En Passant (Frederic Malle)

Unisex vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

bílý šeřík, vodní tóny, listy pomerančovníku, okurka, obilí

Parfuméři:

Giacobetti, Olivia

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Frederic Malle En Passant:

Hodnocení odbornice: Recenze Frederic Malle En Passant

Ada

‚Zastavte se na jaře na kraji zahrady a vdechněte vůni šeříku, kterou k vám žene vítr,‘ píše se na letáčku u vzorku En Passant. ‚Impresionistická vůně Olivie Giacobetti si hraje s jedním jednoduchým tónem, bílým šeříkem, zachyceným v určitý okamžik.‘ To jsem si samozřejmě dala říct, protože šeřík je jedna z mých oblíbených květin. Olivia k šeříku přidala ještě ozvěny jarních a letních tónů (voda, okurky, obilí, pomerančový květ), aby byl dojem posezení venku pod šeříkem dokonalý. (Můžeme se hádat, že vůně šeříku a obilí se zpravidla nepotkává. Taky se můžeme hádat, že východ slunce nevypadá jako oranžová tečka uprostřed šedomodré mazanice.) Šeřík znám z Pur Désir de Lilas od YR - to je přímočarý, silný šeřík, jaký se dává třeba do kosmetiky jako parfemace. Potom Purplelight od Daliho - šeřík na svěženkový způsob s ovocem. Šeřík najdete ještě v dalších vůních, někde zřetelnější, někde jen jeho stopy: Aqua Allegoria Angélique Lilas, Pleasures, 5th Avenue, Omnia Amethyste. Co výjimečného mezi nimi nabízí En Passant? Je to parfém, v němž šeřík hraje prim a zároveň je zpracovaný opravdu umělecky. Jestliže je Pur Désir de Lilas věrná, ale běžná kresba šeříku z atlasu, En Passant je malba, do níž talentovaná autorka vložila něco ze svého jedinečného pohledu na svět. Šeřík voní v En Passantu od začátku do samého konce a ostatní složky plní úlohu dokreslujícího okolí. Je možné, že se vám ten šeřík na první počich nebude líbit, je tu se vším všudy, i s tím typickým ‚nahnilým‘ podtónem, ze začátku je navíc kapánek gumový. Vtip je v tom, že nesmíte čichat k navoněné ruce zblízka - spíš ji dejte dál od nosu a zamávejte s ní. Takhle vůni ucítí lidé, kteří projdou kolem vás (a abyste ji tak cítili taky, zvažte místo aplikace - na hrudník přímo pod nos to možná nebude ideální). Celkový dojem z vůně je mírně hřejivý, jako když slunce na jaře začne po dlouhé době hřát. Mezi podtóny najdete trochu té svěží vody a suché zlaté obilí.
Pokud znáte L'Eau de Hiver stejné značky, s En Passant má něco společného: obě vůně jsou podobně lehké, průsvitné, hřejivé, příjemně nasládlé, aniž by zároveň ztrácely trvanlivost a sytost.

Hodnocení parfému Frederic Malle En Passant od uživatelek 67 hodnocení

Líbí se (54)
81%
Nelíbí se (2)
3%
Neutrální (11)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Frederic Malle En Passant - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Frederic Malle En Passant

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Frederic Malle En Passant od uživatelek

Recenze Frederic Malle En Passant31.03.13

Šeřík - zpočátku rozkvetlý keř bičovaný ledovým jarním deštěm, později kvetoucí keř s květyplnými pudrového pylu v v paprscích nesmělého jarního sluníčka. Jaro je taky jediné roční období, které mi s nošením této vůně koresponduje.


08.01.13

En Passant je má první skutečně šeříková vůně. Šeřík je uváděn ve složení mnoha parfémů, ale povětšinou se jedná o vůně, kde šeřík stěží naleznete a nebo mu je jen velmi málo podobný. Tohle je krása. Stačilo pár vteřin a byla jsem zase malou holkou, mezi keři šeříků během prázdnin u mé babičky. Už v dětství mě omamná vůně drobných kvítečků, všech možných barev očarovala. Vůně mi byla moc příjemná a to mi zůstalo až do dnešních dnů a nejspíše zůstane napořád. Už jen pro ty krásné vzpomínky, které se sebou přináší. V této vůni je šeřík z počátku jasný a rázný. Naprosto autentický. Trochu nahořklý, tak jak to má být a také svěží s příjemně zeleným akcentem. Nejen kvítky šeříku, ale i lístky a větvičky jsou znát. Postupně se stává vůně měkčí a hladší. Přidají se vlahé vodní tóny a jemné tóny zeleně. Také vůni obilí je možné rozpoznat (když po ni budete pátrat), ale ta vůni spíše dodává, jako by senový nádech. K samému závěru jde o mírně nasládlou, hebkou vodní vůni, z které sem tam vykoukne i štavnatý pomeranč a troška květinové vůně. Stala se více univerzálnější vůní. Její výdrž je průměrná.
Nevšední, příjemná, jemná a svěží vůně.


04.11.12

02.06.12

Tak toto je najautentickejší orgován, aký som mala česť v parfumoch vyskúšať!
Je to opalizujúca, vlahá, daždivo kvetinová vôňa, ktorá doslova evokuje vizuálne predstavy. Zmoknutý krík fialového orgovánu, tvrdohlavo, veselo voňajúceho napriek tomu, že ďažďových kvapiek je na ňom hádam toľko ako kvetov a že niekoľko vetiev už okmásal vietor alebo detské ruky. Na zvýraznenie orgovánu sa primieša modrý hyacint, ale len na chvíľu a uvoľní miesto ešte nerozvitým ľaliám. Lenže vo chvíli, keď sa ich puky idú roztvoriť, zmenia sa na tulipány, najskôr červené, s tyčinkami plnými peľu (veľmi podobný tón je v La Tulipe od Byredo) a potom biele, práve rozkvitajúce.
Fialová ustúpila červenej, aby napokon aj táto vybledla a mohol sa opäť vrátiť orgován, lenže tentoraz biely. Vytrvalý, vlahý – už nie zmoknutý, ale kúpajúci sa v slnečnom svetle. Vlahý podtón v tomto prípade asi naozaj zabezpečuje uhorka, hoci v úvode som ju necítila. Výdrž En passant je vynikajúca, myslím, že vďaka veľmi jemnému pižmu s trochou kardamomu. O kúsok ďalej je vôňa suchšia, teplejšia a objaví sa tón, ktorý zloženie uvádza ako obilie: sladkasté, slnkom prehriate, žlté klasy a v nich ešte mäkké nedozreté zrnká, ktoré sme ako deti rozhrýzali a čakali, kým lepok vytvorí akúsi zvláštnu obilnú žuvačku. A na záver sa opäť ochladí: ale ten kyslastý vodný tón, v niečom podobný L'eau d'Issey - uhorka plus frézia - je už trochu nadbytočný.
En passant je vôňa, ktorá z jari mieri do leta a hneď sa vracia späť. Ako flash forward: od prvého teplého dažďa k prázdninám už nie je ďaleko.

Komentáře Frederic Malle En Passant

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
kytikyti
Znalkyně 367 příspěvků 18.10.15 20:59

Hezky šeřík, Yves Rocher je ale lepší.

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 37 odstřiků 182 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Rosa N.
sv. Parfema z Kecálburgu 2086 příspěvků 25.11.16 01:32

En passant od Malleho je to nejkrásnější šeřík, jaký jsem kdy cítila :srdce: Úplně autentický.

Na poličce 101 parfémů 61 miniatur 307 odstřiků 32 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Frederic Malle En Passant

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist