Ange ou Démon (Givenchy)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: bílá mateřídouška, mandarinka, šafrán
SRDCE: orchidej, ylang-ylang, lilie
ZÁKLAD: tonka, vanilka, palisandr, dub

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Givenchy Ange ou Démon:

Hodnocení odbornice: Recenze Givenchy Ange ou Démon

Ada

Nevím, proč jsem si vzala do hlavy, že Angé Ou Démon (‚Anděl a démon‘) je nějaká superdrahá limitka - možná proto, že to je jedna z těch vůní, které výrobce nejprve představil jen v některých zemích a obchodech, a teprve za delší dobu ji uvolnil do běžného prodeje v širší oblasti, mimo jiné i u nás. A tak jsem na ni jednoho krásného dne, totiž dneska (a krásně nebylo, pršelo a já jsem si zapomněla deštník), narazila ve Fannu. Ve Fannu je sice drahá (momentálně 2970 Kč za 100 ml), ale to není směrodatné, protože Fann není parfumerie, Fann je cizí planeta. Neměla jsem moc času, šla jsem na vlak a chtěla jsem se podívat, jestli mají Midnight Poison; vběhla jsem ve zmoklé mikině a se svým věrným odrbaným baťohem na zádech do toho chrámu luxusu, pozdravila, udělala svižné kolečko kolem regálů, prskla na jednu ruku Poison, na druhou Angé, slušně jsem se rozloučila a než se zkoprnělé prodavačky vzpamatovaly, už jsem seděla v tramvaji. Plížíte-li se do parfumerií plny posvátné bázně a ještě provinile, protože nejdete utrácet, ale jenom fetovat, uvolněte se, je to krám jako každej jinej
Angé Ou Démon má moc pěkný flakon, takový mystický, zvlášť když stojí na polici v obchodě lákavě nasvícen přízračným svitem zářivky; z křišťálově čiré tůně se tyčí majestátní hrot, jehož vrchol mizí v temnotách jako klenba vysokého chrámu. Po přední stěně stéká řádka diamantových slz. Oficiální promo se vyjadřuje v podobném smyslu, takže u mě si Givenchy může připsat bod - flakon ve mně vzbudil přesně ty pocity, o které zjevně usilovali. Pokud by vás zajímal zbytek marketingového obalu, tak se tam mluví o oslnivé ženě, čistotě a idealismu; je tak fascinující, že vás oslepí, přestanete se ovládat a necháte se svést; křišťálové bludiště, v němž se máte ztratit a nakonec podlehnout tajemnému andělu/démonu, který vás unese do poetického světa na pomezí snu a extrémní rafinovanosti. Pěkně vymyšlené, samozřejmě vznosně literárně přehnané, jak se na reklamu sluší a patří, ale aspoň tam nejsou ty cancy o sebevědomých ženách, které vědí co chtějí.
No a dostáváme se k vůni samotné. Ta je pěkná, označila bych ji za zdařilou, originalita samozřejmě, jak je v mainstreamu pohříchu obvyklé, poněkud kulhá, ale co má člověk při tom objemu produkce pořád vymýšlet, že. Angé Ou Démon je teplá, sladká, hodí se jako zimnička pro ženy, které mají rády vanilkové rohlíčky a hřejivě chlupaté kožešinové límce. Při pohledu na složku ‚orchidej‘ mi v hlavě zablikala varovná kontrolka, už tuším, že jde o nějaký nový chemický objev, který teď chvíli budeme potkávat v mnoha vůních, a taky že jo - něco podobného jsem nedávno cítila v Mediterranean a Versace (všimněte si, že obě mají ve složení uvedenou orchidej). Ze začátku to byla taková směs květin, vanilky a trochy ovoce; na papírku zůstala ovocněji laděná (taková sladká šťávičkovatost - mandarinka, lilie), na ruce většina květin a ovoce rychle vyvoněla a Angé se velmi přiblížila vůním typu ‚vanilkový pudinkový prášek‘, později ‚vanilkový pudink‘ (prášek je takový ostřejší) - je podobná intenzivním vanilkovým bombám jako L nebo Organza Indécence, vybavila se mi i teple vanilková Naf Naf, kterou možná znáte také z Fannu. Očekávání navozené flakonem aspoň u mě nesplnila, kombinaci andělské a démonické vrstvy si představuju jinak, mystičnost také, ale řeči o svůdnosti a oslnivosti nejsou tak mimo mísu - nejvíc by mi k Angé Ou Démon seděla nevinně svůdná dáma ze starých filmů, v saténové róbě barvy slonové kosti, s blond vlnami na hlavě, červenou rtěnkou a kožešinovým pláštěm na ramenou nepolíbených solárkem.
Možné problémy: mokrý kartón, sololitový prach a ‚vápenitá‘ zatuchlinka, která zkroutila nos mojí mámě (mamince vanilka v jakékoli podobě prostě nejede a vždycky je na ní něco špatně); ten kartón a sololit jsem tam objevila já a ze zkušenosti s Kenzo Amour vím, že zvláštní tendenci vynikat mají tyto tóny v teplém, dusném, navlhlém počasí, což v zimě naštěstí (s výjimkou narvané, zafuněné tramvaje) nehrozí. Máte-li vyzkoušenou L, Amour, Indécenci, In Black, Naf Naf a tento typ vanilky se vám líbí, můžete Angé vzít i naslepo, nic zákeřného v ní nečíhá.

Maminčin verdikt: vůni jsem vyzkoušela v parfumerii na ruce a kupodivu to nebylo nic vanilkového, natož typ ‚vanilkový pudink‘. Nevím, jak je to možné, ale cítila jsem převážně bílé květiny - hlavně asi lilii - ve stylu vůní jako je Pure Poison nebo In White. Vanilkou byly pouze podmalované.

Hodnocení parfému Givenchy Ange ou Démon od uživatelek 296 hodnocení

Líbí se (171)
58%
Nelíbí se (68)
23%
Neutrální (57)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Givenchy Ange ou Démon - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
6x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Givenchy Ange ou Démon

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Givenchy Ange ou Démon


29.11.16

Můj první, skutečně drahý parfém. Jenže jsem to s ním neuměla. Přes den na mě křičel výraznými květinami natolik, že mi pár lidí doporučilo, ať ho nepoužívám. Tak jsem ho odložila a teprve teď ho můžu docenit.
Myslím, že je to jedna z vůní, která se opravdu liší podle toho, kdo ji nosí. Dnes do deseti minut po aplikaci cítím skryté mandarinky i šafrán. Pak přijdou květiny a ty se zdají být problematické. Jak to jen malinko přeženu, rozletí se vůně lilie řízlé hašlerkou široko daleko a nechce se mě pustit. Na poslední fázi si musím několik( i 5) hodin počkat. Pak velmi nesměle vykoukne vanilka, jen tak, aby vás uklidnila, že ty květiny už to vzdávají a vznikne hlaďoučké cosi, které v sobě má příchuť živočišna.
Máme spolu takový zvláštní vztah, nosím ho pouze pokud jsem vyrovnaná, zdravá a sebevědomá, pak vyznívá pěkně. V opačném případě dokáže pocuchat nervy.
Edp se na mě jeví jako neskutečný držák a i po pár dnech je cítit z oblečení.


13.11.11

Ange ou Démon

Hlava: Ange ou Démon na mňa neurobil veľmi dobrý prvý dojem. Presladený začiatok, z ktorého cítiť mandarínky a kvetinky s niečim syntetickým ma skôr odradil než potešil. Veľmi vzdialene mi pripomína Angel (pre niekoho to môže byť výhoda, pre mňa naopak), je len máličko korenistejší. Ange ou Démon nevonia za čokoládou a cukríkmi, ale je asi rovnako sladký.

Srdce: Korenistá zložka po chvíli takmer ustúpila a ostala len svieža sladkosť. Najvýraznejšie cítim orchideu. Viem si predstaviť, že pri prehnanej aplikácii by z tohto parfému mohla začať hlava bolieť rýchlejšie než z väčšiny iných. Avšak v správnom množstve môže byť pre fanúšikov kvetinových vôní malým pokladom - vonia jemne, romanticky a napriek tomu výrazne.

Základ: Musím tomuto parfému uznať, že vôňa sa postupom času mení len máličko - na výraznosti však stráca dosť rýchlo. Na vlasoch určite vydrží oveľa dlhšie, ale na pokožke ju po 3 hodinách cítim už len veľmi slabo. Najintenzívnejšie cítim asi vanilku, kvety už nie sú také výrazné - čo je pre môj nos dobre.

Chlapský názor: „Sexy.“ - obšírnejší opis som z neho nedostala, ale rozhodne bol parfémom nadšenejší než ja :)

Verdikt: Táto vôňa je úplne mimo môj vkus. Odporučila by som ju niekomu, kto má rád výrazne sladké parfémy a kvetiny, prípadne tiež gurmánske vône. Ange ou Démon sice neobsahuje okrem vanilky žiadne gurmánske zložky, ale napriek tomu vzbudzuje podobné pocity.09.09.09

Ze začátku jsem ucítila slabounký mandarinkový závan, ale nasládlý ne kyselý. Pak už se mi rozvoněla naplno tonka.Cítím bílé kytky, ale jsou krásně elegantně zahalené tonkovým závojem s vanilkou.Hodně zezadu jsou cítit dřívka. Něžně bez kouře. Vůně je to moc pěkná,silná…hýčkala bych si ji. Flakon je krásný…jen …zatím není v tužebníku.Přes­kočí ji jiné…bohužel…už pro to, že výsledný dojem mi kazí ta strašná chemie složek..nic přírodního.20.10.08

Ze začátku zajímavé, jako něco sladkého a chypré vedle sebe, ale jen chvíli a pak to začalo vonět jako Eden.

Komentáře Givenchy Ange ou Démon

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Veruss17
Nováček 13 příspěvků 10.02.15 19:37
Hrůza.

Ten kdo označil že v tomto parfému je jistá podoba s Dior Midnight Posion asi úplně ztratil čich. Nejen že parfém se ani zdaleka Midnight poisonu nepodobá, ale za mě můžu upřímně říct, že horší „smrad“ jsem v životě necítila.
Po lehkém navonění se mi po půl hodině začal opravdu zvedat žaludek, vůně není vůbec nijak příjemná ani pro okolí.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Uživatelé a Givenchy Ange ou Démon

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist