Liù

Značka:

Guerlain

Rok:

1929

Složení (neověřené)

bergamot, neroli, aldehydy, jasmín, růže z Provence, kosatec, ambra, vanilka, santalové dřevo

Parfuméři:

Guerlain Jacques

Kategorie:

květinová, květinově aldehydická

  • 20.01.11

Pověst, že Liú je podobná No. 5, se zakládá na pravdě - není v ní ale zdaleka tolik štiplavých aldehydů jako v No. 5 a zároveň je po rozvonění jemnější (a decentnější) než No. 5 Premiére. Jemné mýdélko je doplněné stopou velmi lehké vanilky a po několika hodinách ještě santalem. Synonymum elegance…

Nahlásit
  • 31.12.10

Liú je krásna, sofistikovaná a luxusná vôňa podčiarkujúca eleganciu jej nositeľky…:) Podobnosť s No. 5 je naozaj zreteľná, avšak Liú je podľa mňa menej aldehydová a tým aj menej ostrá ako No. 5. Kým v päťke sú tóny, ktoré mi vadia (aldehydy, ktoré sa premenia na mydlo), v Liú mi neprekáža nič.

Nahlásit
  • 21.02.09

Opatřila jsem si větši vzorek (Liù, řada Les Parisiennes, EdT, verze z roku 2005), abych ji mohla důkladně prozkoumat. Původní verzi vytvořil v roce 1929 Jacques Guerlain. Věděla jsem dopředu, že Liù je květinově aldehydová vůně a že je velmi podobná Chanelu No.5. Ovšem, že až tak moc, to mě překvapilo. Na druhou stranu, je to docela pochopitelné. Podle jedné verze byla Liù totiž vytvořena pro Rose Fitzerald Kennedyovou, která milovala vůni Chanel No.5 … ale její nošení ji drásalo, vzhledem k aférce manžela s Gabrielle Chanelovou. Proto požádala firmu Guerlain o vytvoření vůně podle svého gusta, jen a jen pro ni. Podle jiné verze rozčilovalo Jacqua Guerlaina, že se manželka polévá s rozkoší parfémem Chanel No.5, tedy parfémem konkurenčního domu, což ho nakonec přimělo k vytoření vlastní interpretace aldehydů, v kombinaci s bílými květinami a dřevitým, vanilkovo-ambrovým základem. V každém případě, Liù je moc hezká a možná, že je pětkovější než Pětka.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Liù

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Liù

Líbí se mi (43) 72%
 
Neutrální (15) 25%
 
Nelíbí se (2) 3%

Reklama


Reklama

TOPlist