Les Secrets de Sophie (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: hořký pomeranč, bergamot, petitgrain, neroli
SRDCE: fialky, jasmín, pomerančový květ, ylang-ylang
ZÁKLAD: vanilka, tonka, bílé pižmo, kadidlo

Parfuméři:

Guerlain, Jean-Paul

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Guerlain Les Secrets de Sophie od uživatelek 21 hodnocení

Líbí se (17)
81%
Nelíbí se (1)
5%
Neutrální (3)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Les Secrets de Sophie - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
5x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Guerlain Les Secrets de Sophie

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Guerlain Les Secrets de Sophie06.04.13

První dojem tvoří až překvapě intenzivní vůně fialky a bílých květů a okamžitě se vynoří vzpomínka na Aprés L´Ondée (ovšem nutno dodat, že v koncentraci čistý parfém). Určitá spřízněnost s Méteorites se také nedá popřít.
Les Secrets de Sophie, to je part pro trio v podání jasmín-fialka-luxusní mýdlo ze starožitného prádelníku. Fialka je tu tentokrát za dámu, v zelených šatkách a s téměř neznatelným závojem transparentního pudru na tváři a v dekoltu. Dáma je dobře naladěná a po melancholii, jak ji známe z Aprés l´Ondée, není ani stopy. Sophie není příliš sladká a pudrový podtón je znatelný právě jen tak, aby hladil a nedusil. Základ je typicky guerlainovský – uklidňující vanilka a tonka, s kadidlovými tony, které dávají kompozici lehce orientální rozměr. A bílé pižmo, jako měkký polštářek nachystaný ke spočinutí, rozkošnickému protažení a snění, třeba o třech zlatých klíčcích – ke zdraví, k lásce a k bohatství …21.01.11

Zprvu ovocně nasládlá fialka, která se poměrně rychle proměnila v živou kytičku i s lístečky a trochou zeminy. Později fialka suše dřevitá poprášená nasládlým pudrem. Dojezd pudrově vanilkový. Jedna z nejromantič­tějších vůní, které znám. Milá Sophie, tebe mi byl čert dlužen - poznat tě ve chvíli, kdy už tě obtížné koupit, to jsem si vážně nezasloužila… O ceně, která se skoro blíží sumarizovanému státnímu rozpočtu rozvojové země ani nemluvě…

Komentáře Guerlain Les Secrets de Sophie

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Les Secrets de Sophie

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist