L'Heure de Nuit (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

pudrové tóny, bílé pižmo, pomerančový květ, kosatec, heliotrop

Popis parfému:

řada Les Parisiennes, reedice L'Heure Bleue - Le Zénith v koncentraci EdP

Parfuméři:

Wasser, Thierry

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Guerlain L'Heure de Nuit od uživatelek 120 hodnocení

Líbí se (106)
88%
Nelíbí se (4)
3%
Neutrální (10)
8%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain L'Heure de Nuit - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Guerlain L'Heure de Nuit


31.07.14

L'Heure de Nuit (Guerlain) – venku je pošmourno a deštivo a instinktivně jsem sáhla po Noční hodině. V úvodu mě pohladil kosatec a za ním po špičkách našlapuje jemný pomerančový květ, jako by se bál, aby ho svou vůní nevyhnal. Pravda, to se mu nepodařilo, pomerančový květ vnímám zřetelně po celou dobu. Překvapilo mě, že na malou chvilku cítím čerstvě vyloupnutou mandli, je to jen okamžik, možná takto na mě pracuje bílé pižmo. Nástup sladkého pudru s fialkami – hm, to se mi líbí – plyšová vůně, lehká jako závoj nevěsty, uklidňující, měkká. Chvílemi mizí, aby se zase objevila, výdrž je dobrá, okolí ji vnímá, ale je to jemná vůně, která lehce našlapuje po špičkách. Velmi zřetelně vnímám zmiňovaný guerlainovský ocásek. Můj dojem – absolutní klid v útulném koutku.12.03.13

Název na Modrou hodinu neodkazuje nadarmo - ta je ostatně celou dobu přítomna, i když v jemné, lehké a velmi vzdušné podobě. Z květin je nejvýraznější pomerančový květ a kosatec - v nasládlé krémově pudrové podobě. Plete se mezi něj anýz - ale takový zvláštně „ledový“ - chvíli se schová za pudrovou záclonku, pak zase vykoukne. Netuším, jestli to je úmyslný odkaz i na Après L'ondée či náhoda, ale ta podoba je opravdu dost výrazná. Jediný nedostatek pro mě má ve výdrži - po hodině zůstal už jen závan lehké nasládlé tělovky s trochou kosatcového pudru.


21.01.13

Začátek je velmi podobný L´Heure Bleue - to jsou ty úvodní anýzové fanfáry. Pak ale vezme zpátečku, stane se z ní intimní, perlivá pudrovka, s občasnými záblesky MPN, možná i někým zmiňovaného QVLP. Tu zmíněnou perlivost vnímám současně jako podpis této vůně, která mi jinak přijde spíš jako decentní variace na téma jiných Guerlainových „pecek“. Nijak mě neomráčila, ale líbí se mi.15.01.13

Už od nástřiku mi tu jiskří jak bublinky dobrýho lambrusca. Je to tak příjemný! Málokdy mi vůně takhle padne do noty od úplnýho začátku. Avizovaný pudrový tóny dorazily velmi záhy a já říkám, že tohle je teda pudr, jak má bejt. Odslazenej pudr z Teint de Neige a v něm skrytej šťavnatej pomerančovej květ, kterej si sem dozajista jen odskočil z Mon Précieux Nectar. A už vyhlížím heliotrop. Kdo zažil heliotrop v čistym parfému Quand Vient la Pluie, ten ví, o jaký urovni dokonalosti je tu řeč. A L´Heure de Nuit jí dostojí! Vlastně už jsem zapomněla, že tu chci hledat kosatec a fialky z Météorites. A jsou tu fialky, ovšem ne z Météorites (což mi nevadí, pudru je tu dost a dost), ale z Apres l´Ondée, umně zapuštěný do Mon Précieux Nectar, řádně nakopnutý heliotropem z Quand Vient la Pluie a dotažený krémovým pižmem. Normálně tu se mnou flirtuje! Lehce koketní a přitom pořád velmi modrá. Velký oči, decentní úsměv. Když se vrátím zpátky na levou ruku a přičichnu k Modrý hodině, citelně si uvědomuju mnohagenerační rozdíl mezi nimi. A uvědomuju si, jaký dílo po sobě Wasser v L´Heure de Nuit zanechal. Připomněl nám guerlainský klasiky po vzoru 180 Ans v daleko abstraktnější podobě. Radikálně je zmodernizoval, ale nikterak jim neublížil. Já jsem mladej člověk a pořád ještě jsou na mě některý guerlainský klasiky příliš starý. Já, mladej člověk, kterej musí ještě hodně parfémově vyrůst, říkám, že L´Heure de Nuit je Wasserův opus magnum.

Komentáře Guerlain L'Heure de Nuit

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain L'Heure de Nuit

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist