Vetiver Veritas (Heeley)

Unisex vůně
Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: cesmína, levandule
SRDCE: haitský vetiver, grep
ZÁKLAD: dřevité tóny, zelené tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Heeley Vetiver Veritas od uživatelek 1 hodnocení

Líbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Heeley Vetiver Veritas od uživatelek

Recenze Heeley Vetiver Veritas


29.06.16

James Heeley tentokrát vytvořil parfém na hranici aromatického zážitku. Jak je jeho zvykem, tato kompozice je úvahou nad možnostmi. Tu čest podívat za svůj běžný obzor tentokrát dostalo jeho veličenstvo Vetiver.

Esence, která se získává destilací ze silných kořenů nenápadné trávy, je v niche parfumerii – a obzvláště ve francouzské škole - velmi podstatná. Používá se obvykle ve spodních vrstvách parfému, kde kompozici stabilizuje a přináší jemné dřevité tóny. Známé jsou také terapeutické účinky esence Vetiveru. Ceněný je pro svůj uzemňující charakter a sílu uvolnění při relaxaci. Jakoby skrze silné kořeny mluvila Země…

Ve Vetiver Véritas je tato esence překvapivě umístěná jinde, než obvykle. Je pravdivým srdcem, kolem kterého tančí levandule, máta a grepfruit. James jednoduše převrací pyramidu. O silném králi nemáte pochyb od prvního nadechnutí. Při prvním setkání ukazuje laskavou tvář, když se nechává ovívat jemně hořkým fialkovým závojem z levandule. Najednou zahalí trůnní sál lehce zelené tóny – to se jen Jamesova mistrně a proslule zpracovaná máta hlásí o slovo. Je dvorním šaškem a jediná smí říkat pravdu. Podvolujete se, dosedáte na zem, jaká úleva. Král má dnes dobrý den. Lehkými dovádivými tóny grepfuitu v těle parfému nám podkládá naše nohy, aby ve svém uzemnění nezapomněly tančit.

Ano, obdivuju a miluju sílu této vůně. Tento parfém je tak osobní, jako málokterý. Musíte si ho ustát, protože to, co dělá s Vámi, to je to, o co tu běží. Pravděpodobně je to vybočení z postojů „vůně pro ostatní“. Pro okolí je jemný, ale něco je jinak. A vy - vy nic. Pokud ho pochopíte, zůstáváte ve svém středu. Jaká škola života v pár vzácných kapkách.

Komentáře Heeley Vetiver Veritas

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Heeley Vetiver Veritas

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist