Lumière Blanche (Grès)

Dámská vůně
Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: mandarinka, broskev
SRDCE: pomerančový květ, tuberóza
ZÁKLAD: bílé pižmo

Popis parfému:

Tvůrcem této vůně je Jean-Claude Delville.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Grès Lumière Blanche:

Hodnocení parfému Grès Lumière Blanche od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (8)
80%
Nelíbí se (1)
10%
Neutrální (1)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Grès Lumière Blanche


09.01.17

Moje nová zimní star. Mám ji už od léta, voněla mi pěkně, ale.....pořád jí bylo tak nějak moc, až obtěžovala, až z ní bolela hlava, až dusila. Druhou šanci dostala teď v mrazech a krásně sem zapadá, přestože složením by měla patřit asi spíš do jara, léta. Přestože z ní cítím léto, já ji v létě cítit nemohu. Určitě bych ji tedy neřadila mezi vůně svěží, osvěžující, jiskřivé , není skotačivá, spíš taková důvěryhodná, buclatá a milá, čisťounká, vymydlená a naškrobená zdravotní sestřička. Ale rozhodně patří mezi vůně sladké a potenciálně bolehlavové. Nejdřív vystřelí salva opravu hodně sladkého sirupu a bílých květin, trošku sem tam kůra z mandarinky. Broskev uvedenou ve složení já osobně necítím, možná ale právě ona dělá tu ,,sirupovou,, sladkost. Naopak cítím hodně tuberózy, jakoby zastřené slabým kouřem. V této fázi také občas vystrčí růžky i závan nějaké dezinfekce, snad i vlhké a čerstvě vymalované zdi, ale není to nic hrozného, spíš nečekaného. Někde hluboko mi naskočí dokonce vzpomínka na mazací gumy mého dětství, s obrázky, ty čínské, voňavé, nevím proč, ale něčím mi je ta Blanche prostě připomíná. . Nakonec se tuberóza setká s pižmem, což jí přidá na hřejivosti a krémovosti. A celým životním cyklem Blanche na mé kůži se táhne tón pomerančového květu v různé intenzitě. I když to může vypadat na docela pěkný cirkus, výsledkem je prostě zajímavá,hodně silná, potencionálně dusivá, nevanilkově sladká, květinově krémová bílá vůně s pomerančovým nádechem a slabým skluzem k čistotě a sterilitě . Je to držák. Na kůži, vlasech i na oblečení. Kupodivu na oblečení se rozvoní trošku jinak- je víc krémová, jemnější, mléčná až oříšková. Na kůži je intenzivnější a víc vynikne pomerančový květ. Obsah se vskutku hodí do bílé a neprůhledné lahvičky. U mě palec nahoru, doporučuji alespoň vyzkoušet.

Komentáře Grès Lumière Blanche

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Grès Lumière Blanche

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist