24, Faubourg Eau Délicate (Hermès)

Dámská vůně
Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: pomerančový květ, jasmín
SRDCE: listy maliníku, listy vavřínu, pelargónie
ZÁKLAD: vanilka, santal

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Hermès 24, Faubourg Eau Délicate

Ada

Zatímco nad Faubourgem mě napadlo, že by to byl hezký dárek pro moji matku, která si potrpí na výrazné vůně, Faubourg Eau Délicate by zase potěšil mně. Je to úplně jiná vůně než Faubourg. Obě mají ve složení společný pomerančový květ a jasmín, ale obě s nimi zacházejí jinak.
Eau Délicate je jednou z těch lehkých, svěžích vůní, které připomínají čerstvou, živou vůni květinářství plného orosených květin. Oplývá výraznou pomerančovou svěžestí, ale nejde o nasládlou ani kyselou citrusovost obvyklou v ovocenkách, spíš takový normální pomeranč - trochu šťávy a trochu kůry - jako např. v Tendre Poison . Květinovou svěžest dodává umírněná dávka jasmínu. Eau Délicate je vhodná i do teplého počasí, v němž voní jako jasmínový keř, a nejlépe jí bude u nějaké veselé, optimistické, ideálně romantické majitelky.

Hodnocení parfému Hermès 24, Faubourg Eau Délicate od uživatelek 115 hodnocení

Líbí se (86)
75%
Nelíbí se (6)
5%
Neutrální (23)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès 24, Faubourg Eau Délicate - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Hermès 24, Faubourg Eau Délicate

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Hermès 24, Faubourg Eau Délicate28.10.11

Delikátní vůně v pravém slova smyslu - lehce svěží jemný jasmín v záplavě suchých vavřínových listů. Vůně je nesladká, příjemná a originální. Byla by ideální na jaro - je však již hůře dostupná, protože její výroba skončila…


02.04.07

Odlehčená verze 24, Faubourg začíná svěží, lehounce štiplavou vůní, která mi ze všeho nejvíc připomněla vůni čerstvého rozkrojeného zázvoru - je trochu citrusová, ale plnější, výraznější a štiplavá. Zázvor ovšem ve složení uveden není - takže onen zvláštní citrusový závan přičítám spíš květům pomerančovníku a dalším složkám. Po chvilce se promísí svěží tóny citrusů s květinami - především jasmínem - který vůni dodává jemnou mýdlovost (to mýdlo mi trochu připomnělo mýdlo z Glow od J. Lo, ale Glow je celkově méně elegantní a s jinými květinovými tóny) Postupem času na ruce zůstává jemný jasmín lehce, opravdu jen lehce, podbarvený vanilkou a moje „zázvorová“ svěžest je někde hodně v pozadí.
24, Faubourg Eau Delicaté je, dle mého názoru, především jemně elegantní vůně - píšu jemně, protože některé jiné vůně mi připadají elegantní spíš prudce a násilně. Svou typickou jemnou mýdlovostí má pro mě velmi zajímavý nostalgický nádech, tolik netypický pro většinu dnešních moderních vůní.
Výdrž je na EDT adekvátní - na ruce kolem 4 hodin, na oblečení mnohem déle.
Flakon je tvarově stejný jako u klasického Faubourgu a průsvitný, jemně duhový, v oranžovo zlaté krabičce, která se přesně hodí k charakteru vůně - stejně evokuje teplo a slunce.
Ideálním obdobím k nošení je teplé slunečné jaro, nebo teplý podzim. Chcete-li srovnání s klasickým 24 Faubourgem - ten je plnější, hutnější, výraznější a řekla bych více nostalgický - což v překladu pro nemilovníky podobných vůní znamená více starobylý :) A proto, jestli se vám klasický 24, Faubourg nezamlouval, dejte šanci nevšední kráse 24, Faubourg Eau Delicaté.

Komentáře Hermès 24, Faubourg Eau Délicate

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès 24, Faubourg Eau Délicate

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist