Champs-Elysées (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: růžové okvětní lístky, mimózové listy
SRDCE: mimóza, ořešák popelavý, černý rybíz
ZÁKLAD: dřevité tóny, vanilka

Parfuméři:

Guerlain, Jean-Paul

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Champs-Elysées

Ada

Champs-Elysées patří mezi poměrně známé vůně slavného Guerlainu a už dlouho jsem se chystala, že ji vyzkouším, nakonec k tomu však došlo až na popud jedné čtenářky mých recenzí. Znáte to, člověk se sice chystá, ale vůní je tolik a zápěstí jenom dvě 

Podle složení a ohlasů jiných milovníků parfémů jsem čekala omamnější květinovou vůni a nezklamala jsem se. Champs-Elysées je zlatobílá směs konvalinek, mimózy, bílých šeříků a dalších opojných květin, jejichž vůně vás obklopí, povznese kousek nad zem a také malinko přidusí. Budete mít podobný pocit, jaký se vás zmocní v pozdním jaru, kdy se nad květinami vznáší teplý, chvějivý opar jejich vůně a slunce svítí s takovou silou, že ať se podíváte kam se podíváte, vidíte jen oslepující bílou záři.

Z toho vyplývá, že Champs-Elysées je poměrně výrazná, charakterem elegantně romantická, a příliš se nehodí do teplého počasí ani k příležitostem, kdy není vhodné kolem sebe šířit oblak intenzivní vůně. Kupodivu nemá žádné bolehlavovité kvality, patrně díky umírněnějšímu základu.

Je velmi ženská a optimistická. Nejintenzivnější dojem vydrží cca hodinu a potom se vůně uklidňuje směrem k základu, který je zeleně dřevitý, voní spíš jako kořen nějaké léčivé byliny než přímo dřevo.

Líbí se vám? Vyzkoušejte:
5th Avenue - podobná jarně teplá květinová vůně, ale počítejte s menší výrazností i výdrží

Reklama na Champs-Elysées s velmi francouzskou Sophií Marceauovou pobíhající po Elysejských polích.

Hodnocení parfému Guerlain Champs-Elysées od uživatelek 409 hodnocení

Líbí se (292)
71%
Nelíbí se (38)
9%
Neutrální (79)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Champs-Elysées - umístění v žebříčcích uživatelů

11x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Guerlain Champs-Elysées


04.12.14

Vůně, o které si dovoluji prohlásit, že je čistě květinová. Bez ohledu na uváděné složení - necítím v ní ani po několika hodinách nic jiného než květinky, kytičky, kytky… Nekoná se tedy žádné ovocné souznění, ani vanilkový doprovod. Krásné, omamně a zároveň velmi příjemně a nebolehlavově vonící květiny. Ani špetka sladkosti, ani závan citrusu - alespoň pro můj nos. Závěrečná nóta je malinko kyselejší, ale asi tak, jako když v horkém létě pokropíte vyprahlý květinový záhon sprškou vody, ta osvěží jejich listy a vsákne se do země. Pro ty, kteří preferují vůně, které se rozvíjejí, jejich složky se mísí a někdy jdou i proti sobě, bude tato vůně možná zklamáním - je více méně pořád taková hezká a hodná. Naopak - pokud se někdo chystá obdarovat parfémově nevyhraněnou osobu, mohl by být tento parfém dobrou volbou. Sama bych si jej asi nekoupila, preferuji vůně, které trochu vyčnívají z davu, ale Guerlain Champ-Elysées bych bez problémů (a mohu říci, že i ráda) vynosila. Ideální se mi jeví do kanceláře, kde se sejde více lidí. S výjimkou dnů, kdy panují třeskuté mrazy či tropická vedra, mi souzní se všemi ročními obdobími.


30.10.14

Květinové vůně mám ráda.A tahle mě lákala…
Po nástřiku a opatrném vyčkávání jemně větřím…hmmm…sli­bované květiny se seřadily do zástupu.Pěkně jedna po druhé se mi ukazují, jen trpělivosti moc nemají, je to přehlídka v rychlém sledu.Jen konvalinky chtěly předběhnout šeřík a ten se nedal a vyhrál si své první místo.Konvalinky berou druhé a za nimi pěkně popořádku mimoza,růže, k tomu dřívka a samozřejmě vanilka.Pěkná, nasládlá květinová vůně.
Připomíná mi…co mi připomíná…něco známé…mám to Laura je to:)

(Na druhé ruce EDP nevydržela ani hodinku a někam se ztratila).


27.03.14

Nejsem velký zastánce květinových vůní, ale složení mne velice zaujalo, takže jsem se rozhodla Champs-Elysées vyzkoušet. První dojem byl hodně rozpačitý… Hodně agresivní květinové tóny, které mi hodně vadily. Silná kombinace konvalinek a šeříku, doprovázená fialkou. Ale po 1-2 hodinách se vůně uklidnila a uhladila, a zahalila mne do příjemného sametu. Konvalinky naštěstí cítím už jen minimálně a všechny složky se skvěle doplňují. Rozhodně nedejte na první dojem, protože jak se vůně rozleží, je naprosto okouzlující!


25.08.13

EdP
Tahle vůně je šprýmařka, které bude svědčit chladnější počasí. Proč šprýmařka ? Protože pokaždé se na mně rozvíjí trochu jinak a jednotlivé fáze hlava srdce základ trvají různě dlouho.
V prvním momentu po nástřiku se rozvine zelená vůně jara. Silného jara, kdy svítí slunce, je po dešti, vůně rašících listů a pupenů je cítit všude. Po tomto úderu se lehce připojí bílé květiny, vůně stoupá, aby se spojila s vůní čerstvě vyloupaných ořechů ze slupek. Pak začne sládnout, mihne se kolem ovoce, aby se usadila v závěrečné fázi vanilky na sladkém dřevě. Ten závěr mne dostává, nádherně rozložená, sytá vůně. Zanechává zřetelně stopu v místnosti a neskutečně dobře na mně drží celý den, na oblečení několik dní.
Měla jsem možnost porovnat i s EdT, rozdíl ve vůních necítím, EdT je lehčí, řidší, s výdrží cca 3 hodiny.


13.03.13

Parfém s tváří francouzské herečky Sophie Marceau v elegantním bílo-zlatém flakónku vás v prvním závanu jakoby zahalí do hedvábí vypraného v jemném růžovém mýdle. Poté převezme štafetu mimóza, ale vůně zůstane hebká a hřejivá. Champs-Elysées je večerní a dámská vůně, která se spíš než na běhání po Paříži v malých černých hodí k zimnímu večeru ve dvou, nejlépe u praskajícího krbu. Připomene jaro a zároveň je kultivovaně romantická.

Komentáře Guerlain Champs-Elysées

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Champs-Elysées

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist