L’Homme Ideal Cologne (Guerlain)

Pánská vůně
Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: pomeranč, bergamot, grapefruit, růžový pepř
SRDCE: mandle, neroli
ZÁKLAD: vetiver, bílé pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Guerlain L’Homme Ideal Cologne od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (5)
56%
Nelíbí se (2)
22%
Neutrální (2)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Guerlain L’Homme Ideal Cologne


06.05.15

Příjemně osvěžující sprška přislazeného mandarinkového džusu záhy odhaluje nasládlé, svěže mandlové srdce zjemněné špetkou vanilky a usazené na lehce pikantním vetiverovém základu. Snad s výjimkou těch prvních několika minut dává vůně jasně najevo svůj rodokmen a lze říci, že se v zásadě jedná o odlehčenou variantu řady L'Homme Ideal. Oproti originálu se liší zvláště absencí hutného citrusového úvodu, který byl nahrazen jemnějším, „šťavnatějším“ akordem, a krotším vetiverovým dojezdem. Často vídané srovnávání s Dior Homme Cologne (2013) dle mého názoru dost kulhá, tyhle vůně mají společné snad jen to, že se má jednat o kolínské, liší se charakterem (u Diora jemný grepík na dřevitě pižmovém základě), intenzitou (Guerlain je cítit i po umytí) a také tím - a připouštím to nerad - že Dior v tomto případě hraje jinou ligu. Dior Homme Cologne je zároveň inovativní i konzervativně „kravaťácká“, zatímco Guerlain míří spíše na mladší populaci. Bohužel je pak vcelku jedno zda je „svěží amaretto“ originální nápad či nikoli, když to ve výsledku dost nápadně připomíná některé deodoranty Axe. Nicméně je to Guerlain a je to Wasser a třebaže se u nové kolínské hledají nějaké typické rysy značky ještě obtížněji než u původního L'Homme Ideal, pořád je tu ono „něco“, co mě nutí znovu a znovu očichávat zápěstí.

Komentáře Guerlain L’Homme Ideal Cologne

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain L’Homme Ideal Cologne

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist