Extravagance d'Amarige (Givenchy)

Dámská vůně
Rok:

1998

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, aksamitník, červený pepř
SRDCE: wistérie, pomerančový květ, jasmín
ZÁKLAD: lesní jahody, santal, cedr, černý kosatec

Parfuméři:

Girard, Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Givenchy Extravagance d'Amarige

Ada

Extravagance d'Amarige je vůně z Amarige řady od Givenchy (Amarige, Amarige Mariage , Amarige d'Amour). Přestože mi podobné parfémové řady trochu lezou krkem, tahle patří k těm sympatičtějším - parfémy nejsou balené (s výjimkou Amour a Harvest) do stejných, jen trochu jinak barevných flakonů, ale do flakonů odlišných, přesto však designově příbuzných.
Na rozdíl od orientální Amarige slibovala mandarinka, pepř a jasmín svěžejší zážitek. Zvědavá jsem byla i na aksamitník, za prvé proto, že jsem nevěděla, jestli jsem to dobře přeložila, a za druhé kdyby to náhodou byl aksamitník… myslím, že by byl zajímavý.
Hlava je nasládle citrusová, opravdu jako mandarinková šťáva nebo multivitamínový džus. Nic výrazně aksamitníkového jsem nenašla, jen takový celkem běžný zelený podtón. Mandarinková hlava šla na chvíli až do bonbonova, což mě příliš nenadchlo, ale naštěstí záhy vzal svěžest do rukou pepř a tehdy se také objevil zelený tón, který docela připomínal afrikán. Mandarinka se víceméně odporoučela a výsledkem byla kombinace aromatické zeleně se svěžím pepřem, podkreslená nenápadnými květinami. Celkově tedy vůně s nádechem pepřové „sprchové“ svěžesti, ale ne tak výrazná. Doporučila bych ji ženám, kterým se tento typ svěžesti líbí, ale nechtějí, aby jejich vůně vyřvávala svou přítomnost a ukrutnou svěžest do širokého okolí.
Extravagance se mi líbila, mám k ní však jednu výtku - aspoň na mé kůži byla poměrně slabá a moc nevydržela.

Hodnocení parfému Givenchy Extravagance d'Amarige od uživatelek 173 hodnocení

Líbí se (122)
71%
Nelíbí se (18)
10%
Neutrální (33)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Givenchy Extravagance d'Amarige - umístění v žebříčcích uživatelů

10x v nejlepších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Givenchy Extravagance d'Amarige12.11.08

Konečně po velkých peripetiích ke mně doputovala tahle vytoužená vůně,navíc v původní variantě,takže za á mám velkou radost a za bé musím dát průchod nadšení, sepsáním recenze.Po podobné vůni jsem toužila,chybělo mi něco ovocně zeleného,svěží­ho,avšak nesladkého,až volba padla na Extravaganci.Za­čátek je docela pecka do nosu.Pepř se objeví jako první,doprovázený něčím zeleným,jakoby mechovým,ale výrazným,suď bůh,jestli je to ten aksamitník nebo něco jiného.Naštěstí se tenhle výrazně ostrý tón rychle vytratí a objeví se mandarinka,svěží a velmi přírodně působící,dál se lehce mihne pomerančový květ a v dáli zavanou i ty lesní jahody popsané ve složení.Celkový dojem je opravdu příjemně extravagantní,musím souhlasit s názvem této vůně,tohle se Givenchy fakt povedlo,vytvořili vůni vybočující z řady průměrných svěženek,ale přesto téměř univerzálně použitelnou a nositelnou ve všech věkových kategoriích.

Komentáře Givenchy Extravagance d'Amarige

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Givenchy Extravagance d'Amarige

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist