Superstitious (Frederic Malle)

Dámská vůně
Rok:

2017

Složení (ověřené)

broskev, ambra, turecká růže, egyptský jasmín, kadidlo, labdanum, santalové dřevo, haitský vetiver, pačuli, pižmo

Popis parfému:

Autorem této vůně je Dominique Ropion.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Frederic Malle Superstitious od uživatelek 4 hodnocení

Líbí se (3)
75%
Neutrální (1)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Frederic Malle Superstitious - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Frederic Malle Superstitious


20.04.17

Znáte lipo? Za mého dětství bylo k dispozici ve formě malých cihliček, naskládaných těsně za sebou, později na sebe vzalo podobu barevných čoček a prodávalo se v sáčku. Jeho podstata ale zůstala stejná – bylo příjemně nakyslé a osvěžující, ovocně šumělo a rozpouštělo se v puse, a když jste to jeho konzumací trochu přehnali, špičku jazyka jste měli pěkně barevnou a mírně rozleptanou.

Superstitious (česky asi Pověrčivá, neboť je to vůně určená ženám) je takové lipo, které se dostalo do rukou všem možným vizážistům, stylistům, módním poradcům a má za sebou šikovné PR. Zásahová aldehydová jednotka se postará o prvotní šok - přítomné dámy žertovně štípne, zalaškuje s nimi, a zanechá je v zeleném oblaku z květin a natrpklého ovoce. Růže je trochu medově sladká (ale skutečně jen v náznaku), a jasmín? Tak ten se tady panečku pochlapil! Voní jako papír nové knížky, která zůstala otevřená ležet na slunci, a vítr převrací její stránky tam a zase nazpátek. Pižmo vystrkuje růžky zhruba za hodinu a vytváří iluzi čisté, vymydlené kůže, na kterou dopadlo několik kapek šťávy z broskve a možná i meruňky a třeba se tam přimotala i zbloudilá lesní jahoda. Počáteční aldehydové jiskření se občas vrací v trochu kapesnějším vydání, ale stále je tu ta vůně lesa a louky, mechu a čerstvého vzduchu, kytek a trávy. Říci o ní, že je svěží, by znamenalo jedním slovem škrtnout všechny její hebké linie, všechny její úkroky, kdy jsem přemýšlela, zda může být současně vlhká a křehká. Po třech hodinách se aldehydy už hodně stahují a ke slovu se dostávají mírně dřevité tóny santalu a nahořklého labdana a vůně se na povrchu lehce prosušuje. Parfém si po nějaké době se mnou hraje na schovávanou – chvíli ho už necítím, a pak se vrací a znovu mě přesvědčí o své kráse.
Nezastírám, že jsem četla mnohé recenze na tuto žhavou novinku, ale na rozdíl od ostatních mně na mysl nepřišla ani jedna z připodobňovaných vůní (namátkou Knowing, Arpège, Calèche, No.5 …). Zato jsem si vzpomněla na jinou značku a její superzelené trio – Vent Vert , Ivoire (původní) a Balmain de Balmain (vše Balmain). Možná jsem čuchodivná, ale já jsem je tam občas potkala. A nejvíc tu poslední z nich.

Komentáře Frederic Malle Superstitious

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Frederic Malle Superstitious

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist