Absolutely Givenchy (Givenchy)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: jablko, plod mučenky
SRDCE: hrachor
ZÁKLAD: pižmová dřeva

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Givenchy Absolutely Givenchy

Ada

Když jsem se dnes dopoledne opilá endorfiny potácela od zubaře, napadlo mě vyzkoušet Absolutely Givenchy, o jejíž recenzi už si pár čtenářek řeklo. Euforie stále trvá a tak na ni ani nebudu moc zlá.
Absolutely Givenchy je letní limitka (a už loňská, takže jestli ji chcete, kupte hned, nebude) a je to, jak je v takovém případě obvyklé, svěží, ovocně květinová vůně. Z toho vyplývají i výtky, které bych k ní měla: především ze sebe vydá všechno zajímavé v první půlhodince a pak zprůměrní a zeslábne. S výdrží a originalitou je někde na zlaté střední cestě - mohlo to být o dost horší. Pokud se navoníte na tělo i na oblečení, vydrží vám pravděpodobně celý den, a nudit vás nejspíš taky nebude. Troufla bych si říct, že se také neomrzí tak rychle jako některé svěženky.
Když mi ji prodavačka v parfumerii stříkla na ruku (zkoušela jsem v Convalarii na České ulici v Brně - vřele doporučuji, mívají tu jinde nesehnatelné špeky a jsou tu příjemné prodavačky, které nejen že se netváří nakvašeně, když si vůni hned nekoupíte, ale obvykle ještě samy připomenou, že je nutné před koupí důkladně vyzkoušet), jako první mě napadly hrušky - zeleně ovocná svěžest na půli cesty mezi citrusy a sladkým ovocem. Po pár minutách venku už jsem měla na ruce výraznou vůni černého rybízu, hořkou, sytou a lehce sametovou. Když jsem se za necelou hodinku dostala domů (rybíz byl stále docela cítit) a popatřila na složení uvedené na webu výrobce, nestačila jsem se divit - jablko a plod mučenky? Jak vlastně voní plod mučenky? Jestli je stejný jako černý rybíz, tak to beru Jablko jsem ochotná uznat, ale určitě to není pronikavé zelené jablko z Light Blue nebo z toho mýdla v lesklém zeleném papírku, které budou znát pamětnice. Je to spíš sladké červené jablíčko, šťavnatý malináč. Květiny v srdci jsem nedešifrovala, ale opět jsem ochotná souhlasit s předkládaným hrachorem - pamatuju si ho z babiččiny zahrádky, jeho vůně je taková příjemná, květinově svěží, lehce nasládlá a velmi lehce opojná. Základ je takový ‚univerzální lehký č. 2‘ s troškou hladké vanilky.
Pokud budete Absolutely Givenchy někde zkoušet, napište do komentářů, co v ní cítíte za ovoce a za květiny. Mám pocit, že se to bude nos od nosu lišit.

Hodnocení parfému Givenchy Absolutely Givenchy od uživatelek 54 hodnocení

Líbí se (32)
59%
Nelíbí se (7)
13%
Neutrální (15)
28%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Givenchy Absolutely Givenchy - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Givenchy Absolutely Givenchy

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Givenchy Absolutely Givenchy25.05.11

Jemná nasládlá zeleně svěží vůně, příjemná kombinace ovoce s jásavými kytkami. Z ovoce je patrné sladší jablko, u květeny usuzuji na frézii. Celkově vzato nejde ani tak o parfém jako o energetický nápoj - životabudič, zdroj energie.

Komentáře Givenchy Absolutely Givenchy

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Givenchy Absolutely Givenchy

Podobné parfémy Givenchy Absolutely Givenchy

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist