Passion Boisée (Frapin)

Unisex vůně
Složení (neověřené)

tangerinka, muškátový oříšek, rum, větvičník, hřebíček, kůže, pačuli, cedr

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Frapin Passion Boisée:

Hodnocení parfému Frapin Passion Boisée od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (38)
69%
Neutrální (17)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Frapin Passion Boisée


09.02.14

První dojem byl čistě alkoholový. Rum je cítit velice výrazně. Do 10 vteřin však zmizí a najednou se váš nos ponoří do zakouřené vůně - vlastně spíš do vyčpělého smradu kouře další den. Vůně je zemitá, těžká, temná. To vše nejspíš vyvolává muškát, který naprosto dominuje po celou dobu. Zajímavá část vůně trvá asi tak 30 vteřin, kdy se neustále vyvíjí. Vůně by se hodila spíš do nějaké dřevěné horské chaloupky.
Po chvilce ale najednou jak kdyby rozkvetla fialka. Jako by se ten rum reakcí s kůží proměnil ve fialku. Jako byste šli v létě sadem po malebném městě. Tahle vůně vás hladí z dálky, z blízka však zmizí. Po asi půlhodině (když se vůně zahřeje) najednou vyvře pivní říhnutí; ano, já vím, to není normální, ale prostě tam je. Následuje útlum úplně všeho a zůstane jen jemný závan hřebíčku.


11.03.13

Passion Boisée pri pvej skúške zo vzorky začala výrazným závanom rumu. Až takým, že sa rozochveli sliznice. Vzápätí prišlo na rad vážne, tmavé, politúrované cédrové drevo. Chladné a asketické. Nad ním obláčik citrusov a mletého klinčeka.
Pri druhej skúške zo vzorky sa rum odporúčal už po pár sekundách. Nasledovala mandarinka, no taká kyslá, až mi to vykrúcalo ústa. Po tmavom lakovanom cédri ani stopy! Len presvetlený vzduch. Vôňa bola zrazu žltá, pod kôrou z pomaranča akoby čakala slnkom prehriata, suchá a neohobľovaná smreková doska. Vetiver!
Tretia skúška, už z odstreku na poličke, odhalila nový rozmer Drevitej vášne: rum zmizol úplne, citrusy kolonizovali takmer celý priestor a čo neobsadili ony, to zahltil vetiver. Vetvičník ani kožu necítim. Zato letmý dojem drobných lúčnych kvietkov, bylín a tráv, a nekonečnú triezvu horkú sviežosť bergamotu. Drží sa ma pevne celý deň, ako nenápadné, ultraľahké brnenie.
Vôňa je nielen ľahká, ale aj neskutočne vyrovnaná, sebavedomá, stotožnená so svojou hranatou postavou i dôslednou priamou povahou. Nie je ani krásna, ani sexy, ale je neuveriteľne sympatická. Na nič sa nehrá. Je ako krátkovlasé, vysoké a chudé dievča v bielom tričku a svetlomodrých rifliach. Jej jediným šperkom sú okuliare. Je to nevlastná, no mimoriadne vydarená dcéra páru tvoreného Poivre Samarcande a Déclaration od Cartiera.24.04.10

Začátek nepřipomíná vůni, ale spíš posezení v kožené klubovce kvalitně zásobeného baru - na stole čerstvě otevřená láhev drahého koňaku přinesená z chladného sklepa a ve sklence těžký sladký vermut s ledem, ve vzduchu vůně strouhnutého muškátového oříšku a drceného hřebíčku. Po rozvonění se muškátový oříšek mírně zvýraznil a vůně mírně cedrově zesládla a objevil se jemný kožený nádech, lehce hladící nos. Luxusní vůně…

Komentáře Frapin Passion Boisée

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Frapin Passion Boisée

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist