Fifi Chachnil (Fifi Chachnil)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

HLAVA: citrusy, koriandr
SRDCE: růže
ZÁKLAD: ambra, tabák

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Fifi Chachnil Fifi Chachnil od uživatelek 114 hodnocení

Líbí se (92)
81%
Nelíbí se (1)
1%
Neutrální (21)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Fifi Chachnil Fifi Chachnil - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
6x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Fifi Chachnil Fifi Chachnil

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Fifi Chachnil Fifi Chachnil


14.08.16

„Je kolem roku 1920 a ona je na prázdninách na letním sídle svých rodičů. S bratrem zrovna hraje tenis, když ji služebná odvolá. Prý přijela nečekaná návštěva, obchodní partner jejího otce a jeho synové. Ti nepokrokoví floutkové! Spěchá se převléknout. U toaletky se navoní… a zapálí si cigaretu v dlouhé špičce. Pro nezávislého pozorovatele to vypadá asi nepatřičně, ale ona se tak cítí sebejistěji. Hodlá totiž u odpoledního čaje udělat dojem a konverzovat s těmi balíky o ženské emancipaci. ;)

Ten parfém, který slečna použila, je nejspíš Coco Mademoiselle (2001), nebo Miss Dior Le Parfum (z roku 2012). Vím, ty roky mi tam moc nesedí :) . Ale ve Fifi Chachnil tyto vůně cítím, plus vůni tabáku. Citrusy (snad mandarinky a pomeranče) tu nejsou svěží, ale sladké a dřevité. Jestli je to koriandrem, který je psaný ve složení, nevím. K tomu růže, ambra a všechno prolíná vůně tabáku. Kořeněná šťáva z citrusů vydrží dlooouho, tabák to taky vzdá až skoro na konec. No a největší držák je tu sladká ambra. Výdrž výborná.

Při prvním zkoušení v kanceláři mě ten tabák rušil. Dnes na sluníčku a při pohybu to bylo fajn. Pro mě vůně do společnosti a tam, kde se „korzuje“


20.05.16

To mi hlava nebere – jak se vůně, která ve mně vyvolá představu pracovny papá Hemingwaye, může jmenovat FIFI :cert:?! Koupit si ji, zlákána názvem, nějaká plastelína, protočí se jí panenky tak, že jí přilepené řasy odpadají do všech stran. V téhle vůni dominuje tabák – drahé kubánské doutníky, vonná směs do dýmky, otevřená krabička cigaret, odhozená na kožené sedačce. Citrusy a další subtropické ovoce v míse na tmavém dřevěném stole přezrávají, okno pracovny je po ránu ještě zavřené, a tak těžká vůně tmavých růží nemůže nikam uniknout. Pomalu opadávají, několik zkroucených plátků spadne na zem na něco pruhovaného, co (si) ještě před časem vyhazovalo (z) kopýtka v africké divočině, jeden se utopí ve zbytku nazlátlé tekutiny ve sklence.
Vzhledem k tomu, že i flakón této ryze dospělácké vůně vypadá jak vypůjčený z toaletního stolku madame de Pompadour, je bohužel možné, že se vůně do správných rukou někdy nedostane. A to je v tomto případě velká škoda!


01.04.15

Fifi Chachnil Fifi -EdT

Zpočátku jsou cítit ostřejší citrusy, které výrazně doplňuje koriandr. Někomu by to mohlo být až nepříjemné, ale po pár minutách citrusy s koriandrem zjemní, začíná o sobě dávat vědět příjemný kouř a růže - krásná prachová růže. Tuto fázi vůně vnímám poměrně dlouho a vyloženě si ji užívám. Vše doplní sladká ambra a suchý jemný tabák.

Jakou vůni mi Fifi tak moc připomíná? Je to smyslný Coromandel, hluboký a gurmánský Shalimar, nebo drzý Sensuelle? Řekla bych, že je kombinací všech zmiňovaných.
Je smyslná, má hloubku, je drzá, koketní a sexy… každopádně upoutá pozornost.

Fifi jde hodně do prostoru a výdrž má excelentní.16.05.11

Název prapodivný, růžový flakón s balónkem jak pro panenku, zato obsah překrásný. Z recenzí jsem nabyla dojem, že se jedná o nějakou sladkou gurmánku. Sladší - to ano, trochu gurmánská - to taky. Lehce pudrová, lehce květinová (růže připomínají hladivou podobu v Coco Mademoiselle), lehce ambrovo medová, malinko mléčně čokoládová.


08.05.11

Tahle vůně je plná kontrastů. Flakónek jako od panenky Barbie, člověk by čekal sladké lepidlo. Ale ouha !
Prakticky ihned po stříknutí vás čeká obrovské překvapení. Labužnicky se vám na ruce rozvalí Guerlainská Tonka Imperiale říznutá s Cuir Belugou, jemně podtržená květinkovým tónem. A do toho všeho zazní akord dýmkového tabáku.
Ač jsem nekuřák, tenhle tabák voní prostě úchvatně !
Parfém jako takový má velmi dobrou výdrž, na ruce jsem jej cítila ještě druhý den.
Shrnuto a podtrženo - nádherná gurmánská vůně, už putuje do tužebníku - a časem na poličku :)

Komentáře Fifi Chachnil Fifi Chachnil

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Fifi Chachnil Fifi Chachnil

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist