Vicolo Fiori (Etro)

Unisex vůně
Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, zvonek
SRDCE: leknín, lotos, brambořík, divoká růže, ylang-ylang, bílá broskev, kantalup
ZÁKLAD: pižmo, kosatec, santal, vanilka, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Etro Vicolo Fiori:

Hodnocení parfému Etro Vicolo Fiori od uživatelek 32 hodnocení

Líbí se (25)
78%
Nelíbí se (3)
9%
Neutrální (4)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Etro Vicolo Fiori


15.02.14

Hodně zvláštní květinová alej. Skleník mi nepřipomíná, spíš jezírko s vodními květy, obklopené bramboříkem a ovocnými stromy a trávou. Ovoce je taktéž vodní a svěží. Kromě jezírka je tu i malý vodopád. Okolní zem je vlahá právě od kapek vody, které na ní dopadají odrazem od vodní hladiny.

Nad jezírkem se vznáší pudrový kosatcovo-pižmový obláček. Nedaleko něj najdeme na dřevěné lavičce pod broskvoní i otevřenou lahvičku s opalovacím krémem, kterou se asi někdo chystal použít, aby se ochránil před jarním sluncem v podobě hřejivé pryskyřičnaté am­bry.

Pokud je na vás taková zahrada v Edenu (Cacharel) příliš depresivní nebo hřbitovní, možná by mohla tudy vést cesta. Tahle zahrada není zarostlá či kompostová, je vcelku udržovaná, ani si to nešine na jih jako tropická L´Eau de Circé, drží se hezky v našich klimatických podmínkách.


14.05.13

Název vůně se dá přeložit jako květinová alej, ale také jako mrtvé květiny. Mno. Popravdě. Sedí oboje. Když mne můj drahý obejmul zahlásil jedním dechem lilie a růže. Je to vůně květinového skleníku, který krapítek pustne. Ve vůni dýchají různobarevné květy jak v rozpuku, tak už lehce uvadající, do toho trocha suchého a trocha zeleného listí a do toho všecho se vypařuje vlhkost ze štěrkopískového podloží skleníku. Skleník je větraný a praží do něj slunce. Je to krásně květinové a vůbec se to nehodí na zimu.27.02.13

Vicolo Fiori je věrna svému jménu a já jsem rozjařená. Balancuje mezi rozkvetlou loukou a zapadlými kamennými uličkami. Máte tu všechno - citrusy, zeleň, divoký květy (zvonky!), nedivoký květy (muškáty), trochu dřeva, vanilku, něco malinko pudru… Je tak jemná (ale drží)! Okamžitě se mi vybavilo Moustiers Ste-Marie, úchvatný skalní městečko nad Lac de Ste-Croix. Jeho zelený uličky, malý vodopády, výhled na jezero, polední slunce. Vicolo Fiori je můj osobní džin. Na popisce zkumavky je zřetelně napsáno: Při vzpomínce na jižní Francii prosím vypusťte!30.01.13

Mix orosených rozvíjejících se poupat se sladkým, jemně kořeněným suchým pylem a několika zelenými listy - velmi zvláštní a velmi příjemná kombinace ledové svěžesti a suchosti v jednom. Typově mi zpočátku připomněla Jasmin de Nuit a Nuit de Tubereuse, ovšem posléze se vydala na cestu sladce pudrové květinovky.....a to květinovky velice povedené a s velmi dlouhou výdrží.

Komentáře Etro Vicolo Fiori

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Etro Vicolo Fiori

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist