J'ai Osé (Guy Laroche)

Dámská vůně
Rok:

1978

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, koriandr, citrusy, broskev
SRDCE: santal, pačuli, kosatec, jasmín, vetiver, cedr, růže
ZÁKLAD: větvičník, ambra, pižmo, benzoin

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Guy Laroche J'ai Osé

Ada

Značka Guy Laroche dnes není tak známá, dobu své největší slávy má (aspoň prozatím - na přehlídkových molech se jí v posledních letech zase vcelku daří) za sebou: vyhledejte si na internetu nějaké šaty z dřívějška. Parfémů u Guye mnoho nevydali, zato se skoro každý z nich zapsal do dějin: Fidji, Drakkar Noir, Clandestine - a ovšem J'Ai Osé.

Je to opět vůně trochu orientální, trochu chyprová, trochu květinová; květiny dříve nechyběly prakticky v žádném dámském parfému a trochu těch lišejníků a dřev jste taky našli všude. Dnes nad těmito složkami sentimentálně kňouráme, protože nejsou (a vzhledem k seznamům zakázaných látek asi ani nebudou), a nadáváme na všudypřítomné ovoce a vypulírovaná pižma, jenže každá doba měla holt svoje: našim matkám mohl stejně tak lézt na nervy všudypřítomný větvičník a broskový aldehyd. Radostný úprk vstříc svěžím vůním, sotva se začaly vyrábět, je toho dokladem.

V J'Ai Osé jsou po rozvonění velmi patrné především orientální a dřevité složky. Benzoin, cedr, kůže, která tam buď přímo je, nebo vznikla prolínáním cedru a ostatních tónů; větvičník a kouřové stopy vetiveru; z květin hlavně růže. Všechno je to takové uhlazené v jedné rovině a připomíná to právě kůži, hladkou, pevnou, avšak měkkou. Vůni bych doporučila i modernímu muži, který se nebojí květinových tónů.

Hodnocení parfému Guy Laroche J'ai Osé od uživatelek 20 hodnocení

Líbí se (16)
80%
Nelíbí se (1)
5%
Neutrální (3)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Guy Laroche J'ai Osé - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Guy Laroche J'ai Osé14.02.14

Výrazný kouřově kožený začátek se vcelku rychle utlumil pod náporem suché květinové směsi a broskvových tónů. Výsledná kombinace „zakouřené broskve“ s květinami a staré opotřebované kůže s jemným bílým mýdélkem a svíravými chypré tóny je veskrze originální, klasicky říznou, „sedmdesátkovou“ opulentní orientálkou.

Komentáře Guy Laroche J'ai Osé

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Guy Laroche J'ai Osé

Diskuse o tomto parfému

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist