Gucci pour Homme (Gucci)

Pánská vůně
Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: zázvor
SRDCE: papyrus
ZÁKLAD: olibanum

Parfuméři:

Almairac, Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Gucci Gucci pour Homme

Ada

Kořeněná, orientálně laděná vůně. Ze začátku je divná, skoro nesnesitelná, když se rozleží, je velmi výrazně cítit po skořici, suchém, zaprášeném dřevu, vyhaslých uhlících a kůži. I když v ní není moc toho, co dělá pánské vůně pánskými, je na první pohled ryze chlapská.

Dřevo, kadidlo a kůže dávají dohromady drsnou, téměř kovbojskou kombinaci, ještě přihodit trochu tabáku a byl by z toho lák pro tvrdé chlapy; ale protože je tam místo toho ambra, kosatec a zázvor (skořicové zdání je možná výsledkem kombinace ambry a kosatce), vznikla mírně sladká, temně elegantní vůně.

Gucci pour Homme by nejlépe slušela nějakému zralejšímu muži, který už si v práci i ve společnosti vydobyl jisté postavení, nedělá mu problém jednat s lidmi, s naprostou elegancí nosí obleky, v nichž se jeho mladší kolegové ošívají, že je tuhle škrtí a tamhle tahá, kupuje si jedině kožené boty a nikdy by si nedal na ulici u okýnka pizzu. Gucci pour Homme nekupujte bez vyzkoušení, je dost specifická.

Hodnocení parfému Gucci Gucci pour Homme od uživatelek 84 hodnocení

Líbí se (75)
89%
Nelíbí se (4)
5%
Neutrální (5)
6%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Gucci Gucci pour Homme - umístění v žebříčcích uživatelů

10x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Gucci Gucci pour Homme

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Gucci Gucci pour Homme od uživatelek

Recenze Gucci Gucci pour Homme


29.01.12

Předem musím říct, že tahle recenze nebude nezaujatá. Parfém Gucci Pour Homme mě totiž absolutně ovládá :-)

Snad abychom měli na parfém doslova i chuť tak hned zpočátku člověka obestřou kořeněné tóny pepře a zázvoru. Už ty se však podávají zabalené v papyru, takže začínáte tušit, že nepůjde o obyčejnou hostinu. Ta netrvá zbytečně dlouho a pzvolna jsme přeneseni do niternějších prostor paláce ze vzácných dřev, vyvoněného kadidlem s jemně osvětlenými místnostmi kde se scházejí jen vyvolení. Tenhle parfém je postavený na vůni kadidla. Ta je však podepírána cedrovým dřevem, vetiverem a odkudsi zespoda prosakuje i moje oblíbená pačuli. Vše je zaobleno santalem a vanilkou a chvílemi máte pocit jakoby vítr odněkud z palácových zahrad přinesl vůni květin.

Tahle vůně rozhodně není určená dětem (i když můj malý synek ji miluje). Když mám tuhle vůni na sobě, obklopují mne pocity dokonalosti a schopnosti překonávat nemožné pouhým kývnutím hlavy. Je to parfém, který nenechá nikoho na pochybách, že máte v rukou moc změnit běh světa. Je to vrchol tvorby pana Almairaca.

Tohle je pro mě osobně dokonalý „dřevěný“ parfém. V tomhle bych se mohl i koupat! A ta vůně je tak hutná a přesto tak jemná, že by se s ní člověk nejraději i živil :)


03.01.12

Dnešní poslední komentář jsem si nechal na jednu pro mě perlu,kde se objevuje kadidlo.Už,když jsem před prvním nástřikem držel pořádně těžký flakon srovnatelný s kancelářským těžítkem v ruce ,říkal jsem si proč to sklo tolik váží…asi abych ji netahal s sebou? Ta nahnědlá tekutina přece může být ukryta i v jiném obalu.Ne,ne ,autor této vůně si musel být moc dobře vědom,že zasvítí-li odraz světla na kostku,že to nevydržíte a dáte se do zkoumání.Tedy ,řeknu Vám ,že po aplikaci jsem se ocitl jako v Notre Dame.Je svým způsobem úžasná,mix klasicismu s dnešní překotnou přítomností.Nád­herná ,svým způsobem provokativní.Vzal sem ji na zkoušku i do divadla,uspěla­.I když jsem se musel krotit.Pořád jsem se nemohl zbavit dojmu,že jsem jaksi sledován.Kdo nevěří, ať ji zkusí,nemusí mít u vůně ani doutník.Můj názor nikomu nevnucuji…Je pochopitelné,že není určena pro školáky a pubertální děcka…07.09.09

Podle maminky vůně, která ženským roztahuje nohy ;o).04.04.09

Trojrecenze - Gucci pour Homme, Gucci pour Homme II, Gucci by Gucci pour Homme

PÁTEK
Dnes přišly na návštěvu hned tři kočky od Gucciho. Oči se mi rozzářily radostí, kterou záhy střídají obavy, zda mi na ně budou stačit síly (přece jen už kroutím čtvrtou desítku). Vezmeme to pěkně po pořádku od nejstarší k nejmladší. Nebo by to mělo být naopak?
Ač nejstarší, má Gucci pour Homme pěkně svižný a pikantní nástup. Sušený zázvor, pepř a bobkový list dodávají tu správnou chuť, kterou většina chlapů ocení. Je příjemně chladivá, ale odtažitá frigitka, spíš jako panák čisté vodky. Slečna mě ale nutí trošku míchat. Nabízí mi lehce začouzené dřevité aroma, kterým se většinou představuje zlatavá whisky. Už jsem se několikrát přiznal, že barevným mokům příliš neholduju, ale vůni mívají úžasnou (alespoň ty kvalitnější). Dáme si ještě jednu skleničku a pak už nezbývá, než poděkovat za milou společnost. Zůstanou však ještě vzpomínky a otisk její vůně v kůží potažené klubovce. Když má ženská co nabídnout, ani vyšší věk nemusí být překážkou. To aby se pak jeden šel vyzpovídat do kostela z hříšných myšlenek – ne nadarmo je cítit ve vzduchu kadidlo.
Ale než tam zamířím, počkám i na další dámy – nebudu tam přece lítat třikrát po sobě, vezmu to když tak jedním vrzem. Mladší sestra, takto Gucci pour Homme II, to rozjíždí bez váhání. Nejprve na sebe upozorní svěžím bergamotem, který však není nijak lacině provokativní. Jen co ze sebe shodí citrusový svrchník, ukáže svůj fialkový topík, který odhaluje její přednosti. Fialkové lístky mně opravdu učarovaly. Než by ale mohly začít nudit, objeví se pikantnost červených papriček a nasládlá skořice, které je tam tak akorát (na jablečný závin by to rozhodně nestačilo, ale k panáku zlaté tequily ano). Z arzenálu svých zbraní vybírá ještě trochu čaje a na závěr pižmo a myrhu. S touto dámou se asi nevidíme naposled.
Poslední slečna už se nervózně vrtí. Sotva jí dám možnost, aby se projevila, zaútočí Gucci by Gucci pour Homme plnou silou svého mládí. Nástup je to opravdu halasný a svěží – na můj vkus až příliš moderní (myslím, že mladým bejčkům se to bude líbit). Tento charakter si vůně drží dost dlouho a mně nějak nesedí k flakonu, který znám už delší dobu z reklamy. Fialky, které jsem tak obdivoval u dvojky, si nejmladší z účastnic ukryla hluboko v bujném výstřihu, kterým se mě snaží oblbnout. Naštěstí jí to po čase přestane bavit a ukáže své druhé já. Ukáže vám, jak ji sluší pánské prvky - kůže, tabák i cedr.
Právě při poslední jmenované mě jako první napadlo: „Taková popina.“ Když bych se od toho odrazil, daly by se k hudbě přirovnat i ty ostatní. Úvodní Pour Homme je dobrý džezík, který nemá potřebu zalíbit se každému a vy s ním prožijete pěkný večer v klubu s příjemnou atmosférou a sklenkou v ruce. Dvojka to už je takový Dan Bárta – kvalita, která osloví i širší publikum, přesto pořád hodně originální a osobitá. A už zmiňovaná Gucci by Gucci pour Homme to je opravdu popík. Stále ještě dobrý a poslouchatelný, ale spíše taková stádní záležitost. Dělá to zejména ten začátek, který jako by vytáhli z databáze světových hitů.
Tak jako ostatní zboží značky Gucci i tyto tři vůně si drží svou kvalitu. Ostudu si s nimi neuříznete. Jen pořádně vybírejte, zda chcete klasiku, která vás bude zdobit několik sezón, nebo módní hit, který je líbivý, ale po čase vás přestane bavit.

Komentáře Gucci Gucci pour Homme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Gucci Gucci pour Homme

Podobné parfémy Gucci Gucci pour Homme

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist