Le De (Givenchy)

Dámská vůně
Rok:

1957

Složení (neověřené)

HLAVA: koriandr, mandarinka, estragon, bergamot, brazilské růžové dřevo
SRDCE: karafiát, šeřík, kosatcový kořen, jasmín, ylang ylang, konvalinka, růže
ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmo, větvičník, guajakové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Givenchy Le De od uživatelek 6 hodnocení

Líbí se (6)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Givenchy Le De04.06.14

Zpočátku svěží, vysloveně křišťálově ledové aldehydy s pár kapkami limetky. Na led pak spadlo pár okvětních plátků zahradních karafiátků a pár nasládlých třísek. A nad tím vším se vznáší lehoučký zelený nádech. Klasika v podobě velmi lehoučké „čisté“ vůně, i když spíš než vůně je to takový pavučinkově jemný závoj. Typově by se dala přirovnat k No. 5 čistému parfému.06.04.09

Nedávno se mi do spárů dostal vzorek této vůně. V Givenchy si relativně málo najdu něco podle mého gusta a tak jsem ampulku prostě odložila na někdy příště.
Jenže dnes když jsem si brouzdala v zásobníčku s chutí něco otestovat, byla to právě ona, na které spočinul můj zrak a její podivný název hned nahlodal mojí mysl a mozek dal okamžitý povel paži k jeho vytažení. A tak je tu, jedna z prvních vůní Givenchyho vůbec.
Zprvu jen chvilinku, přičemž tou chvilinkou je jen mikrosekunda, zazní čerstvě vyždímaná citronová štáva, v zápětí se začnou rozvíjet její trvalejší tóny s nádechy mýdla a konvalinek, i když někdo by to nazval prostě Ironem. Nebyla bych tak kritická, tenhle Iron mi navozuje čerstvě umyté a vyleštěné okno, které je právě dokořán a zvenku vane svěží jemně chladivý a vlhký vzduch. Celá směs mi tak v tuto chvíli hodně připomněla Love fills l'air du Temps od Nina Ricci, akorát té bych přiřkla umělý ironový nádech při zavřeném okně. Ale pryč od Ironu, na okně vám Iron taky po čase vyprchá a zůstane jen to čisté okno, v Le De je to přešně tak, ostré tóny ustoupí a do popředí se ještě více dostanou mydlinky a bílé květiny.
Tak k mému dojmu, který však narušil příchod mé drahé polovičky domů a když se namísto všedního pozdravu hned od dveří ozvalo, co že to dnes peču za dobrotu. Netrvalo dlouho, aby mi došlo, že trouba je dnes úplně studená a že když nestrkám nos přímo do místa aplikace, dal by se Le De označit za vychládající diabetický dort.

Komentáře Givenchy Le De

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Givenchy Le De

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist