Dries Van Noten (Frederic Malle)

Unisex vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

citron, santal, guajak, šafrán, španělský jasmín, tonka, kašmeran/světlá dřeva, vanilka, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Frederic Malle Dries Van Noten od uživatelek 90 hodnocení

Líbí se (60)
67%
Nelíbí se (10)
11%
Neutrální (20)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Frederic Malle Dries Van Noten - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Frederic Malle Dries Van Noten

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Frederic Malle Dries Van Noten21.08.13

Vpád do restaurátorské dílny - dřevo, sladká pryskyřice, jemná kůže…i trocha jakýchsi chemikálií by se našla. Ovšem po velmi rychlém rozvonění přišlo sladké ohlazené dřevo poprášené šafránem, se stopou „vánočního“ koření. Evokuje horkem se tetelící pouštní vzduch, zároveň je ale přítulná i odtažitě noblesní zároveň.16.08.13

(Text i s fotografiemi je v článcích. Publikováno 14.3.2013).

Zpráva o společném parfémovém projektu Frédérica Malleho, prý „nejsnobštějšího parfémového kreativce Francie“ a Driese Van Notena, prý „chytrými i krásnými ženami nejobdivovanějšího módního návrháře současnosti“, rozčeřila poklidnou hladinu rybníčku zavedených parfémových blogů. Od oficiálního uvedení vůně Dries Van Noten na trh uplynulo sotva pár dní, a mnozí už ji pasují za favorita na vítězství v soutěži The Perfum of the Year 2013.

Belgický návrhář Dries Van Noten se do povědomí veřejnosti dostal díky svým atypickým modelům, používáním neotřelých kombinací materiálů, mícháním moderních i starých lidových prvků, nositelnosti s extravagancí, proužků s puntíky a divokými květinovými vzory… a dnes je symbolem vybraného vkusu. Poličky v jeho buticích už dávno zdobí vůně značky Frédéric Malle.

Bruno Jovanovic je parfumér IFF a na kontě má například Idole a Onde Extase pro Armaniho a Jil pro Jil Sander. Pozorně naslouchal představy a přání Driese, většinou tlumočené Frédéricem, a tvořil.
Edice XXX par Frédéric Malle, jejíž první vůní je právě Dries Van Noten, má ambici postupně převádět do parfémové řeči styl a vidění světa z pohledu zajímavých, inspirativních osobností, ovlivňujících současnou společnost.

Jaká je tedy nová vůně, nové řady, ve známém tvaru flakónu, ale nově s bílou etiketou? Dřevitě mléčná, krémově hladká, konejšivá jako kašmírový šál a lehce orientální.

Začátek je bergamotově svěží, přičemž obvyklá říznost citrusů je vybalancovaná sladkou vanilkou a vůní čerstvě pražených mandí. Je to ten typ vůně, která je krásná okamžitě, není třeba čekat. Leitmotivem kompozice jsou mléčné santalové tóny, přítomné od samého začátku.

Náladu dotvářejí květiny – svěží jasmín bez indolického aspektu a možná i růže. Suše sladké koření – šafrán, muškátový oříšek, hřebíček, zázvor a špetka skořice – prohřívá spodní vrstvy vůně a vanilka, balzámové tóny a pačuli bez sklepních tónů, spolu se stále se připomínajícím, sladce mléčným mysorským santalem a pižmem, vytvářejí efekt „sluncem prohřátý písek“, a taky „máslové skořicové sušenky s mlékem“. Vůně je diskrétní, jemná, je tady, ale nekřičí (pro mě by mohla být klidně i hlasitější), výdrž je slušná.

V určité fázi mi svým květinově dřevitým a lehce orientálním vyzněním připomíná starou dobrou Organzu. A ještě dva odkazy by tu byly – způsob zpracování jasmínu, to je Enlèvement au Serail a mléčně santalový akord může připomínat Bois des Îles .
Je obdivuhodné, jak se do jedné vůně podařilo namíchat něžnost, domáckost, eleganci a luxus.01.07.13

Ono je to s tim Driesem těžký. Čím dýl se s ním snažím sblížit, tím víc mě odhání. A tak zatímco moje kůže mi zavile podstrkuje Andrejčin spálenej citronovej muffin (s chuchvalcem šafránovejch pestíků, aby se neřeklo), vzduchem všude okolo mě se nese příjemná a uklidňující sladce dřevitá (abych nedramatizovala, tak spíš guajaková, o santalu a cedru nevím nic) vůně. Ono to drží, neni to žádná slabota, má to lehce sedativní účinky a sluší mi to. Ale hlavně je tahle vůně (k mýmu obrovskýmu zklamání) gurmánská – příliš gurmánská. Sušenky, muffiny, šafrán, citronová kůra, vanilka – tady se to prostě řítí jen jedním směrem. Dries van Noten je u mě vedená jako vůně příjemná, pěkná a plochá.

Komentáře Frederic Malle Dries Van Noten

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Frederic Malle Dries Van Noten

Podobné parfémy Frederic Malle Dries Van Noten

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist