Dahlia Noir (Givenchy)

Dámská vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: červený pepř, mandarinka
SRDCE: mimóza, růže, kosatec
ZÁKLAD: pačuli, vanilka, tonka

Parfuméři:

Demachy, Francois

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Givenchy Dahlia Noir:

Hodnocení odbornice: Recenze Givenchy Dahlia Noir

Ada

Černá jiřina je symbolem tajemství a temnoty. Je to květina, která neexistuje; nejvíc se jí blíží některé temně rudé variety, které se mohou dobarvit, přeje-li si zákazník v aranžmá efektní černou verzi. Její zlověstnost podtrhuje v západním světě poměrně známý příběh Černé Dahlie, dívky (jmenovala se Elizabeth Shortová, přezdívku jí dala média), která byla v roce 1947 ve věku 22 let zavražděna dosud neznámým pachatelem. Tělo se našlo zohavené a bez jediné kapky krve. Senzační zločin, na němž si smlsly i jinak celkem seriózní noviny, inspiroval vznik románu a později i filmů a písniček.

Pokud ovšem budete testovat Dahlii od Givenchy s očekáváním parfému pro femme fatale, budete dost zklamaní. Vůně je velmi ženská a příjemná, ale nikterak fatální. Zajímavý je její základ; až se prokoušete květinami (kosatec, růže), čeká vás chyprový základ z pačuli, vetiveru a něčeho, co připomíná oříšky nebo opalovací mléko. Je to moderní chypre, díky ostatním složkám však celkem zdařile odkazuje na starší, ostřejší, větvičníkové chyprovky.

Dahlia Noir Eau de Toilette si tolik pozornosti nezaslouží. Je to naředěná verze EdP „obohacená“ o ovoce. Růže zůstala a k ní se přidaly broskve, mandarinky a další průsvitné vodstvo. Chyprový základ zmizel a s ním i výdrž, která je opravdu špatná…

Hodnocení parfému Givenchy Dahlia Noir od uživatelek 116 hodnocení

Líbí se (70)
60%
Nelíbí se (8)
7%
Neutrální (38)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Givenchy Dahlia Noir - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Givenchy Dahlia Noir


17.01.17

Takhle zvláštní vůni jsem dlouho nečichala, vskutku… Zpočátku je velmi výrazná, slabší povahy se leknou a prohodí něco o černé magii…
Faktem ovšem je, že tohle je vůně velmi ženská, svá, osobitá a velmi podmanivá.
Nedávala jsem jí mnoho šancí, znám se věru dobře a můj současný parfémovy apetit nekoresponduje s něčím tak sytě mystickým, ale to, jak krásně se mi Dahlia rozležela na ruce, mě překvapilo natolik, že se s ní voním i večer po sprše na zápěstí, a vůbec mě ničím neobtěžuje, naopak…
Neustále mě nutí ji na zápěstí kontrolovat a sledovat, jak se mění a usazuje.
Kdo má rád osobité a originální vůně, měl by se u ní pozastavit.13.02.13

Dahlia je druhá vůně od Givenchy (krom „starého dobrého“ Ange ou Démon), kterou bych i nosila. Ona je totiž rebarborově pudrová, a takovou nehoráznost já umim ocenit. Odpálila to koprovým úderem, kterej mě kupodivu neznechutil, ale rozradostnil. Konečně něco jinýho! Následovala nemilosrdně oloupaná reveňová nať a moutěkotě mi k ní Dahlia velmi záhy nadělila kopec pudru. Říkám si ajaj, blížíme se k Flower by Kenzo mílovejma krokama… A že mi Flower nápadně připomíná koncentrát ze zelenejch makovic v cukernym roztoku, začala jsem hodně bát. Naštěstí zákeřně zaútočila pačuli a sundala tonku s vanilkou pravym hákem. Ticho po pěšině, dobojováno a skví se mi tu mazaná pěkně hustá a trvanlivá rebarborová pudrovka se šikovně rozdistribuovaným pepřem.

#No dobře, kdo tam nebude mít tu reveň, tak si nejspíš pomyslí cosi o Jil 2: Resurrection. Jasně, stačí kouknout na flakon a jsme doma, ale přesto doporučuju se Dahlii nevyhejbat, mohla by překvapit.06.09.12

Jemně květinové mýdélko se sladkým pudrem - lehoučká tělová vůně čistoty. Postupně ještě čerstvě usušené sladké seno a suché růže. Velmi povedená vůně, typově připomínající Kelly Caleche EdT.

Komentáře Givenchy Dahlia Noir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Givenchy Dahlia Noir

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist