Vetiver (Guerlain)

Pánská vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

HLAVA: pomeranč, bergamot, citron
SRDCE: pepř, muškátový ořech
ZÁKLAD: vetiver, tabák, tonka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Guerlain Vetiver:

Hodnocení parfému Guerlain Vetiver od uživatelek 82 hodnocení

Líbí se (56)
68%
Nelíbí se (7)
9%
Neutrální (19)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guerlain Vetiver - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Guerlain Vetiver


09.08.14

Měl jsem možnost si stříknout onoho vetivera na benzínce když jsme se vraceli z Chorvatska. Pro mě to bylo zklamání (neboť se vetiver hodně vychvaluje). To, co jsem cítil, byl citrus, a poté převládal až do odeznění odér „kostela“. Abych Vám ji přiblížil slovním popisem: Procházíte sadem, kde rostu pomeranče, citrony a někdo si náhle vaří čaj s bergamotem těsně pod stromem. Dáte si doušek čaje, který vás ovoní, podíváte se vzhůru nad kopec kde se tyčí kostel, takový ten hodně starý zatuchlý kostel. Vejdete dovnitř a hned u vchodu vás postříká svěcenou vodou kněz, který právě kostel vykuřoval kadidlem. Vycházíte ven z kostela a vůně a jeho vůně se už nezbavíte, převládá zbytek doby působení parfému.


02.11.11

Nevšední, nevtíravá, čistá, klidná…Začátek mi připomínal dětství, když jsem přišla k babičce a děda se zrovna holil. Takto vždy voněla chodba.
Lehký nádech kouře, špetka koření a vespod voňavý tabák a vetiver. Opak všech dostupných vůní na trhu, tato bude dobrá i za desítky let. Pokud ovšem dojde vetiverová vlna.
Každopádně bych ji neřadila mezi ryze pánské, občas si ji od přítele půjčím.27.08.11

Zpočátku mě příliš nenadchla - do zeleného vetiveru se pletla lehce navlhlá hlína tak, jak to umí jen přítomnost pačuli. Sice jí úplné rozvonění trvalo trochu déle, ale stálo to za to - jemný (už ne zelený, ale ještě ne suchý) vetiver, sladký kouř a jemný kořeněný poprašek. Dělá na mě dokonce dojem čistoty - čerstvě vysprchovaný chlapík vonící jemným luxusním pánským sprchovým gelem. Není sice tak vývojově pestrá ani tak kouřová jako Vetiver Extreme, ale v konečném důsledku se mi v té umírněnosti zdá hezčí. Opět pánská vůně nositelná i dámami, zvláště pak do vedra.


15.02.09

Absolutne Fantastický,vhodný do každého počasí a ke vvšem stylům oblečení---Vetiver guerlain je pro mně jednou z mála vůní ke kterým se vždy znovu vracím a ještě nevypotřebuji jeden flakon a už na mně čeká nový.Vetiver je klasická zelená vůně která i po několika úpravách nestratila nic ze své elegance a šarmu.Vetiver se otevře citrusovým akordem ke kterému se přidá bergamot a koriander,po malé chvilce citrus stratí na své intenzitě a přidá se koření a to hlavně pepř a kouřový tón tabáku.Nakonec nastoupí vetiver v celé své kráse a vůne zůstane mýdlově čistá, někde v pozadí cítím trochu ambry ale výrobce ambru nikde neuvádí…tak nevím?.Nesouhlasím s tvrzením že vetiver je vůně biznismenů a diplomatů,a pokud jste muž který neumí vybírat vůně a pokud potřebujete k životu jen jednu vůni která bude dost elegantní do práce a na slavnostní příležitosti,dost sportovní na volné aktivity a běžný den ,tak není nic lepšího než právě král všech vetiverových vůní VETIVER od GUERLAINA

Komentáře Guerlain Vetiver

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guerlain Vetiver

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist