Lipstick Rose (Frederic Malle)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

růže, fialka, pižmo, vanilka, vetiver, ambra

Parfuméři:

Schwieger, Ralf

Atributy:

fialka růže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Frederic Malle Lipstick Rose

Ada

Lipstick Rose, ještě nedávno populární vůně na našem diskuzním fóru, kterou chtěli všichni vyzkoušet (až došlo i na mě), je, co se týče názvu, proma a vůně, jednoduchost sama. Název v překladu znamená ‚rtěnková růže‘ (nebo ‚rtěnková růžová‘, přeneseně případně ‚růžová rtěnka‘ - jak chcete) a na webu Editions de Parfums je představena jako vůně rtěnky. Veselá, s fialkovo-růžovou bonbonovou vůní; takhle si prý parfumér Ralf Schwieger představuje idealizovanou ženskost, kterou vystihuje obraz dívky líčící se před zrcadlem.
Dneska už se s parfemací kosmetiky víc nadělá, ale když jsem Lipstick Rose i s legendou představila své mámě, přiložila ruku k nosu, na tváři se jí rozhostil zasněný úsměv a pravila - ‚když jsem byla malá, měla babička [myšleno moje - tedy její máma] takovou rtěnku, kterou moc nenosila, ale nikdo na ni nesměl sahat. Byla zářivě rudá a přesně takhle voněla.‘ Zamávala rukou, nasála další dávku odéru a spokojeně dodala: ‚To je prostě ono. Jako bych měla tu rtěnku rozmatlanou mezi prstama.‘
Nakolik se vám taková představa zamlouvá, to už si musíte rozhodnout sami, každopádně Lipstick Rose je opravdu věrná imitace rtěnkové vůně, jak ji známe z dřívějších dob. Měla jsem také takovou, byla pro změnu neónově růžová a koupil mi ji kdosi na pouti; současné rtěnky bývají často parfemovány tlumeněji. Je to směsice růže a fialky, namířená sladkým, bonbonkovým směrem.

Zpočátku je Lipstick Rose poměrně výrazná, na všechny strany z ní ční pronikavá růžová vůně (pevně věřím, že jsem správně identifikovala pelargónii, kterou se imituje růže - zvlášť v kosmetice, jež se drahou růžovou esencí neparfémuje), během půl hodinky se uklidní natolik, aby se vedle ní dalo žít v jedné místnosti, a postupně se zmírňuje a zmírňuje až do úplného konce. Růži zdatně sekunduje fialka v provedení ‚sladký fialkový bonbon‘. Základ (pižmo s nepatrnou špetkou sladké vanilky) slouží opravdu jen jako nenápadný základ. Složitý vývoj nečekejte, Lipstick Rose patří mezi jednoduché, nekomplikované kompozice.

S verdiktem je to těžké. Sladká, růžovofialková vůně rtěnky má své specifické, nepopsatelné kouzlo, většině z nás nejspíš bude připomínat něco z dětství, maminčiny či babiččiny šuplíčky se šminkami, které jsme tajně zkoumaly a čmáraly si těmi nejbarevnějšími po obličeji. Zároveň umí být ve své jednoduchosti a bonbonovosti zatraceně protivná. Řekla bych, že to není nic na pravidelné a dlouhodobé nošení, jde spíš o ‚náladovou‘ vůni, na kterou musí mít člověk chuť; brzo by se přejedla. Umím si ji mnohem lépe představit ve formě tělového mléka (je k mání) pro jemné navonění nebo jako voňavý polštářek do toaletního stolku či prádelníku.

Další vůně k vyzkoušení: cokoli cukrátkového s fialkou a růží nebo jenom fialkou. Sladkou pudrovou náladu má třeba Magnetism, výrazně fialková a pudrová je Lolita Lempicka Midnight Fragrance. Ale stejnou jako Lipstick Rose mezi parfémy nenajdete. Musíte k regálu s rtěnkami 

Hodnocení parfému Frederic Malle Lipstick Rose od uživatelek 66 hodnocení

Líbí se (48)
73%
Nelíbí se (3)
5%
Neutrální (15)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Frederic Malle Lipstick Rose - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Frederic Malle Lipstick Rose30.07.13

Jemná sladce růžová vůně - po rozvonění ještě doplněná sladce ovocným podtónem. Mistrovské zpodobnění rtěnkové parfemace - pochybuji, že tvůrce vůně znal parfemaci rtěnek Regina blahé paměti, ale povedla se mu vystihnout dokonale.


19.07.13

Vôňa verná svojmu názvu…až tak, že som tomu nechcela veriť a preniesla ma späť o niekoľko rokov do minulosti, keď som sa začala zaujímať o farbičky mojej mamky! S úsmevom na mňa žmurká ruža s fialkou..tie hrajú hlavné husle…sú veselé, jemné, krémové až sa ich chcete dotknúť a zacítiť ich hebkosť na koži /alebo ústach?/. Celá táto nádhera mi vážne verne evokuje červený, kvalitný rúž…len neviem či pre femme fatale. No, každopádne je to veľmi príjemná „voňačka“, pre mňa nostalgická…len neviem či by som chcela voňať ako jedna malá červená /aj keď potrebná/súčasť kozmetického kufríka..a vôbec, vonia takto ešte dnes rúž???

Komentáře Frederic Malle Lipstick Rose

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Frederic Malle Lipstick Rose

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist