Envy (Gucci)

Dámská vůně
Rok:

1997

Složení (ověřené)

HLAVA: magnólie
SRDCE: konvalinka
ZÁKLAD: jasmín

Parfuméři:

Roucel, Maurice

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Gucci Envy

Ada

Po přičichnutí k Envy se dostavilo dèja vu z Very Irresistible od Givenchy - Envy je jí totiž svojí zvláštní kořeněností podobná. I z Envy cítím anýz a příjemný lékořicově nasládlý chlad. Hlava voní zeleně svěže, malinko i jakoby do citrusova. Při jejím zkoumání jsem si vzpomněla na džus nebo čaj s opunciovou příchutí - jestli zvláštní nepopsatelnou chuť opuncie znáte, budete hned doma. Envy je pěkná, zajímavá vůně, ale mohla by potenciálně zvedat žaludky a rozbolívat hlavy, proto raději opatrně a nekupovat naslepo.

Hodnocení parfému Gucci Envy od uživatelek 164 hodnocení

Líbí se (99)
60%
Nelíbí se (25)
15%
Neutrální (40)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Gucci Envy - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Gucci Envy27.04.13

Envy edt. Edp je na mně slabá, zmizí než stačí zaujmout. Edt je ztělesněné jaro. Magnolie, konvalinky a zeleň. Vůně je silná. Asi jako když s posledním úderem zimy onemocníte, jste zavření doma, venku zatím propuká jaro se svým čerstvým silným vzduchem a vy, až se z toho konečně vyhrabete, ještě celí labilní vyjdete ven a ten čerstvý vzduch vás přímo porazí. Tak jarně svěží Envy je. S postupem času jsou kytky omamnější a může to být potenciální bolehlav. Dávkovat lehce. Přece jen se jaro teprve rozjíždí. Badyán tam byl snad vteřinu a vůně pak ubíhá k jasmínu a trochu se zklidňuje.


07.02.13

Kdysi dávno jsem jako náctiletá zabrousila do parfumérie a tato vůně mě totálně uchvátila. Naprosto nesladká, trochu pánská, štiplavá vůně. Po letech s první prací jsem si ji z výplaty koupila přes e-shop. A to zklamání když mi vůbec nevoněla. Bolehlav, který jsem na sobě nesnesla. Po dalších letech, jsem Envy vzala na milost a teď mě vcelku fascinuje, i když jsem s ním stále na hranici snesitelnosti… Ale uznávám, že jsem Envy neposlala dál, a pravidelně jednou za čas to s ní zkusím a je zajímavé, jak u mě někdy hranici překročí a jindy mě baví…
Na začátku mě udeřila do nosu ostrá kyselá chemická vůně, která naštěstí hned vyprchala poté dorazila vcelku příjemná zeleně květinová vůně (hyacint?), která v různých proměnách drží poměrně dlouho. Poté nastoupila jistá kyselost a květinová svěžest. Na konci kořeněná těžší část.
Dnes mi vůně sedla, ale moc dobře cítím tu látku, která celou vůní prostupuje a strašně mi vadí. Taková chemická mýdlovost. Mužovým testem nepošla - „bolehlav fuj“

Komentáře Gucci Envy

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gucci Envy

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist