Temperamento (Gabriela Sabatini)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: vodní meloun, černý rybíz, bergamot
SRDCE: jasmín, konvalinka, pivoňka
ZÁKLAD: santal, ambra, bílé pižmo, vanilka

Parfuméři:

Deleamont, Francis

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Gabriela Sabatini Temperamento

Ada

„Sabatinky“ jsou známé „drogerkové“ vůně; osobně jsem fází Sabatini neprošla, ale zdá se, že jsem tak trochu bílá vrána. Mnoho parfémových milovnic se k sabatinkám přiznává, ostatně v našich končinách tyto vůně jistou dobu představovaly jednu z mála možností, jak se navonět něčím dražším než deodoranty Fa a zároveň nemuset vytáhnout z peněženky polovičku posledního platu.
Temperamento je ze začátku poměrně výrazná. Těch melounových tónů si moc neužijete, aspoň já jsem si jich vůbec nevšimla, spíš trochu bergamotu a hned potom květiny. Asi tak za půl hodiny už se začala usazovat finální podoba. Ta je teple sladká, nejvýraznější je zlatavě pudrový ambrový tón, potom vanilka a do toho trochu santalového dřeva. Na základu spočívají umírněnější květiny, z nichž nejvíc vyniká konvalinka, která vůni dodává specifické ladění. Mému nosu připadá takové do zelena a do sucha, někomu přijde tento konvalinkový tón ve spojení s ambrovo vanilkovým základem až do kávova. Celkově jde o teplejší, sladší vůni, nedá se však označit jako těžká - je někde zhruba uprostřed.
Temperamento je poměrně slušná vůně. Levnější vůně z teplejší sladké kategorie často trpí chorobou řídkého základu, takže po odeznění hlavy a srdce se celá kompozice rozpadne a zeslábne. Základ Temperamenta se drží statečně a celková kompozice je zdařilá. Pokud se vám takovéto vůně líbí, ostudu si určitě neuříznete.

Hodnocení parfému Gabriela Sabatini Temperamento od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (10)
67%
Nelíbí se (2)
13%
Neutrální (3)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Gabriela Sabatini Temperamento


20.08.13

Vůně stejného ražení jako Dalího It Is Love. Polovinu vůně tvoří ambra, druhá polovina je rozdělena mezi ovoce (cítím pomeranč), trošičku květin (jasmín) a nenápadný „podstavec“ ze dřeva. Na to, že má původ v drogerii, je to náhodou moc pěkná vůně, pro milovníky mírně hřejivých, středně úderných šťavnatějších ambrovek určitě doporučuji.
Potud by to pro mě bylo na palec nahoru, můj problém ale je, že v mnoha ambrových vůních poslední dobou cítím syntetiku, takový plastový podtón, takže zůstanu u neutrálního hodnocení.

Komentáře Gabriela Sabatini Temperamento

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gabriela Sabatini Temperamento

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist