Fleur de Cabotine (Grès)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: šeřík, mandarinka, rezeda
SRDCE: bílá lilie, divoká orchidej, pivoňka, květ kaktusu
ZÁKLAD: nektarinka, heliotropin, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Grès Fleur de Cabotine

Ada

Fleur de Cabotine není novinka, ale jelikož jsem ji ještě nezkoušela a značka Grès má na Arôme hodně fanynek, udělala jsem si na ni konečně chvilku. Flakon vypadá jako jasně zelená baňka, která nedopatřením nahoře rozkvetla, a vyvolává představu podobně zelené vůně, obsah je však spíš květinový. Po citrusovém začátku se postupně rozvíjí kombinace teplejších květin se zelenými, zemitými a pižmovými podtóny. Fleur de Cabotine je jarně vlahá, ne úplně lehká vůně, stejně jako ostatní produkci značky Grès bych ji příliš nedoporučila naslepo - nesedne jistě každému.

Hodnocení parfému Grès Fleur de Cabotine od uživatelek 37 hodnocení

Líbí se (19)
51%
Nelíbí se (2)
5%
Neutrální (16)
43%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Grès Fleur de Cabotine17.09.12

Nemyslím si, že by recenze na Fleur de Cabotine někoho příliš zajímala, ale je to vůně, která se u mě na polici objevila jako jedna z mála už poněkolikáté, takže myslím, že krátkou zmínku si ode mě zaslouží.
Je to vůně zelená, zelená tím neurčitým způsobem, jak se u obyčejnějších vůní stává, žádná výrazná složka nedominuje.
Nejvýraznější z nevýrazných jsou pro mě šťavnatě vonící mandarinka, kaktus a šeřík - podkreslené příjemně gumovým tónem, který jako by vypadl z Daliho Laguny.
Určitě bude záležet na osobní chemii, mě sedí Fleur de Cabotine jako ulitá, je osvěžující, ale nejsou to obvyklé okurky s jablky, je sladší, ale nelepí jako bonpar. Splňuje pro mě vše, co si představím pod pojmem „příjemná, nenáročná svěženka“ s tím, že to není obvyklá řídká nakyslá voda, ale ve své kategorii poměrně zajímavá jednodušší zelená vůně.25.11.08

Mě se tato vůně celkem hodně líbí. Pro můj nos je hodně liliová, hřbitovní kvítí - lilie a chryzantémy můžu. Cítím hlavně šeřík, trochu rezedu a to celé umocněné docela intenzivní lilií, z mandarinky jen trochu hořkosti, možná malinko pivoňky a katusu. Plastelínový tón tam trošku je, když ho hledám, ale jinak je to krásná šeříkovo liliová vůně.

Komentáře Grès Fleur de Cabotine

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Grès Fleur de Cabotine

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist