Musc Ravageur (Frederic Malle)

Unisex vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

bergamot, tangerinka, skořice, vanilka, pižmo, ambra

Parfuméři:

Roucel, Maurice

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Frederic Malle Musc Ravageur

Ada

Smyslná, rafinovaná, silná, ale ne divoká, dramatická, záhadná… tak charakterizují Musc Ravageur stránky výrobce. Je to dospělý parfém, nekompromisní orient, který triumfuje nad současnou módou; výbušný začátek s bergamotem, tangerinkou a skořicí stojí na smyslném základu z vanilky, pižma a ambry. Žádné květiny, jen rafinovaná a zvýrazněná vůně kůže. Teď už bych ani nemusela psát recenzi, protože oficiální popis to skoro všechno řekl za mě. Musc Ravageur je vskutku silná, výbušná a dramatická vůně, do které parfumér Maurice Roucel nedal žádnou pojistku líbivosti, žádné ovoce, žádné kytičky, nic, co by jeho výtvor tlumilo.

Dominující složkou je skořice, zvlášť ze začátku ostrá a kousavá a také citelně medicinální, jako bonbony z lékárny. Musíte aplikovat opatrně a chvíli počkat, než se Musc Ravageur usadí v přijatelnější podobě - a soudě podle některých názorů a recenzí se to někdy ani nestane a chudák nositelka s parfémem bojuje předem prohranou bitvu. Dočkáte-li se, uzříte vanilku, medovou ambru, pižmo, santalové dřevo, všechno v silné, smyslné, až živočišné podobě.
Musc Ravageur je pokaždé trochu jiná, zkoušela jsem ji několikrát a někdy byla opravdu nesnesitelně ostrá, jindy příjemně silně skořicová, pak zase víc vykoukl vanilkově santalový základ.

Nedoporučila bych ji na běžné každodenní nošení, tohle je parfém pro adrenalinové chvíle, kdy máte náladu se s vůní poprat, nevadí vám riskovat, co z toho tentokrát vyleze, zkrátka toužíte po parfémovém dobrodružství.

Kvůli koňské dávce skořice se nabízí srovnání se dvěma vůněmi: Opiem a L od Lolity Lempické. Musc Ravageur jsem v recenzi na Juicy Couture připodobnila k rusovlasé divošce, která se nebojí ani sama v pralese (a ve volném čase loví u cesty neopatrné mládence).
Opium je také silný, kořeněný orient s převládající skořicí, je však kultivovanější a méně přímý; je to dáma v tmavě rudém sametu, občas okouzlující, občas odpudivá. A L je slečna, která se ráda rozvaluje na pohovce, mlsá sladkosti a nosí třpytivé šperky od Swarovského.

Hodnocení parfému Frederic Malle Musc Ravageur od uživatelek 124 hodnocení

Líbí se (99)
80%
Nelíbí se (7)
6%
Neutrální (18)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Frederic Malle Musc Ravageur - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních

Recenze Frederic Malle Musc Ravageur19.03.12

Já snad začnu mít ráda i tu skořici. A právě tou začínáme. Skořicí nesladkou verze Rousse 1.1, do který k mýmu neskonalýmu překvapení bez mrknutí oka vtrhne jogurtovej tón Musc Maori. Tak bacha. Jogurtová Milka se skořicí zavání průšvihem, a to připouštím, že proti gurmánkám jsem se nikdy zvlášť nevymezovala. V pravou chvíli se naštěstí objevuje vanilka a ta kupodivu pořádně zamíchá kartama. Není to ještě sladší! Je to nejhladší sameťáček. Lehce exekutivní ambra přivře skořici kyslík a už mám konečně pocit, že tohle má důvod jmenovat se Musc. Ne tak Ravageur! Tohle není žádná pecka, je to jemnost sama. Ale to neznamená, že není cítit. Ona se prosazuje nenápadně, ale neuniknete jí. A přesně tohle je atribut nikovýho mistrovství. Nic netrčí, nic není navíc, neřve, ale moc dobře o ní víte. Uhlazená, úplně přesně sladká, tělová, intimní, hravá. Nikovka jako řemen.28.07.10

Komentáře Frederic Malle Musc Ravageur

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Frederic Malle Musc Ravageur

Podobné parfémy Frederic Malle Musc Ravageur

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist