Accenti (Gucci)

Dámská vůně
Rok:

1995

Složení (neověřené)

HLAVA: černý rybíz, tangerinka
SRDCE: růže, konvalinka, jasmín, hřebíček, malina, broskev
ZÁKLAD: santal, vanilka, tonka, vetiver, pačuli

Parfuméři:

Ropion, Dominique

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Gucci Accenti

Ada

Accenti, vůně z roku 1995, se již nějakou dobu nevyrábí, v e-shopech není k dostání a obvyklá cena za 100 ml balení na eBay už přeskočila stodolarovou hranici. Teď se však Accenti nečekaně vyskytla v e-shopu Elnino, rozhodla jsem se tedy operativně odsunout připravované recenze a napsat něco o ní.
Na Accenti najdete na internetu veskrze pozitivní názory a poté, co jsem vyzkoušela, se nedivím. Je to velmi pěkná, příjemná vůně; proč se asi přestala vyrábět, byla snad skupina příznivců přece jen malá? Nebo měla Accenti vyklidit pole novým vůním? V době, kdy přestala její výroba, se právě rozbíhala Gucci Eau de Parfum - a přestože si vůně nejsou podobné, obě patří do orientální kategorie.
Accenti bych charakterizovala jako ovocnou a květinovou orientální vůni. Je ženská, sladká, přitažlivá… ale nebude se v žádném případě líbit každému, není to žádná univerzálka. Naopak, hodí se pro ženy, které kolem sebe snesou sladký, opojný oblak - váš šálek kávy by měl být Trésor, Coco, Lady Caron, Alchimie nebo Yvresse, s větším přimhouřením očí by se dala připodobnit i k Burberry for Women (pokud v ní cítíte broskve). Pokud si pod pojmem ‚ovocná‘ vůně představíte spíš bonbonky nebo květinově ovocné svěží vůně, Accenti určitě nekupujte naslepo, byly byste hodně zklamané, vůně by vám připadala těžká a jako na starší ročníky. Nechci Accenti věkově omezovat, ale nutno říct, že spíš sedne ženám se zralejším voňavým vkusem. Mé mamince se velice líbila, a to je právě žena, která má na poličce Coco, 24 Faubourg, Yvresse, Rumbu, Organzu či Eden.

Složení, které jsem našla, nemám potvrzené ze stránek výrobce ani z promo materiálu, ale jsem si jistá, že odpovídá. Základ obstarává orientální charakter, cítit je santal i sladké vanilkové tóny, lehce zastřené těmi dřevitými. Černý rybíz se na začátku postará o hořký sametový zážitek (prvních pět minut Accenti je skutečně úchvatných) a i nadále se nenápadně prolíná celou vůní. Mezi těmito dvěma plochami leží srdce, sestavené z květin a ovoce. Růže, jasmín a konvalinky se slévají do abstraktního květinového obrazu, zarovnaného ovocem; nejsem schopná určit, která květina je cítit asi tak nejvíc, nechám to na vás - můj nos cítil hlavně ovoce. To má stejnou barvu jako tekutina ve flakonu, tlumeně sytou oranžovo-červenou; je to orientální broskev, velká, kulatá, šťavnatá a vyhřátá na sluníčku. Ovocný charakter podtrhuje drobná špetička hřebíčku, koření, které do ovocných orientů většinou velmi dobře sedne. Stejně jako jiné ovocné orienty, i Accenti po nějaké době dělá dojem drahého ovocného likéru. Vůně je taková hutná, jednotlivé složky drží dobře pohromadě; pokud se řádně zlijete, budete moc opar kolem sebe krájet.
Opojná, výrazná, sladká, sametová, zrale něžná, hřejivá - podobná adjektiva bych volila, kdybych měla Accenti popsat.
Kdybych ji měla porovnat s výše uvedenými vůněmi, řekla bych, že Trésor je romantičtější, světlejší, Coco zase komplexnější, s výraznějšími květinami, doplněná o mýdlové a chyprové tóny. Yvresse je jiskřivější a opět do chyprova. Alchimie je mnohem sladší, vanilkovější a také pudrovější.

Hodnocení parfému Gucci Accenti od uživatelek 95 hodnocení

Líbí se (72)
76%
Nelíbí se (7)
7%
Neutrální (16)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Gucci Accenti - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Gucci Accenti

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gucci Accenti

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist