Giorgio (Giorgio Beverly Hills)

Dámská vůně
Rok:

1981

Složení (ověřené)

santal, vanilka, tuberóza, jasmín, pomerančový květ, gardénie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Giorgio Beverly Hills Giorgio:

Hodnocení odbornice: Recenze Giorgio Beverly Hills Giorgio

Ada

Krabičku se žlutými pruhy jsem několikrát zahlédla v internetových parfumeriích, ale vždycky jsem ji bez zájmu přešla. Neznámý flakon, neznámé jméno… jak by také mohlo být známé, když v době největší slávy značky Giorgio Beverly Hills a vzniku této vůně jsem ještě voněla dětskou přesnídávkou a nejvíc chic kouskem v mém šatníku byly béžové punčocháčky!
Vůně jako Giorgio byly pro osmdesátá léta typické: výrazné, při hojné aplikaci hlasité až otravné, aby vhodně doplnily hranatá sáčka a ostře řezané minisukně. Což neznamená, že se v nich nedá najít něco pěkného i dnes. Giorgio je převážně květinová vůně, v níž převažují bílé květiny (viz složení). Začátek je broskvový, meruňkový jako z vonokvětky, v níž se meruňkové tóny mísí s její bílou květinovou vůní; identifikujete také aldehydy, které vás pak budou ve snižující se intenzitě provázet až do konce. Zpočátku jsem si říkala, kam se všechny ty slibované bílé květiny poděly; zdálo se mi, že cítím spíš růži, konvalinky, k tomu trochu jasmínu, jediná výrazná bílá květina byla tuberóza. Po nějaké době však Giorgio přestane vysílat signál ‚pozor, jde silná žena‘, a trochu se uklidní, zesládne a citelně zbělá. Pak najdete bez problémů nejen tuberózu, ale i jasmín a gardénii. Aldehydy a pudrověji laděný základ neustále květiny umírňují a rozostřují, takže celkové vyznění může být při vhodném použití a kombinaci s oblečením velmi elegantní a jindy zase romantičtější.
Nevím, jestli bych doporučila Giorgio naslepo - zkušenějším nositelkám parfémů, které už mají něco za sebou a potrpí si na květiny, možná ano, ostatním určitě ne.

Hodnocení parfému Giorgio Beverly Hills Giorgio od uživatelek 22 hodnocení

Líbí se (7)
32%
Nelíbí se (8)
36%
Neutrální (7)
32%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Giorgio Beverly Hills Giorgio od uživatelek

Recenze Giorgio Beverly Hills Giorgio20.07.14

Giorgio je řízná květinově pižmová svěženka, drsňácky sebevědomá ala doba jejího vzniku. Konzumenti ze západu, který nebyl postižen socialismem, na ni vzpomínají jako na signature 80. let. Byla to prý tehdá masová záležitost, dokonce byl i někde zákaz používat ji do restaurací.
A jak voní? …………třeskutě ostře a bílo žlutě, jednotlivé inzerované květiny nerozklíčujete, je to syntetický balík bílých kytek s pižmem, možná snad trochu identifikujete pomerančový květ, ale tím to končí. Ve výsledku to není až tak špatné, když potřebujete životabudič a něco na skolení nepřátel se kterými jdete ten den na jednání, bude jasné , že nemáte jen ostrou vůni, ale i ostré lokty a do problému jdete čelem……..když vejdete do místnosti, nikdo nemá šanci, vše máte pevně v rukou………

Vzpomínáte na Tootsie? Pokud se něčím Dustin Hoffman v tomto filmu jako žena voněl, tak byl to Giorgio……………….vůně přesně pro tento typ akčních žen 


16.07.13

Povlečení vymáchané ve škrobence a aviváži „bílé květy“. Jako ložnice v létě, příjemný chládek, všechno čisté a voňavé. 80´s jako trám. Podobný původnímu Oscarovi.

Komentáře Giorgio Beverly Hills Giorgio

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Giorgio Beverly Hills Giorgio

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist