Wanted (Helena Rubinstein)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

magnólie, ylang-ylang, kosatec, dřevité tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Helena Rubinstein Wanted

Ada

Wanted je po hodně dlouhé době první parfém kosmetické společnosti Helena Rubinstein a je to jeden z těch, jehož uvedení provází důkladná reklamní masáž. Tváří parfému se stala herečka Demi Mooreová a psalo se o něm všude, takže před svou premiérou už byl opravdu wanted; všichni se nemohli dočkat. Zkušenosti mi ukazují, že rozdíl mezi očekáváním a výsledkem bývá v takovém případě nepříjemně propastný.

Helena Rubinsteinová se narodila před 140 lety v Polsku. Stala se studentkou medicíny ve Švýcarsku (bylo to ještě v dobách, kdy ženy na vysokých školách nebyly obvyklým zjevem), ale studia záhy zanechala a přestěhovala se do Austrálie, kde si otevřela obchod. Vysokoškolský titul sice nezískala, přesto jí škola očividně něco dala, protože Helena začala prodávat údajně medicinální masti a přípravky dovezené z dalekých Karpat. Ve skutečnosti šlo o její vlastní výrobky z nepříliš kvalitního lanolínu a vonných esencí (levandule, borovice), jež měly zamaskovat nepříjemný odér. Neodsuzujme ji, takhle to chodilo už ve starém Egyptě a chodí to tak dodnes… Ostatně Helena se v roce 1908 vrátila do Evropy, vdala se a v roce 1915 přesídlila s manželem do Ameriky, kde založila kosmetický salon a začala se kosmetice skutečně věnovat. Stala se velkou rivalkou Elizabeth Ardenové, která také pochopila, že luxusní obaly podpořené vysokými cenami, jakoby vědeckým pojetím péče o pleť a známými tvářemi v reklamě jí pomůžou na vrchol. Nakonec se na trhu udržely obě, přežily několik ekonomických krizí a vstoupily do nového tisíciletí, což znamená, že jejich taktika je velmi úspěšná.
Na parfémy mají obě společnosti trochu rozdílný názor; Elizabeth Arden představuje každou chvíli novou vůni, Helena Rubinstein si svůj parfémový vrchol odbyla ve 40. letech a od té doby se jen tu a tam objevilo něco nového, naposledy v roce 1985 dnes prakticky nesehnatelný parfém Barynia. Spíš se vám podaří zakoupit některou ze starších vůní, třeba Heaven Sent.

A teď tu máme Wanted. Předmětem chtění, naznačovaným názvem, je muž, žena nebo láska jako taková; ‚ty jsi to jediné, co jsem kdy chtěl, po čem jsem toužil,‘ šeptá muž své milé a přesně to chceme my ženy slyšet. Jistě, toužit můžeme i po parfému, to se rozumí samo sebou. Vyrobit parfém, který by se hodil pro silnou a emancipovanou ženu, která však umí propadnout lásce a touze, dostali za úkol zkušení matadoři Dominique Ropion a Carlos Benaïm. Rozhodli se použít kontrast dřevitých a květinových tónů: magnoliových květů a dřeva a k tomu kosatce, který oba tóny obsahuje v jednom balení. Nakonec přidali ještě opojný a energický ylang-ylang, jenž kompozici rozzářil.
Realita není tak bombastická, ale to vám jistě nemusím říkat, máte s reklamami a promo řečičkami své zkušenosti. Snažte se k Wanted při zkoušení přistupovat neutrálně a uvidíte, že vás možná příjemně překvapí. Ze začátku se mi moc nelíbila, zkoušela jsem ji spolu se dvěma dost odvážnými parfémy a Wanted vedle nich vypadala jako chudá příbuzná, plná už dávno viděných květinových tónů. Má však vlastnost, pro moderní vůně zcela netypickou: aby vyjevila to nejlepší, co v ní je, musí se nejprve rozvonět na teplé pokožce. Ženám, které chtějí během pěti minut v parfumerii popadnout něco příjemného, bude snad i ten začátek stačit, náročnější si prosím počkají (a nejnáročnější půjdou přece jen hledat jinam). V plném rozkvětu je Wanted trochu podobná J'adore (bez těch kyselých tónů) - plná, kulatá, mírně hřejivá, převážně květinová vůně s trochou krotkého, medově sladkého ovoce. Je určitě ženská a hodí se pro běžné i slavnostnější použití. Není fatální a nadpozemsky krásná jako Demi Mooreová po projití Photoshopem, ale je příjemná a něžně smyslná. K vyzkoušení doporučuji a soudím, že by se dala koupit i jako dárek naslepo.

Hodnocení parfému Helena Rubinstein Wanted od uživatelek 64 hodnocení

Líbí se (28)
44%
Nelíbí se (9)
14%
Neutrální (27)
42%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Helena Rubinstein Wanted

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Helena Rubinstein Wanted

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist