Hanae Mori (Hanae Mori)

Dámská vůně
Rok:

1995

Složení (neověřené)

jahody, borůvky, černý rybíz, bulharská růže, jasmín, ylang-ylang, santal, mandle, pralinky

Popis parfému:

reformulace verze z roku 1968, na obrázku je současná koncentrace EDT

Parfuméři:

Ellena, Bernard

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Hanae Mori Hanae Mori:

Hodnocení parfému Hanae Mori Hanae Mori od uživatelek 40 hodnocení

Líbí se (28)
70%
Nelíbí se (3)
8%
Neutrální (9)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Hanae Mori Hanae Mori


27.09.13

Začnu flakónkem, protože už jen ten stojí za zmínku. Harmonický skleněný jednoduchý kvádřík s bočními stěnami zabroušenými do matu a víčkem představující motýlí křídla. Ano, motýl poletující po zahradě plné intenzivních vůní sbírající nektar do flakónku, aby stvořil nádhernou ženskou, elegantní, sofistikovanou vůni, se kterou její nositelka rozhodně nezapadne v davu.

Jaká tedy je ? Začátek je velmi osvěžující, mix sytých šťavnatých červených bobulích, převládají sladké jahody s ostřejším černým rybízem, šťáva z ovoce se promíchává a zjemňuje s lehkým nástupem jasmínu, vytváří nadýchanou pěnu, jež se dotýká hebkého boa vytvořeného z růžových okvětních plátků. Na spodní lince se vynořuje santal, aby vše propojil vskutku do houstnoucí marmelády ( tahle fáze je pro mě nej), ke které je přidán vanilkovomandlový krém. V této podobě se ustaluje a postupně uhlazuje a proniká pod kůži své nositelky, aby ještě po 7 hodinách dala o sobě vědět.

Komentáře Hanae Mori Hanae Mori

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hanae Mori Hanae Mori

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist