Aqua Allegoria Ylang & Vanille (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

ylang-ylang, kosatec, jasmín, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Ada

Existuje mnoho druhů vanilky. Dnes velmi často narazíte na vanilku gurmánskou, která připomíná vůni vanilkového krému, pudinku nebo zmrzliny, ozvláštněné ovocem nebo třeba kávou. Jiná je vanilka jemná á la Burberry for Women. Také existuje vanilka intezivní, dusivá, a v neposlední řadě sladká, těžká vanilka orientální. Jaká je vanilka v Aqua Allegoria Ylang & Vanille, která by měla podle názvu být alespoň z poloviny poctivě vanilková?
Předně vanilka v Ylang & Vanille není sama - je tam s ní ještě ylang-ylang a něco málo květin. Jestliže máte za sebou ještě nějaké jiné z mých minirecenzí, asi víte, že vanilku zrovna nemiluji a ani ylang-ylang nepatří k mým oblíbencům, takže Ylang & Vanille by pro mě měla být přímo smrtícím jedem. Je to pravda Nenadchla mě už podezřele tmavá barva láku a vůně už vůbec ne - je to v podstatě 40:40 směs ylang-ylangu a vanilky (zbylých 20 % tvoří jasmín). Vůni ylang-ylangu je potřeba znát, abyste si ji dokázali představit (naštěstí to není příliš velký problém - prodává se jako esence do aromalampy a můžete si ji očichat třeba v květinářstvích nebo dárkových obchodech, kde vedou např. hojně rozšířené esence od Salusu) - je taková těžší, sladce pryskyřičná, s mírně citrusovým nádechem. Vanilka v Ylang & Vanille je taková… prostá, od každého zmíněného druhu má trochu. Kdybych ji měla něco vytknout, byl by to nepatrně plastelínový nádech, který se mi tu a tam ve vůni zazdál.
Po rozvonění je Ylang & Vanille kupodivu docela příjemná, opravdu jsem se bála, že to bude intenzivní, dusivě nebo aspoň těžce vanilková vůně, ale kombinace s ylang-ylangem a jasmínem ji drží při zemi. Květinový tón je nebývale osvěžující a v základu je zase cosi maličko pudrového. Výsledná směs je harmonická, zůstává v blízkosti kůže a nevyráží nikam do okolí, aby zadusila všechny nepřátele. Doporučuji k vyzkoušení milovnicím vanilky ve všech podobách.

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille od uživatelek 49 hodnocení

Líbí se (25)
51%
Nelíbí se (9)
18%
Neutrální (15)
31%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille16.01.09

Vůně vanilky v její svěžejší, méně sladké podobě, krásně doplněná lehkou vůní květin, ylangu a jasmínu. Celý dojem je jarně-letní. Asi jako vanilková zmrzlina v horkém dni v rozkvetlé zahradě s bílými květinami doplněná lehkým svěžím vánkem.

Komentáře Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Aqua Allegoria Ylang & Vanille

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist