Eau de Shalimar (Guerlain)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Eau de Shalimar

Ada

Klasický Shalimar seženete v různých koncentracích (od eau de cologne po parfum), a pokud si mezi nimi nenajdete tu svoji, můžete začít zkoušet jeho odnože - Shalimar Light, Shalimar Light Eau Légère a nově Eau de Shalimar. Shalimar Light jsem zatím nezkoušela, ale údajně by měl být vanilkovější a stravitelnější pro ženy, kterým Shalimar připadá příliš komplikovaný a těžký. I Eau Shalimar je vanilkovější, ale zdá se, že zase trochu jinak.
Ze začátku jsou cítit citrusové tóny (spíš všechny možné citrusy než pouze bergamot), okamžitě se také objevuje vanilka, ze začátku výrazně shalimarovsky ‚zakouřená‘ kadidlovými tóny. Kouř časem trochu ustoupí, ale pořád tam je a Eau de Shalimar se tak ze všeho nejvíc podobá různým vanilkově kadidlovým vůním, které byly nedávno tak v módě (Kenzo Amour, Inside Donna); a také vůním poctivě vanilkově cukrovým, např. L nebo Organza Indécence . Dokonce má i ten nádech skořicového cukru. Květiny proti tomu náporu nemají moc šanci, přesto jsem identifikovala nenápadný závan růže.
Pokud vám chutnají vanilkové rohlíčky, pražené oříšky v cukru a podobné dobrůtky, Eau de Shalimar si nenechte ujít - je to jedna z nejpovedenějších sladkých vanilek, které jsou momentálně v parfumeriích k dostání.

Hodnocení parfému Guerlain Eau de Shalimar od uživatelek 380 hodnocení

Líbí se (332)
87%
Nelíbí se (10)
3%
Neutrální (38)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Eau de Shalimar - umístění v žebříčcích uživatelů

24x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
6x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Guerlain Eau de Shalimar

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Guerlain Eau de Shalimar od uživatelek

Recenze Guerlain Eau de Shalimar


28.07.15

Citronáda, kterou se můžu zlít v horkých dnech do sytosti. Do džbánu perlivé vody barman vymačkal štědrou porci citrónů i s dužninou a peckami a naházel tam hrst koleček citrónu i s kůrou. S cukrem nešetřil, přihodil tam ještě vanilkový a v citronádě vymáchal větvičku meduňky. Pak džbán postavil vedle dohořívajícího ohníčku s doutnajícími poleny, takže citronáda zteplala, ale pořád je osvěžující a tak dobrá…


25.06.15

tato vůně je jedinečná…jako vanilkové rohlíčky..ale žádná plastelinová vanilka, ale opravdová vanilka…a výdrž je úžasná…kolegyně v práci jí používá a když ráno přicházím do kanceláře, tak už na chodbě vím, že kolegyně je v práci :-) úžasná…


13.08.14

Spousta žlutých a zelených citrusů, bergamot, kadidlo. Něžně pocukrováno vanilkovým cukrem.
Nádherná vůně, pro mě nepříliš sladká. Letní osvěžení bez špetky sladkého ovoce a dalších květinových atributů.

Připomíná mi labyrint italských křivolakých uliček a zákoutí, kam slunko tolik neútočí a kde je i v parném létě příjemný chládek. Studená dlažba a stářím zašlé zdi doprovází odér zatuchliny a vůně kadidelnice. Kol dokola středověké hradby s parkány, planě rostoucí citrusy a vlahý vzduch od moře.......jak strohé a staré a přitom tak vznešené a dechberoucí!


29.11.13

První dojem, to je citronáda, svěží, ale silná. Narozdíl od klasického Shalimaru necítím kouř ani gumu. Po úvodní fázi nastupuje shalimarovská vanilka. Celkově bych Eau de Shalimar přirovnala ke skoku z citronovníku do mísy vanilkových rohlíčků. Tohle spojení citrusové svěžesti a sladkosti je neobvyklé, ale funguje dobře. Kvalitně provedená odnož.02.01.11

Odnože obecně nemám příliš v lásce. Kolem a kolem vzato však musím konstatovat, že pokud je v té odnoži pudrový tón, pak je obecně docela dobře přijímána (např. Hypnôse Senses, No. 5 Eau Premiere). Eau de Shalimar rozhodně patří mezi ně a důkazem toho je, že je tato vůně často balena do limitních flakónů.

Počátek, to je pocukrovaný citrón… no, nic moc, ale je to Shalimar, tak to tolerujeme… naštěstí ten svěží začátek není moc dlouhý a hned se ukáže krásná a tradiční vanilka… a do toho pudrové tóny, jsou patrné velmi brzy. Jak krásné…
Jasmín, ten bych tam tedy nehledala, zato kosatec tam patrný je a jak je jeho zvykem, dává vůni určitý punc zajímavosti a originality. Výdrž je velmi, velmi dlouhá a silage taky. Pěkná, propracovaná… Kvalitní.

Touhle odnoží se podařilo nejen vytvořit odlehčenou verzi původního Shalimaru, který se může části dnešního trhu jevit poněkud těžký, ale také samostatnou vůni s pudrovými tóny.11.07.10

Pro někoho líbivější a nositelnější varianta klasického Shalimaru. Již samotné „Eau“ v názvu značí jakým směrem se bude vůně ubírat. Ne jinak tomu je i u Eau de Shalimar …
Začátek je rozzářený záplavou slunce ukrytou ve žluťoučkých, nádherně zralých citrusech. Plátky citronu, které jsou rozloženy na bělostném talířku a na nichž se rozpouští tenká vrstva cukru … sladkost drží kyselost citronů v patřičných mezích a ta po čase vzdá svou snahu prodrat se napovrch. Zesládne, vymizí … zůstane jen nepatrná stopa, příchuť nebo snad pouhá vzpomínka.
V celé své něžné kráse vykoukne vanilka. Hladká, nevinná, rozlije se jako přívalová vlna rozkoše. Vždy znovu mě ohromí svou dokonalostí.
Ale je tak nevinná jak se zpočátku tváří? … kdepak! Nevinnost se mění v rafinovanost. Kdy? Kdy přichází ten okamžik? … stále! Je to jako vír dojmů a emocí … je nevinná … něžná … tajemná … rafinovaná … hříšná. I temnota je zde skrytá, velmi dobře skrytá, ale přítomná. Nebyl by to Shalimar ( byť pouze „Eau“ ), kdyby i zde nebylo trochu toho „kouřova“. A to je to jeho tajemství, ta správná špička, která mu vdechuje svou jedinečnost. Čím je pro mne Eau de Shalimar? … naprosto dokonalou, zkapalněnou extází.

Komentáře Guerlain Eau de Shalimar

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
rubin1
Nováček 13 příspěvků 29.06.16 11:22

Tak tento Shalimar nie je pre mňa. Na mňa je veľmi ťažký a kombinácia vanilka - kadidlo mi vǒbec nesedí. Začiatok je citrusovo kadidlový, pripomína mi to repelent. Asi po štyroch hodinách sa ukázala nádherná vanilka s jemným jazmínom, ale stále sa dralo do popredia kadidlo. Výdrž je excelentná. Iné odnože Shalimaru nosiť mǒžem, ale túto nie :?

Příspěvek upraven 29.06.16 v 11:25

Na poličce 28 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 1 vzorek V tužebníku 9 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Guerlain Eau de Shalimar

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist