Terracotta Le Parfum (Guerlain)

Dámská vůně
Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, kokos, květ tiaré
SRDCE: pomerančový květ, jasmín, ylang ylang
ZÁKLAD: pižmo, vanilka

Parfuméři:

Wasser, Thierry

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Guerlain Terracotta Le Parfum:

Hodnocení odbornice: Recenze Guerlain Terracotta Le Parfum

Ada

Původní Terracotta Voile d'Été je suchá, pudrová, sametová; chcete-li si ji připomenout, recenze je zde . Má v sobě něco květin, především karafiát a fialku.

(Terracotty jsou celkem tři. Tu prostřední, ve vysokém válcovém flakonu, bohužel neznám. Na této fotce je máte všechny pěkně vedle sebe.)

Terracotta Le Parfum je jiná vůně, a jestli si ji koupíte naslepo s tím, že je to náhrada za Voile, se zlou se potážete. Neznamená to, že si nejsou vůbec podobné - zdá se mi, že mají velmi podobný základ, takový ten suchý, kosatcově pudrový samet máčený ve vanilce. Místo karafiátu ovšem v Le Parfum najdete bílé květiny, konkrétně tahitskou gardénii, hladkou, máslovou a kulatou, jak se na pořádnou gardénii sluší. Její krémovost výrazně podtrhuje kokos, pomerančový květ zase přidává něco bělokvětinové svěžesti. Vanilka, která postupně sílí, se k tomu mixu samozřejmě hodí naprosto dokonale. V samém závěru už vanilka dominuje, po tiaré a kokosu zůstane jen příjemná vzpomínka.

Dokud je gardénie s kokosem v plné síle, je Terracotta Le Parfum typickou plážovou vůní, ne nepodobnou Bronze Goddess. Jestli hledáte optimistickou letní „opalovací“ vůni, která však místo slabého drogerkového konce (typického pro mnoho bílých květinovek) nabere guerlainovsky komplexní druhý dech, utíkejte zkoušet!

Hodnocení parfému Guerlain Terracotta Le Parfum od uživatelek 133 hodnocení

Líbí se (98)
74%
Nelíbí se (14)
11%
Neutrální (21)
16%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Terracotta Le Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Guerlain Terracotta Le Parfum od uživatelek

Recenze Guerlain Terracotta Le Parfum


04.01.16

Na základě mnoha pozitivních recenzí jsem čekala letní pláž, opalovací krém a kokosový koktejl s paraplíčkem. Místo toho se vyvalil rozmačkaný přezrálý banán, dětská žvýkačka a spousta mastné (máslové) gardénie. Kokos necítím žádný. Vůně mě doslova dusí. Podobnou nelibost cítím například z Mayotte, Mahory a Datury Noir. Já bohužel cítím ještě navíc něco lehce nahnilého, jako když zapomenete květinám ve váze vyměnit vodu. Terracotta Le Parfum mě velmi zklamala. Pro mě potenciálně houpač žaludku a spouštěč migrény.13.06.14

Terracotta le Parfum
Sklidila spoustu negativů…….lidé něco očekávají…..variaci na původní Terracottu nebo opalovací krém a ono je to jinak, život je změna.
Původní verze Terracotty neznám, takže jsem byla oproštěna jakýchkoliv očekávání.

Letní , sluneční polívačka, tropicky květinová, tiaré s ylangem a trochou jasmínu, máslově tělová, na rozdíl od Lys Soleii, ze které trčí ostré palmové listy s lilií a jemňounká a opalizující na rozdíl od plnotučné Songes.
Na kůži se různě přelévá a teče, jak sluneční paprsky, mizí a zase se objevuje , občas syntéza složek vytvoří tuberozově gardéniové tóny, občas vleze jen ylang, občas řízne bergamotem, občas pohladí vanilkou. Příjemná a letní, jak líné válení na pláži u moře…..teplý písek, stín palem, mořský vánek…..slunce­.......
imaginace dovolené......něco , co jsem opravdu potřebovala:-)01.06.14

Jemná „máslová“ gardénie, velmi blízká prototypu autentické „máslové“ gardénie, kterou je Gardenia od E. Taylor. Akorát v Terracottě je výrazně jemnější a mírnější - krémová, hebká jak hromada peří. A se zvláštním „banánovým“ nádechem (není to ani zelený ani sladký banán, ale spíš tající banánová zmrzlina s trochou vanilkového krému), postupně přecházejícím do „tělové“ vůně opalovacího krému se ždibečkem kokosu. A vše překryl nasládlý pyl z bílých lilií. Byla jsem si jistá, že se mi líbit nebude (bílé květiny ve složení, a zde navíc v kombinaci s kokosem, pro mě nic dobrého nevěstily), ale opak je pravdou… S čím mám ale problém, je název - považuji ho za naprosto zavádějící (a zároveň za klamání spotřebitele). Asi jsem nebyla sama, kdo původně očekávat nějakou souvislost s Terracotta Voile d'Été (stejně jako u Terracotta Eau Sous Le Vent) a byl proto zklamán - „karafiátky“ tam prostě nejsou. A podle mě to nepřímo škodí i vůni samotné - zasloužila by si svůj vlastní samostatný název, který by neevokoval souvislost s jinou (ve skutečnosti zcela odlišnou) vůní.23.05.14

„Slunce ve flakónu“ začíná rozverným tónem barevných žvýkačkových koulí, což je dobré předznamenání pro letní, letně večerní a kdykoli v roce léto připomínající vůni. Pokud máte Terracottu spojenou s karafiátem, buď budete muset hledat starší verzi anebo si vytvořit nové spoje. Karafiát se nekoná. Výroční Terracotta jsou bílé a žluté květy, s lehce exotickým vyzněním, proteplené vanilkou. Anebo jinak: Terracotta stojí na třech pilířích… pilířcích, je to přeci jenom „lehčí vůně“, i když příjemně a slušně drží: na bergamotu, tiaré a vanilce.

Květinový aspekt Terracotty je od začátku podmalovaný sladkými mléčnými tóny, které někomu budou připomínat kokos, který je nakonec i uváděný v oficiálním složení, a někomu ani ne. Mléčný tón občas přechází do karamelových odstínů, ale tropická tiaré ho vždycky včas stáhne zpátky, na stranu dospělých vůní a nedovolí, aby se Terracotta proměnila se v banální a ulepenou letničku. Pokud znáte Daturu Noir, podobný taneček jste už zažili (i když v Datuře je přeci jenom zřetelný ten kokos). Neindolický jasmín a krotký pomerančový květ ze stejného stromu, který roste pro L´Heure de Nuit, a ylang-ylang dotvářejí dojem léta a snad i opalovacího krému (záleží ale který používáte, ten můj to není). Asi po hodině se Terracotta rozvoní do polohy příjemné, sladké tělovky. Hodně vanilky a bílého pižma, možná flambovaný banán. Kdyby Terracotta nebyla limitkou, radovalal bych se, že mám náhradu za Vanilii.

Komentáře Guerlain Terracotta Le Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Terracotta Le Parfum

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist