůbec se to nehodí na zimu.27.02.13

Vicolo Fiori je věrna svému jménu a já jsem rozjařená. Balancuje mezi rozkvetlou loukou a zapadlými kamennými uličkami. Máte tu všechno - citrusy, zeleň, divoký květy (zvonky!), nedivoký květy (muškáty), trochu dřeva, vanilku, něco malinko pudru… Je tak jemná (ale drží)! Okamžitě se mi vybavilo Moustiers Ste-Marie, úchvatný skalní městečko nad Lac de Ste-Croix. Jeho zelený uličky, malý vodopády, výhled na jezero, polední slunce. Vicolo Fiori je můj osobní džin. Na popisce zkumavky je zřetelně napsáno: Při vzpomínce na jižní Francii prosím vypusťte!30.01.13

Mix orosených rozvíjejících se poupat se sladkým, jemně kořeněným suchým pylem a několika zelenými listy - velmi zvláštní a velmi příjemná kombinace ledové svěžesti a suchosti v jednom. Typově mi zpočátku připomněla Jasmin de Nuit a Nuit de Tubereuse, ovšem posléze se vydala na cestu sladce pudrové květinovky.....a to květinovky velice povedené a s velmi dlouhou výdrží.

Komentáře Etro Vicolo Fiori

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Etro Vicolo Fiori

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist