Cabotine (Grès)

Dámská vůně
Rok:

1990

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, zázvor, ylang-ylang
SRDCE: květ kahili zázvoru, planý hyacint, tuberóza
ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, pižmo

Popis parfému:

Vůně kahili zázvoru - 'zázvorové lilie' - byla získána pomocí čichové kamery. Rostlina kvete jen krátce a získat vonný olej klasickou metodou je nemožné.

Parfuméři:

Delville, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Grès Cabotine:

Hodnocení odbornice: Recenze Grès Cabotine

Ada

Cabotine byla po Folie Douce a Cabaretu třetí vůní od Grés, kterou jsem otestovala. Protože Folie Douce se mi přímo nelíbila a Cabaret byl tak originální, až už snad ani nebyl hezký, moc jsem toho od Cabotine neočekávala. Nakonec mě - připravte se, následuje klišé - příjemně překvapila. Kdybych si měla z otestované trojice jednu vůni vybrat, vybrala bych si tuhle.
Cabotine je nejdřív taková čerstvě mýdlová. Hlava je svěží, ozývá se z ní mandarinka přikořeněná zázvorem (efekt je podobný jako u svěžích pepřovek) a do toho rozumné množství aldehydů. Výsledek vcelku věrně napodobuje vůni čerstvě vypraného, ale na rozdíl od většiny běžných aldehydovek ještě mokrého a chladného prádla. Pokud se vám vůně vlhkých prostěradel povlávajících v čerstvém větru zamlouvá, můžete po Cabotine rovnou skočit. Je to takové trochu ostré - ale míra ostrosti bude záležet na individuální „chemii“ a je pravděpodobné, že na někom se Cabotine rozloží jemněji a na někom ostřeji. Ostatně Cabotine se postupně rozkládá a mění, i když to chvíli trvá - než vyprchaly všechny stopy aldehydové mýdlovosti, uplynuly asi dvě hodiny. Potom se Cabotine proměnila ve vůni zvláštní svěží květiny, jako nějaký bílý květ říznutý rozumnou trochou vodní svěžesti a peprným zázvorem - předpokládám, že půjde o kahili (druh okrasného zázvoru s voňavým květem). Na stránkách značky Grés najdete u Cabotine podrobné vysvětlení, kde se kahili ve vůni bere a jak byla vyrobena její esence.
Cabotine je velmi příjemná, květinově svěží vůně. Doporučila bych ji do teplejších ročních období (jaro až podzim, možná s vynecháním nejhorších pařáků) všem, kdo nemají rádi ovocné, melounové a vodní svěženky.

Líbí se vám? Vyzkoušejte:
Tendre Poison od Diora

Hodnocení parfému Grès Cabotine od uživatelek 245 hodnocení

Líbí se (107)
44%
Nelíbí se (67)
27%
Neutrální (71)
29%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Grès Cabotine - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
9x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Grès Cabotine

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Grès Cabotine od uživatelek

Recenze Grès Cabotine04.04.12

Vůně čerstvě vypraných a ještě mokrých prostěradel rozložených na rozkvetlé louce.....bohužel po pár minutách přišla smrt udušením v dlouho nevětraném přeplněném květinářství. Až po značně dlouhé době se vrátila zpět do podoby květinového mýdélka. Jak jsem ovšem zcela náhodně zjistila, je úplně ideální ji stříkat přímo na oblečení - fáze „květinářství“ se eliminovala na minimum a zůstala jen vůně čerstvě vypraného prádla. Ale překvapila mě dlouhá výdrž - myslela jsem, že to bude spíš polívačka…


21.01.12

Mám radost, že jsme stejně staré a tím naše sympatie skončily. Cítím bílé mýdlo, čisté prádlo..Na můj vkus je moc ostrá a „bílá“ až bije do očí. Přítel otevírá okno dokořán a vyhazuje mě z pracovny. Myslela jsem, že by šla do toho prádla… No asi ani to ne.


20.12.11

Už podle flakónku láska na první pohled a tušení, že to s ní nakonec bude prima. Pan Oakes mě ve své knize zcela donavnadil - vůně je jen o kousek starší než já, musela jsem ji mít.
Nejdříve zázvorová facka, je to opravdu silné, ale brzy to přejde, přichází zelená luční čistota s trochou prádla, celé trochu „protepleno“, resp. zahřáto čímsi. Oakes by řekl smyslným mošusem, možná se mýlím.
Cabotine vskutku evokuje představu zahrady po dešti - orosené hutné tulipány a hyacinty, zvedající se pára, k tomu nějaké šatečky do zelena..


21.02.10

Vyprané prádlo to vystihuje - tak voní v chladu a na oblečení, ale na teplé kůži se umí rozvonět. Ve výsledku však většinou dojde na to prádlo - aspoň u mne. Jinak je velmi intenzivní a drží a drží…25.04.09

TAJEMNÝ SAD:…časné jaro, zelená barva v svých nejkrásnějších fázích zrání, světlounce zelené, ještě dětské prstíky lístků ve větvích starého ovocného sadu, ležérně neučesané hráškově zelené čupřiny keřů-(„puberťáků)“, ladná smaragdová zeleň koberců trávy,učesané, dospělé, právě si zkoušející nový vzor šatů z jabloňových a hrušňových okvětních plátků…všudyp­řítomný jarní větřík se zamotal mezi sněhově bílé zvonečky hyacintů v hloubi sadu, marně se v nich zmítá, samolibé hyacinty se jen tím více rozvoní a ten teplý proužek vůně právě dorazil k břehům potůčku na kraji sadu…zřejmě probudil malé bílé vodní lilie, každopádně zvedly průsvitné hlavičky ze svých křehkých šťavnatých zelených polštářků, ukrytých ve stínu břehu, a poslaly hyacintům chladně bílou říznou odpověď, nerušit, prosím!!! Jarní slunce si zatím jen tak pohráválo se všemi kapkami rosy v zeleném koberci sadu, teď se ale vyšplhalo až na sedmý schůdek své blankytné cesty a horkými prstíky rázně všechny rosné korálky setřáslo, tu a tam pohladilo kůru jabloní a pak už rozverně pospíchalo dál…zůstala po něm jen lehoučká stopa tušené vůně mízy, proudící ve dřevě ovocných stromů…01.10.07

Podle pana Oakese bych na tu vůni měla zapomenout, protože mi je přes pětadvacet.Ale když už jsem si jí koupila, tak jsem jí taky vyzkoušela. Podle mínění mého, literaturou neovlivněného, syna byla hezká a slušela mi. Zkoušela jsem jí za vlahého, lehce zamračeného podvečeru, chvíli po dešti. V prvním závanu jsem cítila jiskřivou vůni zázvorové (?) lilie, prostě zázvor s limetkou a trochou tuberozy. Asi po hodině začala převažovat tuberoza a santalové dřevo. Pozdě večer jsem stále cítila jemnou sladkou vůni santalu a tuberozy, ale zázvor sem tam probleskoval.
Příjemná vůně na jaro a ne příliš horké léto. Zvlášť se mi líbila při povalování se v zahradním lehátku v zelených gázových šatech.

Komentáře Grès Cabotine

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
teena-s
Učednice 86 příspěvků 07.04.17 12:26

ekvivalent k arabskému olejíčku White Full (Al Rehab)

Na poličce 73 parfémů 13 miniatur 30 odstřiků 221 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Grès Cabotine

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist