Aqua Allegoria Ylang & Vanille (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

ylang-ylang, kosatec, jasmín, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Ada

Existuje mnoho druhů vanilky. Dnes velmi často narazíte na vanilku gurmánskou, která připomíná vůni vanilkového krému, pudinku nebo zmrzliny, ozvláštněné ovocem nebo třeba kávou. Jiná je vanilka jemná á la Burberry for Women. Také existuje vanilka intezivní, dusivá, a v neposlední řadě sladká, těžká vanilka orientální. Jaká je vanilka v Aqua Allegoria Ylang & Vanille, která by měla podle názvu být alespoň z poloviny poctivě vanilková?
Předně vanilka v Ylang & Vanille není sama - je tam s ní ještě ylang-ylang a něco málo květin. Jestliže máte za sebou ještě nějaké jiné z mých minirecenzí, asi víte, že vanilku zrovna nemiluji a ani ylang-ylang nepatří k mým oblíbencům, takže Ylang & Vanille by pro mě měla být přímo smrtícím jedem. Je to pravda Nenadchla mě už podezřele tmavá barva láku a vůně už vůbec ne - je to v podstatě 40:40 směs ylang-ylangu a vanilky (zbylých 20 % tvoří jasmín). Vůni ylang-ylangu je potřeba znát, abyste si ji dokázali představit (naštěstí to není příliš velký problém - prodává se jako esence do aromalampy a můžete si ji očichat třeba v květinářstvích nebo dárkových obchodech, kde vedou např. hojně rozšířené esence od Salusu) - je taková těžší, sladce pryskyřičná, s mírně citrusovým nádechem. Vanilka v Ylang & Vanille je taková… prostá, od každého zmíněného druhu má trochu. Kdybych ji měla něco vytknout, byl by to nepatrně plastelínový nádech, který se mi tu a tam ve vůni zazdál.
Po rozvonění je Ylang & Vanille kupodivu docela příjemná, opravdu jsem se bála, že to bude intenzivní, dusivě nebo aspoň těžce vanilková vůně, ale kombinace s ylang-ylangem a jasmínem ji drží při zemi. Květinový tón je nebývale osvěžující a v základu je zase cosi maličko pudrového. Výsledná směs je harmonická, zůstává v blízkosti kůže a nevyráží nikam do okolí, aby zadusila všechny nepřátele. Doporučuji k vyzkoušení milovnicím vanilky ve všech podobách.

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille od uživatelek 49 hodnocení

Líbí se (25)
51%
Nelíbí se (9)
18%
Neutrální (15)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille16.01.09

Vůně vanilky v její svěžejší, méně sladké podobě, krásně doplněná lehkou vůní květin, ylangu a jasmínu. Celý dojem je jarně-letní. Asi jako vanilková zmrzlina v horkém dni v rozkvetlé zahradě s bílými květinami doplněná lehkým svěžím vánkem.

Komentáře Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist