Gucci by Gucci (Gucci)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

guava, malina, hruška, heřmánek, tiaré, pomerančový květ, lilie, pačuli, med, pižmo

Parfuméři:

Ermenidis, Ilias

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Gucci Gucci by Gucci:

Hodnocení odbornice: Recenze Gucci Gucci by Gucci

Ada

Chtěla jsem, než začnu velebit, si zanadávat na systém, jakým Gucci pojmenovává své vůně. Vepř aby se v tom vyznal - začalo to v roce 1974 vůní Gucci No. 1, pak přišla Gucci pour Homme, Eau de Gucci a Gucci No. 3. V devadesátých letech to docela šlo (Accenti, Envy, Rush; ačkoli i tato jména firma zvládla chaoticky rozvětvit, viz Envy Me, Envy Me II a další odnože) a pak se zřejmě zase někdo začal bát, aby zákazníci nezapomněli, že vůně Gucci jsou od Gucciho.

Gucci Eau de Parfum a Eau de Parfum II se pro jistotu přezdívá ‚hnědá kostka‘ a ‚růžová kostka‘; stejně tak máme pánskou hnědou kostku (Gucci pour Homme - vůni stejného jména z roku 1976 už Gucci naštěstí nevyrábí) a modrou kostku (II). Ano, může se to zdát trochu zmatené, ale nějaký systém v tom je a hlavně ty flakonky jsou šikovně barevně rozlišitelné a poskytují tak skvělou mnemotechnickou pomůcku, se kterou se třeba limitované edice Classique s lahvičkami pomalovanými nezapamatovatelnými vzory nemůžou rovnat - takže jsem se rozhodla, že nadávat nebudu. Gucci si z Gucciho prostě udělal styl.

Když se však na seznam podíváte pozorněji, zjistíte jednu zajímavou věc - takový kopec Gucciho a žádná vůně, která by se jmenovala přímo Gucci! To je ovšem naprostý skandál a zaplaťpámbu, že konečně došlo k jeho řádné nápravě. Poněkud nešťastný se zdá být design flakonu, protože teď máme dvě hnědé kostky s velmi podobnými názvy; naštěstí můžeme říkat ‚ta novější‘ nebo ‚ta s tím zlatým kroužkem‘. Každopádně, její obsah se nadmíru vydařil a to je to jediné, co je důležité.
Gucci je orient s květinovými a gurmánskými tóny. Podoba s Gucci Eau de Parfum není jen vzhledová, vůně mají něco společného (hlavně pomerančový květ a originální zpracování) a komu se líbí jedna z těchto vůní, měl by určitě zkusit i tu druhou. Gucci je snad o něco líbivější, snesitelnější pro širší okruh žen než Gucci Eau de Parfum, ale píšu to s jistým váháním, protože pro někoho, kdo nerad pačuli, to může být právě naopak 

Bílé květiny, z nichž vyniká pomerančový květ (s jeho typickou bíle-pomerančovou vůní) doplněný něčím sytějším (asi tiaré), jsou ústředním bodem Gucci. V základu máme znatelnou dávku pačuli a její spojení s medem lehce brnká na angelovou strunu.

Med a malina jsou těmi gurmánskými podtóny, které jsem vám slíbila, a potenciálním kamenem úrazu pro ty, kterým andělské gurmánské orienty opravdu nesedí. To vše dokresleno přiměřenou dávkou orientálních koření a dřev obecných.

Výsledkem je poměrně výrazná a sytá vůně, ovšem při rozumné aplikaci není křiklavá a obtěžující, drží se blízko kůže; typický Gucci, chtělo by se říct, elegance s nádechem nenapodobitelné italské schopnosti plácnout do ní něco na hranici nevkusu a tím bez velkého řevu upoutat pozornost.

Podle typu a oblékání upotřebíte na den i na večer (na den bych doporučila výraznějším typům).

Hodnocení parfému Gucci Gucci by Gucci od uživatelek 332 hodnocení

Líbí se (241)
73%
Nelíbí se (33)
10%
Neutrální (58)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Gucci Gucci by Gucci - umístění v žebříčcích uživatelů

15x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
7x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Gucci Gucci by Gucci

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Gucci Gucci by Gucci


30.05.16

Úplně jednoduše: med, pačuli, bílé květy. Matou mě recenze této vůně a mate mě uváděné složení, které se různě liší. Do třetice mate flakon, podle kterého by člověk čekal výraznou, temnou pecku. Tak jsem se rozhodla napsat, jak mi tenhle Gucci voní a jak na mě působí.

Parfém se otevírá světlou šťavnatou dužinou guave, které sekunduje hruška. Vzápětí to rozbalí bílé květy tiaré s kapkou medu. Celkový dojem je pro mě skutečně spíš světlý, což vůni také zachraňuje, aby se nevydala směrem k „fruitchouli“. Důvody by pro to byly - je sladká a je pačuliová. Má v sobě i něco exotického, ale je příliš solidní na to, aby evokovala pláže a tropy. Přesto nemohu souhlasit s častým označováním za podzimní a večerní vůni.

Do velkého horka se určitě hodit nebude, ale jinak poslouží kdykoli, kdy na ni dostanete chuť. Není příliš vyzývavá, takže ani v práci nebude působit nepatřičně, ale cítím se s ní trochu potutelně, jako bych měla nějaké intimní tajemství. Je elegantní, ale ne usedlá. Osobně mi nejvíc sedí na jaře - na podzim jsem z ní byla zklamaná (právě proto, že jsem čekala jinou pecku). Má rozhodně šmrnc. Je v ní elán, chuť do života, vědomí vlastní ceny.08.07.11

Vůním Gucci jsme se v parfumerkách zásadně obloukem vyhýbala jednak proto, že mě otravuje to, že se všechny jmenují stejně a jednak proto, že italský styl mi většinou nic moc neříká. Nicméně po vyzkoušení Eau de Parfum (hlavně kvůli pomerančovému květu a heliotropu s kmínem ve složení) jsem se rozhodla svoje předsudky přehodnotit. Gucci by Gucci je druhá vůně, kterou jsem vyzkoušela a musím říct, že mě šokovalo, jak „pořádná“ vůně to je. Jsem dneska navoněná Kingdomem a zjišťuji, že se k němu mimořádně hodí. Ale k recenzi. Nástup je přímo fenomenální! Med a lilie, které tak miluji v Sensuous zde úplně jinak a zase přesně. Kdepak ovoce, gardénie, pomerančový květ (a že jsem si dneska potvrdila, že s ním to Gucci umí zatraceně dobře), lilie a med. Kdyby med! Ta jedna slabika nestačí, to se musí táááááhnout… medíček sladký, medíček hustý, medíček tmavý jak ta hnědá guccikostka. Pačuli je tu sice opravdu jen malinko, ale bez ní by to nebylo ono. Každá složka má svoje místo, že kterýho se bože díky hne až za mnoho, mnoho hodin. Protože zmlsaný nosánek musí odpočívat. Zmlsaný nosánek potřebuje dřevo a v tomto momentě Gucci by Gucci splňuje všechny moje parfémové požadavky. Když kytky, tak krémové. Když med, tak zatraceně hustý, když pačuli, tak decentní, když dřevo, tak pořádná fůra. Tady se nemusí šeptat, všichni vědí. Gucci by Gucci je vysokokalorický žrádýlko, kterýho se přejíst nedá.

Komentáře Gucci Gucci by Gucci

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gucci Gucci by Gucci

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist