Flora (Gucci)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

citrusy, pivoňka, růže, vonokvětka, santal, pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Gucci Flora

Ada

Do vůně Flora jsem vkládala hodně nadějí - název naznačoval, že půjde o květinovou vůni, a vzhledem k předchozím kreacím značky Gucci existovala velká naděje, že to bude stát za to. Čistě květinových vůní moc není, a přestože právě tuto kategorii nemám vůbec ráda, potěšila by mě a s radostí bych ji vychválila a doporučila. Pokud jste četli oficiální promo k vůni, asi už se škodolibě smějete… Měla jsem si ho přečíst taky, teď bych se tak blbě nedivila! Flora totiž prý ‚otevírá dveře novým parfémům, které značka Gucci plánuje pro mladší zákaznice‘; ‚Gucci by Gucci je skvělá pro silnou ženu Gucci, Flora je určena pro smyslnou mladou dívku‘. Jinými slovy, na elegantní květiny zapomeňte a připravte se na květinově ovocnou vodu.
Z Flory je dokonale cítit oblíbený způsob testování parfémů: vůně se před vydáním předhodí skupině potenciálních zákaznic, které mají uvést, jak se jim líbí nebo nelíbí a proč. Na první pohled to vypadá dobře, ale vezměte si, že dostanete výhrady od stovky žen a začnete podle nich parfém upravovat. Téhle se zdá moc ovocný, tak ubereme ovoce, téhle se nelíbí výrazný květinový tón vonokvětky, tak přitlumíme, jiná slečna kritizuje poměr mezi srdcem a základem, lépe ho tedy vyvážíme… Kdyby si malíř pozval deset lidí, kteří by milovali různé barvy a začal malovat obraz podle jejich pokynů, vznikne smísením všech barev monotónní šedá špína. Flora se chce také líbit všem a výsledkem je opatrná, nevýrazná, jemná vůňka. Je příjemná, nositelná, je to pro svou univerzálnost a hezký design výborný dárek, ale doufám, že Gucci nebude zapomínat na náročnější zákaznice a občas vyrobí něco i pro ty ‚silné ženy‘.
Flora voní zpočátku citrusově, pak se začne uklidňovat a rozkládat do takové ani teplé, ani chladné směsi jemné růže, špetky bílé květinky s lehounce ovocným podtónem a sametově průsvitného základu. Je nositelná v létě (není silná) i v zimě (lehce zahřeje) a skvělá pro všechny příležitosti, kdy potřebujete vonět spíš nenápadně.

Hodnocení parfému Gucci Flora od uživatelek 147 hodnocení

Líbí se (55)
37%
Nelíbí se (31)
21%
Neutrální (61)
41%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Gucci Flora - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Gucci Flora24.05.09

Docela mne překvapuje jak špatně je zde tato vůně hodnocena. Ne, že by to byl nějaký zázrak ale zase......
Je to vcelku příjemná lehká květinová letní vůně, bohužel jsem dnes vyzkoušela víc věcí a z této vůně mám jenom tento dojem. Ulepenost jsem z ní necítila, budu muset znovu vyzkoušet na ruku.
Pro ty, co ji budou chtít testnout, já ji zkoušela v Douglasu.


24.03.09

Ve chvíli psaní této recenze je Flora asi týden stará novinka, kterou mají akorát u Gucciho a oficiálně má být v prodeji asi v květnu. Gucci je dole ve městě na via Tornabuoni a já měla v poledne trochu času, takže jsem si říkala, že se tam půjdu podívat. Miluju klackování se v předražených buticích.
Gucci je zvenčí samé černé sklo, černé tapety ve výlohách, černý chlápek v černém obleku u dveří (čiré sklo, výjimečně) s černým madlem. Fajn, zapadnu, mám černé džíny, černou mikinu a černou tašku s černým notebookem.
Mířím k pultu, kde jsou flakony a kartičky, na kterých je zlatě a plasticky vytištěno Gucci by Gucci. Bída, u Chanelu mají pro každý parfém vlastní kartičku. Nikdo si mě nevšímá, takže kartičku poprskám Florou, žhavnou novinkou letošního jara. Elena z Perfume Shrine psala cosi o květinách. Veru hej, nejdřív je cítit neidentifikovatelná květina a oranžový bonpar. Obhlížím flakon, jestli na něm náhodou není napsané, co v tom má vonět. Není, ale je na něm cenovka, 81 euro.
Za chvilku se z neurčité kytičky stává čistokrevný ulepený bonpar a já tiše sobě brblu, že to je další ze zaměnitelných letniček, kterých jsou plné drogerie a že se mi to ani trochu nelíbí a že toto tedy fakt ne.
Za nějakou dobu, asi teda čtyři hodiny, se rozležel ten bonpar a začaly to zase být poctivé kytičky. Určitě růže, možná jasmín, pak ještě nějaké jiné růže - a taky trocha pačuli, která asi může za to, že je to tak sladké. No, nic proti, ale milovníkům kytiček si dovolím doporučit Rose du Maroc z Body Shopu, okolo 20 euro za 100ml, ušetřených 60 euráčů můžou dát kočičímu útulku nebo je propít.

Komentáře Gucci Flora

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gucci Flora

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist