Temperamento (Gabriela Sabatini)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: vodní meloun, černý rybíz, bergamot
SRDCE: jasmín, konvalinka, pivoňka
ZÁKLAD: santal, ambra, bílé pižmo, vanilka

Parfuméři:

Deleamont, Francis

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Gabriela Sabatini Temperamento

Ada

„Sabatinky“ jsou známé „drogerkové“ vůně; osobně jsem fází Sabatini neprošla, ale zdá se, že jsem tak trochu bílá vrána. Mnoho parfémových milovnic se k sabatinkám přiznává, ostatně v našich končinách tyto vůně jistou dobu představovaly jednu z mála možností, jak se navonět něčím dražším než deodoranty Fa a zároveň nemuset vytáhnout z peněženky polovičku posledního platu.
Temperamento je ze začátku poměrně výrazná. Těch melounových tónů si moc neužijete, aspoň já jsem si jich vůbec nevšimla, spíš trochu bergamotu a hned potom květiny. Asi tak za půl hodiny už se začala usazovat finální podoba. Ta je teple sladká, nejvýraznější je zlatavě pudrový ambrový tón, potom vanilka a do toho trochu santalového dřeva. Na základu spočívají umírněnější květiny, z nichž nejvíc vyniká konvalinka, která vůni dodává specifické ladění. Mému nosu připadá takové do zelena a do sucha, někomu přijde tento konvalinkový tón ve spojení s ambrovo vanilkovým základem až do kávova. Celkově jde o teplejší, sladší vůni, nedá se však označit jako těžká - je někde zhruba uprostřed.
Temperamento je poměrně slušná vůně. Levnější vůně z teplejší sladké kategorie často trpí chorobou řídkého základu, takže po odeznění hlavy a srdce se celá kompozice rozpadne a zeslábne. Základ Temperamenta se drží statečně a celková kompozice je zdařilá. Pokud se vám takovéto vůně líbí, ostudu si určitě neuříznete.

Hodnocení parfému Gabriela Sabatini Temperamento od uživatelek 15 hodnocení

Líbí se (10)
67%
Nelíbí se (2)
13%
Neutrální (3)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Gabriela Sabatini Temperamento


20.08.13

Vůně stejného ražení jako Dalího It Is Love. Polovinu vůně tvoří ambra, druhá polovina je rozdělena mezi ovoce (cítím pomeranč), trošičku květin (jasmín) a nenápadný „podstavec“ ze dřeva. Na to, že má původ v drogerii, je to náhodou moc pěkná vůně, pro milovníky mírně hřejivých, středně úderných šťavnatějších ambrovek určitě doporučuji.
Potud by to pro mě bylo na palec nahoru, můj problém ale je, že v mnoha ambrových vůních poslední dobou cítím syntetiku, takový plastový podtón, takže zůstanu u neutrálního hodnocení.

Komentáře Gabriela Sabatini Temperamento

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gabriela Sabatini Temperamento

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist