Aqua Allegoria Lys Soleia (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

bergamot, citron, palmové listy, ylang-ylang, lilie, tropické ovoce, tuberóza, vanilka, bílé pižmo

Parfuméři:

Wasser, Thierry

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia:

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia

Ada

Liliová vůně není pro každého, zvlášť je-li poctivě provedená - jako Lys Soleia. V této Allegorii se lilie mísí s tuberózou a ylangem a výsledek je skutečně opojný. Květiny jsou ozvláštněny guerlainovskými sametově prachovými tóny, jako by byly trochu špinavé, umazané od sluncem vysušené hlíny, z níž vyrůstají. Lys Soleia působí opravdu zářivě a slunečně, ale je tak prudce květinová, že stačí špetka odporu proti květinovým vůním - a nemáte šanci.

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia od uživatelek 116 hodnocení

Líbí se (66)
57%
Nelíbí se (18)
16%
Neutrální (32)
28%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia


11.06.13

Lípa osypaná květy a pod ní záhon lilií, k tomu něco sušeného, možná ty lipové květy. Sladší medová vůně, pravděpodobně na léto, ale měla bych strach si ji aplikovat v třicítkách. Vůně opravdu není pro každého. Určitá spojitost s vůní Sun, z obou cítím vůni opalovacího krému.


23.06.12

Moc jsem se těšila na novinku. Ve slastném očekávání dala koňskou dávku a … málem padla do kolen. Fuj to mi teda nevoní. Cítím přehnaně sladké pampelišky i s hořkými listy a kořeny a do toho trochu sedmikrásek a lilie.18.05.12

Lys Soleia je jedna z těch vůní, u kterých mě popis láká a složení neoslovuje, ba skoro až děsí. Podle složení bergamot, citron, palmové listy, ylang, lilie, tropické ovoce, tuberóza, vanilka a bílé pižmo, si představuji otravnou maracujo-tuberózovku impregnovanou citrusama a ke konci nějakou tu vanilku aby se neřeklo. To v horším případě. V lepším případě průšvih formátu Baiser Volé, kde se skrz houštinu dere lilie, a i když se jí nakonec podaří celý dorvaný a unavený probojovat na světlo boží, tak jen proto, aby na tom božím světle chcípla na dehydrataci. Naštěstí ani jeden z případů nenastal u liliový Allegorie. Dobře, připouštím, že ten začátek je v teple docela dost na hraně dusivosti a ta zeleň s citrusama tomu dodává poněkud divnej šmak, ale je to hned pryč. A když se to přežene… Óda na lilii. Velkou bílou zcela rozkvetlou s masivními tyčinkami, ze kterých se pyl jen sype, a alergici automaticky volají pohřebáka. Vanilka jen tak jemně přicmrndává, aby dala vědět, že přijde doba, kdy ten masivní bílej květ sevře do svýho náručí a tiše se s ním vzdálí.
Lys Soleia budu mít navždycky spojenou s jarním Kjótem, s pouličními svatyňkami a miniaturními oltáříčky, kam lidi dávají obětovat ovoce a květiny, touhle dobou hlavně lilie. Vždycky když jsme kolem nějaký šli, musela jsem zanořit do květu celej nos, až se mi chtělo pčíknout, a porochnit se v něm, aby na mě pak můj muž vrhal soucitný pohledy a utíral mi půlku obličeje zababranou od pylu kapesníkem. Otřít to stejně pořádně nešlo a zbytek dne jsem hrdě nosila na nose žlutohnědý fleky, ale bylo mi to jedno. Tohle jaro tam na severozápadě Kjóta poblíž Tenrjúdži jsem měla všechno.15.05.12

Kytice rozkvetlých lilií v oblaku sladce pudrového jemného pylu. Oproti některým jiným AA má výtečnou výdrž – ovšem letní polívačka to rozhodně není.....

Komentáře Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist