Quand Vient La Pluie (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

heliotrop, fialka, rozmarýna, arabský jasmín, pralinky

Parfuméři:

Wasser, Thierry

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Quand Vient La Pluie

Ada

Název parfému znamená „když přijde déšť“ a ráda vám oznamuji, že v ní jsou dešťové tóny, a nejsou to takové ty přímočaře zelené a zemité, jako když šlapete v kalužích. V Quand Vient La Pluie najdete spíš vůni zmoklých kytiček, zahrady umyté čerstvou vodou z bledě modrošedých mraků. Nechybí tu typické guerlainovské fialkové a kosatcové tóny, které známe z Après l'Ondée, L'Heure Bleue, Iris Ganache, Terracotty, ale i ze základu některých Allegorií (např. Lys Soleia). Jsou průsvitné, čiré, jako namalované akvarelem v jemných barvách. Jako potůček zurčící skrz onu jmenovanou zahrádku. Člověk to veselé pobublávání úplně slyší.

Kromě fialek a kosatců je tu také pudrově sametový heliotrop (znáte z Kenzo Flower). Bílé kvítí (složením slibovaný jasmín) je někde v dálce, pro mě v nedohlednu; to spíš ta rozmarýna a další byliny. Ani gurmánské tóny nejsou rušivé, když se budete soustředit na představu květin a zahrady v dešti, dost možná si jich ani nevšimnete a jejich krémovou sametovost přičtete kosatci. Já jsem musela přiložit ruku až k nosu, abych slibované pralinky ucítila (ale jakmile jsem je našla, už jsem je cítila pořád  ).

Kdyby se vám někdy naskytla šance dostat se ke vzorku této nádherné vůně, neváhejte. Jen s tou koupí to pak bude horší, ale můžete vyzkoušet guerlainy, které jsem zmínila v úvodu. Jestli se vám Quand Vient La Pluie zalíbí, budou se vám líbit také.

Hodnocení parfému Guerlain Quand Vient La Pluie od uživatelek 112 hodnocení

Líbí se (98)
88%
Nelíbí se (4)
4%
Neutrální (10)
9%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Quand Vient La Pluie - umístění v žebříčcích uživatelů

21x v nejlepších vůních
10x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Guerlain Quand Vient La Pluie

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Guerlain Quand Vient La Pluie16.08.13

(Text i s fotografiemi je v článcích. Publikováno 6.5.2013).

Vůně s poetickým názvem Quand Vient la Pluie (Když přijde déšť) je poctou a variací na proslulou Après l´Ondée (r. 1906 ) a jedním z názorných příkladů, jak interpretovat klasiku moderním způsobem… a ještě ji posunout někam dál nebo i výš. Pak se stane, že prakticky hned po jejím vzniku tušíme, že jsme možná svědky zrodu klasiky nové.

Thierry Wasser pracoval na vůni Quand Vient la Pluie v roce 2007, čili ve stejné době, kdy míchal Iris Ganache, a rok předtím, než byl oficiálně jmenován na místo dvorního parfuméra Guerlain. Vlastně, tyhle dvě vůně byly takové „namlouvání". No a právě Quand Vient la Pluie se nachází někde na půli cesty mezi krásnou, zajímavou, ale tak trochu bledou a odtažitou Après l´Ondée a bohatou a zvláštní gurmánskou kosatcovkou Iris Ganache.

Kompozici otevírají citrusy s bergamotem a rozmarýnou. Idylka na prosluněné zahrádce, křehký akord heliotropu s pomerančovým květem, fialkou a jasmínem, ale ještě si užijeme, protože jak nebe postupně těžkne temnými dešťovými mraky, světla ubývá, vůně sládne a sládne, ale přitom nijak fatálně gurmánsky netěžkne, protože je pořád jakoby nadlehčována osvěžujícími krystalky heliotropu a nádhernou bylinnou vůní, kterou vydává rozmarýnová silice. A když napětí povolí a konečně se rozprší, je to déšť úlevný, přímo radostný, a tak, místo úprku pod střechu, se jednomu chce tancovat nebo jenom stát a nechat po sobě stékat velké, vlažné kapky. Vzduch je provoněný deštěm, od země stoupá vůně čerstvě zkropené hlíny (krotké pačuli). A všechny ty vůně se pak prolnou, bylinky, kytičky (i když těch už jenom otisk, vlastně už jen takové listování v herbáři), ambra, stále přítomné pralinky a mandlové makronky, a hebké bílé pižmo s pudrovým podtónem. Celé vyznění je optimistické a návykové. Kontrast gurmánské a svěží polohy, perlivá gurmánka… nikdy nezapomenu na první dojmy z ní… jako když si nalijete sklenku vychlazené Coca-coly, na patře sladká, karamelová chuť, praskání bublinek…

Quand Vient la Pluie byla na trh uvedena v roce 2007 ve sběratelské, ultraluxusní a ultralimitované edici, ve dvou koncentracích – čistý parfém a parfémová voda. Rozdíl mezi koncentracemi není výrazný, struktura je velmi podobná, stejně tak projekce a výdrž. Parfém je zahuštěn ambrovými tóny, parfémová voda je pižmovější.

Sad s čistým parfémem bylo vyrobeno pouhých 140 kusů – černá masivní kazeta je vypolstrovaná černým sametem a obsahuje Swarovského křišťálový blok s „otiskem listu“ a otvorem pro vložení plnitelného flakónku – kapky. První dešťová kapka na listu velkého stromu (autorem skulptury je Serge Manseau). Flakónek 7,5 ml je ozdobený efektní a fotogenickou krystalkovou „pavučinkou“. A samozřejmě – válcovitý flakón o objemu 490 ml s parfémem. Je to tíha.:-)

Balení parfémové vody (celkem 1657 kusů) obsahuje butylku 50 ml a menší a lehčí křišťálový blok, taktéž s „otiskem listu“ a s hladkou „kapkou“ 7,5 ml.

Quand Vient la Pluie byla jednorázovou akcí, ale těm, kterým se po ní stýská, možná svitla naděje. Podle posledních zpráv se pro letošní moskevskou edici (loni a předloni Les Secrets de Sophie pod názvem Le Bolshoi 2011 a Le Bolshoi Saison 2012 La Traviata v 60 ml flakóncích quadrilobé) chystá právě Quand Vient la Pluie. Cena bude „strašná“, ale i tak je to dobrá zpráva. Vůně „žije“ a kdo ví, jestli se za rok neobjeví v nějaké vzpomínkové edici nebo v jiné exkluzivní řadě, následujíc příkladu Mon Précieux Nectar. Budeme doufat.07.07.10

Komentáře Guerlain Quand Vient La Pluie

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Quand Vient La Pluie

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist