Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

vanilka, švestka, karamel, čokoláda

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique od uživatelek 287 hodnocení

Líbí se (266)
93%
Nelíbí se (6)
2%
Neutrální (15)
5%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique - umístění v žebříčcích uživatelů

16x v nejlepších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Při zkoušení vzorku:

Tato vůně je zvláštní, taková silná. Připomíná mi to vůně, kterými se dříve voněly starší dámy. Možná mi trochu připomíná i lepší pánskou vůni po holení, či kvalitnější mýdlo, které opravdu krásně voní.

Recenze po týdnu:

Tak jsem se navoněla do práce a vůně je opravdu luxusní. Krásně se rozvoněla, cítila jsem se s ní moc dobře, taková svá. :) Voní lépe v teple, je pak cítit teplé kakao a vanilka. Venku jsem jí cítila méně, spíše jen kakao. Super je i výdrž.

Jsem moc spokojená. Padli jsme si se Shalimarem hooodně do oka. :) Doporučuji ho vyzkoušet. Už ho mám doma a je 100× lepší než Dior Addict. Moc jsem se do něj zaláskovala. Nedám :)08.08.14

Můj nastávající mi přivezl z Paříže Shalimar v provedení čistý parfém, vůně mne natolik uchvátila, že jsem si ji vybrala jako vůni svatební a zbytek používala na tzv.lepší příležitosti, pak jsem si na Shalimar uchovávala jen vzácnou vzpomínku. Po letech jsem si jej chtěla připomenout, ale běda ,cítila jsem jen řízný citron a pak spálenou gumu, ale pořád mi to nedalo a tak jsem se odvážila ke zkoušce Shalimaru v této variantě.
Nejdříve se ozval krásný citron a pak mne do nosu opět udeřila ta spálená guma, ježkovy husličky ,kde je ta vanilka,fňuk ,copak ji ten můj zfanfrnělý nos cítit nebude? Ale jo,bude ,po deseti minutách rozrazila spálené dveře vanilka. Krásná,suchá prachová ,jako vanilkový pudinkový prášek, do kterého někdo nasypal rozdrcený vanilkový lusk. Kapka toho nahořklého čoudu zůstala, jako má i pravý vanilkový lusk svou špetičku hořkosti. Jdeme vařit. Pudink zn.Shalimar je uvařen,vychládá a vedle je miska s hoblinkami kvalitní hořké čokolády, kterou nakonec na pudink nasypeme,tak zkuste a nechte si chutnat.07.04.14

Se Shalimarem s mexickou vanilkou se to má – pokud jde o vztah k Shalimaru edp – podobně jako se Shalimarem s vanilkou madagaskarskou. Je tam všechno, co si přeje zachovat milovník klasiky a něco málo navíc. Nebo spíš jinak. Skoro bych řekla, že k plnému ocenění se předpokládá aspoň trochu parfémově zkušený nos. Co mi náramně vyhovuje: JE to Shalimar! Zapomeňte na představu ovocného nebo čokoládového, nedejbože karamelového Shalimaru. To jen ta mexická vanilka obsahuje jemné linky, vonící po zralé švestce, po nahořklém karamelu, po vysokoprocentní čokoládě. Zastřený švestkový tón, který se dostaví naplno (stále ale ve své jemnosti) asi po půl hodině, je podobný jako v Mon Parfum Chéri par Camille, takže geniální. Vůně šminek, hlavně rtěnky, určitě rudé :-) a barevných korálů v ebenové šperkovnici. Takhle krásný akord mi z toho vznikne.05.06.13

Zpočátku čerstvě rozkrojený citrón rychle utlumený sladkým kouřem - Shalimar se nezapřel. Ovšem po nástupu sladce dýmajícího dřeva a jemných chypre tónů už to byla trochu jiná vůně. Ale pak několik hodin nic - ovšem to skorogurmánské finále stálo za to: vyhlazené sladké dřevo, sušené švestky v likéru a čokoládová pralinka zasypaná suchým cigaretovým tabákem. A navíc vůně postupem času místo aby mizela, tak nabyla na intenzitě.

Komentáře Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Dananeustupova1979
Nováček 18 příspěvků 28.03.17 17:59
Guerlain Mexique

Tato vůně je zvláštní, taková silná a připomíná mi to časy, jako když se s ní před lety voněly starší dámy, možná i trochu jako pánská vůně po holení, ale ta lepší, nebo lepší mýdlo, které opravdu krásně voní, zatím jsem zkoušela jen vzorek s tyčinkou, máznutí za ucho :) navoním se pořádně a písnu :)
Ráno jsem se navoněla do práce a vůně luxusní, krásně se rozvoněla, super výdrž, cítila jsem se s ní moc dobře, taková svá :) :) Voní lépe v teple, teplé kakao, vanilka, venku jsem jí cítila méně, spíše kakao, jsem moc spokojená, padli jsme si se Shalimarem hooodně do oka :) :) :) Doporučuji ho nejříve vyzkoušet, třeba jen malý vzoreček, přeci jen, je to pudrovka a někdo ji nemá rád. Já už ho mááááám doma :) Je 100× lepší než Dior Addict, který je krásný, ale do Mexique jsem se moc zaláskovala :) je to moje chumlací láska :hug: :srdce: Nedám :cert:

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Dananeustupova1979
Nováček 18 příspěvků 29.03.17 21:54

Tato vůně je zvláštní, taková silná a připomíná mi to časy, jako když se s ní před lety voněly starší dámy, možná i trochu jako pánská vůně po holení, ale ta lepší, nebo lepší mýdlo, které opravdu krásně voní, zatím jsem zkoušela jen vzorek :) navoním a písnu :) Recenze po týdnu: Tak jsem se navoněla do práce a vůně luxusní, krásně se rozvoněla, super výdrž, cítila jsem se s ní moc dobře, taková svá :) :) Voní lépe v teple, teplé kakao, vanilka, venku jsem jí cítila méně, spíše kakao, jsem moc spokojená, padli jsme si se Shalimarem hooodně do oka :) :) :) Doporučuji ho vyzkoušet. Už ho mááááám doma :) Je 100× lepší než Dior Addict, moc jsem se do něj zaláskovala :) Nedám :)

Příspěvek upraven 29.03.17 v 21:55

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 15 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Uživatelé a Guerlain Shalimar Ode à la Vanille Sur la route du Mexique

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist