Après L'ondée (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

1906

Složení (ověřené)

HLAVA: anýz, černý rybíz
SRDCE: fialka, karafiát
ZÁKLAD: kosatec, vanilka

Parfuméři:

Guerlain, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Après L'ondée

Ada

Nejprve nějaká ta fakta. Vůni Après l'Ondée vytvořil v roce 1906 parfumér Jacques Guerlain (průvodce rodem Guerlainů najdete v této recenzi - kurzívou ve stati o Chamade). Hlavními složkami jsou anýz a fialky. Guerlain aktuálně nevyrábí Après l'Ondée ve verzi čistý parfém, ale pouze jako eau de toilette. Shání se tak jako tak špatně. A teď si povíme, proč byste se o to měli pokoušet.

Après l'Ondée je květinová vůně, ale ne úplně ryzí, a líbí se i mně, ačkoli si na květinové vůně jinak příliš nepotrpím. Přesto, jestli květiny opravdu nemusíte, můžete přestat brečet nad nesehnatelností téhle vůně, protože pro vás nejspíš nebude.

Après l'Ondée je také velmi nepodobná tomu, co si většina z nás představí pod pojmem „typická guerlainovka“. Shalimar, Chamade, Nahéma, Samsara, exkluzivní orientální řady… kdepak, nic takového, žádné syté baroko, které tu a tam rádo položí svého nositele na lopatky. Après l'Ondée je lehká, vzdušná vůně. Parfumérovým záměrem ostatně bylo napodobit atmosféru procházky vegetací svlažené deštěm.

Výsledek je ten, že Après l'Ondée je vyvedena v lehkých pastelových barvách, nikoli v sytých, výrazných odstínech. Respektují to i mé synestetické vjemy: zatímco Samsaru vidím rudě a tmavě zeleně, Nahému zlatohnědě, Shalimar zlatě a tmavě šedě a třeba takovou Champs-Elysées ve svítivě žlutých a bílých odstínech, Aprés l'Ondée je pro můj mozek jemně zelenošedofialová jako lehké kosatcové vůně. S občasnými záblesky zářivější fialové, nutno dodat - to se vnucují fialky, kterých Après obsahuje poctivou porci. Na letmý počich jsou asi nejzřetelnější, jednou jsem se přestříkla v blízkosti osoby, která okamžitě hlásila: „Jé, ty máš pěknou fialkovou vůni!“

Fialky v Après jsou skutečně vlhké, jako by je opláchl deštík. Znáte-li vůni Météorites, tak to je pěkný příklad fialek pudrových, jako z voňavých líčidel (synestetický spoj mi tu ostatně hlásí světlou růžovofialovou barvu); jsou také fialkové vůně bonbonové (Insolence), případně realistické (Verte Violette), ale fialky v Après l'Ondée jsou méně prvoplánové a abstraktnější, bez bonbonů i pudru. Doprovází je kosatcový kořen (zemitý podtón), anýz (nazelenalý, vlhký, lehce větrový a vůbec těžko popsatelný tón - kupte si pytlík anýzu, pár semínek rozmačkejte a studujte) a v pozadí špetička vanilky, která v guerlainech nemůže chybět.

Celkový dojem je zasněný, trošku melancholický, ale bez té depresivní tíhy; je to spíš romantika, zasněnost s úsměvem na rtech, vítané osvěžení po teplém dni. Je to vůně, které si vaše okolí určitě všimne, ale nebude jí obtěžováno.

(Testovala jsem eau de toilette.)

Hodnocení parfému Guerlain Après L'ondée od uživatelek 247 hodnocení

Líbí se (191)
77%
Nelíbí se (12)
5%
Neutrální (44)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Après L'ondée - umístění v žebříčcích uživatelů

9x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Guerlain Après L'ondée

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Guerlain Après L'ondée od uživatelek

Recenze Guerlain Après L'ondée


24.06.12

Mě Apres l'Ondee přijde jako daleko snesitelnější verze Modré hodiny. Má podobnou pudrovost, ale je mnohem méně sladká (není v ní tolik ta růžová sladká pryž). Taky je v ní něco svěžího, až do pánska, ale moc příjemně, nejspíš ten anýz, který voní skoro levandulově, velmi lehounce a jen v hlavě.


27.05.12

Fialka – kvet, lístky, stopka, korienok, ba dokonca hlina, a to ešte nie je všetko – je tu aj črepníková fialka africká, s tučnými chlpatými listami, aké sme si ako deti nosili do školy, výdatne ich zalievali pred vyučovaním, oddeľovali lístky a sledovali ako vyháňajú nové korienky.
A k tomu kosatec. Vlhký les. Vanilka. Takmer rozprávková starosvetskosť, keby Ondine, víla z neďalekého potoka, nechytila práve poriadnu depresiu. Après l'Ondée JE maniodepresívna fialka. Je nasladlá, pološialená – občas sa jej darí a je priam jasavá, potom sa vnorí hlboko do zeme a tam chce namieste umrieť. Ťahá vás za sebou. Asi by som ju nevedela nosiť. V zime je zemitejšia, viac čpie, v teple je zvodná, opojná a trochu nebezpečná. V jej hlbokých očiach sa možno utopiť.
Ten kosatec jej v lete robí gardedámu. No povážte! Taký veľký takej malej. Ale tá malá si to zaslúži, hoci je cudná a panenská.29.10.11

Začátek je jakási desinfekce - během malé chvilky se ale rozvinula naprosto nádherná kosatcová vůně s jemnou fialkou, to vše lemováno slabou vanilkou. Měla jsem obavy z kombinace anýzu a karafiátu - naštěstí byly obě složky velmi jemné a tak trochu „studené“. Je to vysloveně elegantní vůně pro jakoukoliv příležitost. Typově mi připomíná Hiris (akorát bez mé oblíbené mrkvičky).

Komentáře Guerlain Après L'ondée

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Après L'ondée

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist