Hommage à Greta Garbo: Sphinx (Grès)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: liči, broskev, yuzu
SRDCE: lotos, růže, bílá pivoňka
ZÁKLAD: cedr, pižmo, pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Grès Hommage à Greta Garbo: Sphinx od uživatelek 23 hodnocení

Líbí se (6)
26%
Nelíbí se (3)
13%
Neutrální (14)
61%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Grès Hommage à Greta Garbo: Sphinx21.10.11

Květinově zelená směska s přídavkem ovoce.Rozpoznávám růži,pivoňku,z o­voce vede sladké liči,vyniká i něco zeleného,svěžej­šího.Výdrž je střední,ale rozhodně ne špatná.Nejvíce bude asi záležet na úhlu pohledu a subjektivního vnímání,Sphinx může vypadat jako laciná drogérovka nebo něco od Avonu a kapku všedně opravdu působí.Mně připomíná trošku Eden,do kterého někdo pro odlehčení kápl Light&Blue a zelenou Escadu.
Stále ale vnímám jistou nekultivovanost a neuhlazenost,Sphinx by potřebovala vypilovat,ale i tak by díru do světa asi neudělala.Je to tisicí prvá varianta obehrané květinovo-ovocné svěžesti.

Komentáře Grès Hommage à Greta Garbo: Sphinx

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Grès Hommage à Greta Garbo: Sphinx

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist