Eaudemoiselle Eau Fraîche (Givenchy)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, bergamot, petitgrain, citron
SRDCE: turecká růže, pomerančový květ, fialka, zelený rebarborový akord
ZÁKLAD: sofistikované pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Givenchy Eaudemoiselle Eau Fraîche od uživatelek 14 hodnocení

Líbí se (7)
50%
Nelíbí se (1)
7%
Neutrální (6)
43%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Givenchy Eaudemoiselle Eau Fraîche


07.02.13

Klasická kyselá citrusová. Klasická!!! Žádná moderní líbivka. Chvílemi mi připomíná klasické bílé mýdlo polité Light Blue, nebo Funnym. Po rozvonění jde až skoro do unisexu. Na Fraiche až výjimečná výdrž. Na letní osvěžení určitě přijde vhod kostýmkovým dámám.


26.09.12

Na začátku hodně citrusů s bergamotem, rychle se jimi ale probije růže, která byla tak výrazná v původní Eaudemoiselle, citrusy ji však ve verzi Eau Fraiche zjemňují a vyvažují. Konec je krásný mix rozkvetlé růže a svěží lehoulince nakyslé rebarbory. Doporučuji vyzkoušet těm, kterým se líbí Eau de Pamplemousse Rose nebo Eau de Sisley 3.04.06.12

Značně odlišná od původní Eaudemoiselle a opravdu výrazně „fraîche“ - jemná nahořkle kyselá citrusovka s náznaky chypre. Bohužel však citrusy byly velmi rychle pryč a zůstal nemastný neslaný základ - taková „nijaká“ vůně.

Komentáře Givenchy Eaudemoiselle Eau Fraîche

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Givenchy Eaudemoiselle Eau Fraîche

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist