Insolence (Guerlain)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Guerlain Insolence:

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Insolence

Ada

„Insolence je jiskrou v oku bezstarostného ducha; neohroženým úsměvem, tichem, které vyjadřuje tisíce myšlenek. Je nedbalou a ironickou elegancí. Šmrnc, elán a kuráž, to je nová dámská vůně od Guerlainu: Insolence.
Jaká je žena Insolence? Drzá a odvážná. Vybírá si podle svého a tančí na jiné melodie než ostatní. Je svobodná, spontánní, zůstává sama sebou, nepodřizuje se stereotypům - a je naprosto neodolatelná.“

Někteří fanoušci Guerlainu Insolenci zatracují jako úlitbu modernímu trhu, která se silně nepovedla a pohanila jméno firmy, jenž je proslulá především dokonalými klasickými vůněmi, mnohdy již přes sto let starými (Champs-Elysées, Mitsouko, L'Heure Bleue, Shalimar a tak dále až do omrzení). Někteří ji milují. A já říkám, že na někoho bude šíleně sladká, ale kdo miluje fialkové bonbony, bude si Insolence kupovat pořád dokolečka.

Insolenci totiž dominují fialky, ostatně i sama tekutina ve zvláštně tvarovaném flakonu (mimochodem do ruky padne opravdu prachšpatně) má světle fialovou barvu. Základ je poměrně sladký, takže Insolence maličko lepí, ale ta sladkost je taková hebce cukrová, trochu malinová, a jestli vám pár sladkých tónů ve vůních nevadí, bude se vám líbit. Celek je podkreslený takovým umírněnějším, elegantním tónem, zkrátka není to nudná fialková vodička - zkušená parfémová firma se zkrátka nezapře.

Označení „zábavná elegance“, které jsem našla na webu Guerlainu, se k Insolence celkem hodí. Vzhledem k tomu, že fialky jsou pudrově jemné, bych věkovou hranici nijak neomezovala, fialky může nosit babička i její sotva dospělá vnučka; nicméně vnučce bych doporučila nějaký rozverný oděv a babičce něco lehkého ve světlých barvách, žádný šedivý kabát z 80. let a hnědý šátek na hlavu.

Hodnocení parfému Guerlain Insolence od uživatelek 357 hodnocení

Líbí se (213)
60%
Nelíbí se (65)
18%
Neutrální (79)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Insolence - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních
5x v nejhorších vůních
5x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Guerlain Insolence od uživatelek

Recenze Guerlain Insolence


17.06.15

Bohužel, cukrová vata se nekonala a Insolence pro mě bylo zklamáním.
Kosatce jsou ve složení suché a zaprášené, až to pálí v nose. Fialky jsou celkem prima, ale né v tehle kombinaci. Ač parfémy od Guerlaina obdivuji, tohle je opravdu přešlap vedle. Není to bolehlav, určitě. Ale od počárku do konce, kdy byla vůně lehce mýdlová opravdu nelichotil memu žaludku.

Komentáře Guerlain Insolence

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Insolence

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist