Aqua Allegoria Grosellina (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: kalábrijský bergamot, sicilský citron a mandarinka
SRDCE: červený rybíz, bílý čaj, malinové listí
ZÁKLAD: květ akátu, moderní pudrové tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Aqua Allegoria Grosellina

Ada

Aquy Allegorie nepatří k „velkým“ vůním značky Guerlain. Jsou to zkrátka takové normální toaletky, určené poslední dobou převážně na léto (Pamplelune, Tutti Kiwi, Mandarine Basilic atd.). Tím pádem jsou vlastně srovnatelné třeba s letními limitkami od Escady, jejichž určení je stejné. Strašná myšlenka, viďte
Allegorie jsou, na rozdíl od Escady, skvělou možností, jak si pořídit originální ovocenku. Zatímco letní vůně jiných značek se často motají dokolečka kolem provařeného tématu, Guerlain nás oblažuje originálnějšími nápady. Otestovala jsem i další ovocné Allegorie a tam, kde jiní výrobci polekaně berou zpátečku, Guerlain přidává ještě jednu dávku. Výsledkem je sice poměrně vysoká úmrtnost Allegorií (málokterá vydrží na trhu déle než několik málo let), protože některé se prostě netrefí, ale zároveň mezi nimi najdeme poklady á la Pamplelune nebo (pro mě tedy trochu zvláštní) Anisia Bella.
Loňským (2006) příspěvkem do řady byla také Aqua Allegoria Grosellina. Jejím hlavním tématem má být rybíz a to se daří - typická kyselá vůně červeného rybízu vůni dominuje. Na začátku z ní zavane velmi hořký tón bergamotu, ale ten se takřka okamžitě ztrácí. Rybíz je doplněn tónem, který mi připadal jako vodně květinový, zřejmě to má být ten „bílý čaj“. Nic moc jiného tam nebylo, nebo jsem si možná nevšimla, protože Grosellina bohužel nemá moc dobrou výdrž. Na oblečení bude zřejmě držet lépe než na kůži a bude to chtít důkladný nástřik.

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Grosellina od uživatelek 121 hodnocení

Líbí se (83)
69%
Nelíbí se (4)
3%
Neutrální (34)
28%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Aqua Allegoria Grosellina - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Guerlain Aqua Allegoria Grosellina


09.04.12

Grosellina je to pravé pro milovníky rybízu. Hned na začátku je vám naservírována sklenice lahodné rybízové šťávy. Vůbec není trpká, navíc je doplněná o jemný jasmín. Postupně se trochu začne projevovat kyselost a před vámi se objeví autentický rybíz právě utržený z keříku. Ke konci cítím i mandarinky, ale jen slabě, připomíná mi to spíš šťávu z mandarinkového kompotu. Úplný závěr se nese ve znamení černého rybízu, vůně je hořká, trpká a stále intenzivní.26.04.10

Milé hospodyňky, pište si recept: kyselý červený rybíz, voda, maličko mandarinkové kůry a ždibeček pudru. Ale co to? Výsledkem kupodivu není osvěžující letní nápoj, ale osvěžující letní parfém. Výdrž je sice pramalá, ale vůně je tak krásná, že se jí dá takový „drobný“ nedostatek odpustit.

Komentáře Guerlain Aqua Allegoria Grosellina

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Aqua Allegoria Grosellina

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist