Palazzo (Fendi)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

pomerančový květ, růže, tangerinka, bergamot, citron, červený pepř, jasmín, guajak, pačuli

Parfuméři:

Demachy, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Fendi Palazzo

Ada

K urychlenému napsání recenze na Palazzo mě přiměla pesimistická zpráva: Palazzo, představené teprve předloni (2007), se přestává vyrábět. Ostatní Fendiho vůně - včetně Asjy, Theoremy a dalších - se nevyrábějí již od uvedení Palazza. Jinými slovy, Fendi na poli parfémů končí, a dočkáme-li se někdy vzkříšení, hned tak to asi nebude. Značka Fendi donedávna patřila pod společnost Yves Saint Laurent Beaute, pak ji ovšem koupil všemocný LVMH - a protože parfémy Fendi dostatečně nevydělávaly, jejich produkci jednoduše ukončil. Pokud tedy máte nějaký oblíbený parfém od Fendiho, urychleně nakupte, dokud jsou ještě zásoby ve skladech. Zanedlouho budete mít doma sběratelskou vzácnost.

Je to škoda, protože Palazzo je poměrně zajímavá vůně. Zpracovává pomerančový květ, a to v orientálním, relativně originálním stylu. Pomerančový květ tu není lehký a bílý, ale víc do pomerančova, s příchutí šťavnaté sladkokyselé kandované pomerančové kůry. Bergamot dodává mírnou nahořklost. Ze začátku jsou citrusy (složení uvádí citron, tangerinku a bergamot) hodně zřetelné, ale od prvního okamžiku je také jasné, že půjde o orientální vůni. Palazzo by se dalo zařadit do kategorie citrusová-orientální, což, jak jistě uznáte, je poměrně neobvyklá a ne moc často viděná kombinace.
Po odeznění hlavní citrusové vlny nastupuje zmiňovaný pomerančový květ, stále v doprovodu pikantních příchutí a špetky růže. Základ obsahuje pačuli a dřeva a sám o sobě je takový obecný, nijaký, až se Palazzo po několika hodinách dostane k čistému základu, už není tak zajímavé.
Nedá se stoprocentně určit, zda je vůně lehká nebo těžká; na květinovou a citrusovou je těžká, na orientální spíš lehčí, snesitelná i pro ty, kteří orienty moc nemusí. Pomerančový květ tu není ve své lehké podobě, jak už jsem předeslala, ale v těžší, syté a šťavnaté. Nejde rozhodně o typický orient nacpaný santalem, pižmem a kořením.
Podobnou vůni jsem si vybavit nedokázala, jen vzdáleně podobná je Noa Perlé, ve které je podobný sladkokyselý tóny pomerančové kůry.

Vůně dostala jméno po Palazzo Fendi, sídlu společnosti a zároveň hlavního butiku značky. Dům stojí v Římě a byl otevřen v květnu 2007, při osmdesátém výročí vzniku firmy. Jak Fendiho palác vypadá nemusíte dlouze hledat; stačí se podívat na flakonek Palazza, který zdobí jeho stylizované vyobrazení.

Hodnocení parfému Fendi Palazzo od uživatelek 74 hodnocení

Líbí se (41)
55%
Nelíbí se (16)
22%
Neutrální (17)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Fendi Palazzo - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Fendi Palazzo

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Fendi Palazzo27.12.08

Ať koukám na složení, jak koukám, nemůžu najít styčné body s tím, co ve vůni cítím. Buď je to exotické ovoce s cukrovou vatou nebo takové ty šíleně sladké orientální zákusky namočené v pomerančové nebo růžové vodě (hurá! aspoň nějaký styčný bod). Samo o sobě by to bylo na ovocenkový bolehlav jako od Escady, ale tady máme již zmiňované sloupy dřevitého, skoro pánského základu, které to celé drží na uzdě.

Komentáře Fendi Palazzo

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Fendi Palazzo

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist